Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 18:25
Reakce na domenica:

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 19:58
Reakce na domenica:

Jj, je to ta červená gumička, ale smysl neztrácí. I když má každá ta náplň svou přihrádku, tak až manipulací jsem zjistila, že právě tady mi ta gumička narozdíl od původního balení usnadňuje vyjmutí ven. Ve starém balení mi v ničem nepomáhala, proto jsem je automaticky vyhazovala.

Tak mně by se nakonec asi taky víc líbilo, kdyby zůstala ta původní červená barva krabičky s tou strukturou, ale nový design se mi líbí víc u nové verze cestovního balení, i to provedení.

A naopak se mi spíš víc líbilo původní provedení vzorků. Je bezva, že se zvětšil jejich objem, ale musím každou krabičku otevřít, abych zjistila, jaký vzorek je uvnitř a nedolují se z těch krabiček zrovna snadno.

A jinak i já bych uvítala, kdyby ty flakonky byly plnitelné.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 20:12
Reakce na wendulka:

Gumička měla původně funkci spíš přepravní, tj. aby o sebe ty náplně v krabičce při transportu nemlátily sklo na sklo a nerozbily se. 

Taky kroutím hlavou, kdo vymyslel, že bude potřeba krabičku se vzorkem otevřít, abych si přečetla, co za vůni je uvnitř.  A je to dotažené do posledního detailu: po vysunutí/otevření krabičky je kartička s názvem parfému otočená tím názvem dolů. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 22:07
Reakce na domenica:

Aha, tak to se přiznám, že tahle funkce mě nenapadla. Nepřišlo mi totiž, že by po odstranění těch gumiček o sebe ty flakonky nějak výrazně mlátily, ale při nějakých výraznějších pohybech během transportu dopravními prostředky už to asi možné je.

Já vím, že se to vymyslelo s tou kartičkou, ale pro mě je to zbytečný pohyb navíc. Ty staré vzorky se mi právě líbily i z důvodu, že s obaly na flakony ladily nejen barvou, ale i designem - na zadní straně fotka parfuméra a povídání o vůni. Na kartičce je jen název a chemické složení.

Trochu mě mrzí, že s tím přišli v době, než jsem z těch původních stačila získat do sbírky poslední Vetiver Extraordinaire. Bývalo by se mi líbilo mít je kompletní v tom starém provedení. Ten už mám tedy v novém provedení v krabičce a sbírku vzorků FM kompletní i tak, no.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 22:17
Reakce na domenica:

Ne, že bych měla starostí málo, ale občas je fajn se zabývat něčím tak "přízemním" jako je červená gumička nebo barva krabičky. Docela se bavím při představě, co by na tuhle diskuzi říkal Frédéric .

Abych zůstala věrná tématu, zeptám se čistě teoreticky. Je možné koupit ještě 5 ml boxy, o kterých jsem psala tady http://www.parfumanie.cz/forum/detail/parfemova-tlacharna:c17/t829.htm?page=4#m29733

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 22:25
Reakce na cinkja:

Myslím, že Frédéric by byl velmi rád. 

Na stránkách mají tuhle položku - boxy s 5, 15 a 18 vůněmi - momentální neaktivní, tak nevím... 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 22:52
Reakce na domenica:

Určitě byl .

Já se na ty strány právě dívala a našla se stejným výsledkem.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. listopadu 2015 10:39

Tak tohle jsem dnes dostala do e-mailu .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. listopadu 2015 10:55
Reakce na cinkja:

Taktéž. Takže postelová vůně plná růží od Bruna Jovanovice. To může být hezké. Stovka za 85 euro.

Shodou okolností jsem si začala na noc aplikovat na ruce kapku růžového oleje od Hauschky, tak já už na těch růžích usínám. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. listopadu 2015 15:16
Reakce na domenica:

To je hezké .

Mám podobný zvyk s aplikováním vůně na zápěstí před spaním, většinou volím některou z verzí extraitů od Guerlainu, nejraději samozřejmě Shalimar. Skvělý je také parfémový tělový gel Chanel N°5 Elixír Sensuel.

V rámci aromaterapie

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 04. prosince 2015 14:26

Kolekce 2015 vydané u příležitosti oslav 15.výročí spolupráce s nejlepšími světovými parfuméry.

Sety obsahují 10 ml travel balení s cestovním pouzdrem - kazeta pro ženy 20 x 10 ml ( cena 420,- Eu), kazeta pro muže 10 x 10 ml ( cena 260,- Eu). Součástí balení je kniha od amerického sochaře Filipa Low.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. ledna 2016 01:40

V těchto dnech proběhlo očekávané zdražení vůní značky Frédéric Malle.

Pokud jde o 100 ml balení, zdražení se pohybuje nejčastěji ve výši 10 euro (Un Fleur de Cassie, Dries Van Noten, Musc Ravageur, Lipstick Rose, Iris Poudre, Lys Méditerranée, Dans tes Bras), dále ve výši 15 euro (En PassantAngélique sous la Pluie, L´Eau d´Hiver, Carnal Flower, Portrait of a Lady, Noir Épices), ale taky ve výši 20 euro (Une Rose). Cologne Indélébile zůstává na své ceně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2016 19:04
Reakce na domenica:

Čekala jsem, že to bude tak těch 10, 15 euro. Jen těch dvacet u Une Rose mi přijde už dost na to, že zdražovala už loni. No naštěstí to není vůně, po niž bych sahala častěji, tak snad mi ta moje padesátka ještě nějakou dobu vydrží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. února 2016 20:05

Monsieur

Tak tahle vůně určitě nebude pro třasořitky.Obsahuje pačuli v koncentraci 50 % a je to znát. Začátkem, osvěženém nakyslou mandarinkovou šťávou, sice tak trochu připomíná kafrovou mast s kousky dubové kůry a malinko vám protáhne nosní dutiny. Po několika minutách se však větrovost pozvolna začne rozplývat díky postupnému přilévání hřejivého rumu, vůně se uhladí a ke slovu se dostane pačuli.

V první chvíli se vyznačuje navlhlou zemitostí, ale řekla bych, že ta vlhkost pochází spíš od doznívajícího rumu, teplého kadidla a drhnoucí kůže. V další fázi se už ovšem překlopí do elegantní suché pačuliovky s ambrou a trochou cedru, kterou v základu zjemní špetka vanilky s pižmem. Vyzní sice celou dobu jednoznačně pánsky, avšak z dosavadních pánských vůní FM je první, která voní stejně dobře i na mně a jako protiklad k Portrait of a Lady se bude opravdu hodit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2016 23:40

Konečně jsem dostala příležitost důkladně vyzkoušet interiérovou vůni Dans Mon Lit a je to opravdu krásná přírodní sladce pižmová růže. Líbí se mi mnohem víc než ta prádelníková od Guerlainu, ale opravdu vynikne jen na povlečení, pokud chcete usínat v růžích, maximálně by šla použít jako podklad pro nějakou jinou růži nebou jí touhle osvěžit.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. března 2016 16:39

Zajímavé povídání o parfémech - Frédéric Malle a Carlos Benaim - v angličtině: zde

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. března 2016 11:32

Iris Poudre

Iris Poudre je pro mě (spolu s Iris Silver Mist) výjimečná vůně, protože kosatec jinak vůbec nemusím. Tady je krémový kosatec, sladký hustou vanilkou, která dělá jinak aldehydově odtažitý kosatec vřelým, podbarvený v pozdější fázi mléčným santalem. Působí to jako sluncem zalitá zasněžená zimní krajina, která se třpytí v odlescích a kterou pozorujeme za oknem z vyhřáté méstnosti, zahalené ve velké hebké kašmírové šále, připravené k odchodu na nějakou slavnostní událost.
Co ale dělá Iris Poudre tak jiným je ta nejpřesnější dávka vetiveru. Trochu víc a byla by to hrůza, trochu méně a postrádal by takovou osobitost. Bez vetiveru, který mi kdysi na první přivonění voněl až lékořicově, by byl Iris Poudre sice kvalitní, sladký a asi i elegantní, ale zaměnitelný. Zeleně drhnoucí akcent v syté dřevitě pudrové vůni, který po rozvonění přechází místy až do chypre tónů, a to do takové míry, že jsem se nejednou divila, co to tak krásně voní, je přesně to, co podtrhuje jedinečnost Iris Poudre.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. května 2016 22:11

En Passant

(http://wearwildness.com)

Napodobit autentickou vůni šeříku je podobně složité jako umíchat tu správnou konvalinku. Často vyzní hodně ostře, někdy až biolitově, jako se mi to děje na začátku v Opardu, než nastoupí další květiny. Olivia Giacobetti šla jinou cestou a opravdu se jí povedlo s pomocí vodních tónů zachytit jeho věrohodnou vůni po dešti. Zelenou svěžest získává zase od okurky - ve všech ostatních vůních se mi z téhle složky navaluje, ale tady je překvapivě příjemná. Listy pomerančovníku mu pro změnu dodávají přirozenou nahořklost. Jak se En Passant vyvíjí dál, déšť pozvolna ustává, na šeřík začnou pomalu dopadat první sluneční paprsky a s pomocí pomerančovníku a sena oschne a zahřeje se. Nakonec se díky bílému pižmu v drydownu promění v šeříkově pudrovou vůni.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. zaří 2016 23:11
Reakce na blackviolet:

Lys Méditerranée

V malém městečku na ligurské riviéře svítá. Ještě je klid a objevují se jenom první místní obyvatelé, z piazzetty se ozývá - buon giorno, carissima a ciao, bello - tady zná každý každého. Do přístavu přijíždějí rybáři s nočními úlovky. Od tyrkysového moře vane chladný vánek a přináší vůni lilií a kvetoucích pomerančovníků. Otevírají se dveře kavárniček a na ulici se objevují stolky a židle. Městečko ožívá a začíná další slunečný den. Vůně lilií se stává teplou a pižmovou.

(www.flaweb.net)

Tak jsem Lys Méditerranée přezkoušela teď během vedru ještě jednou a najednou na mně funguje. To byla asi chyba, že jsem ji nikdy před tím nezkusila v teple. Edouard Fléchier opravdu s pomocí jiskřivého zázvoru a mořských tónů vytvořil věrohodný dojem šumícího příboje. Jeho lilie je sice na můj vkus pořád dost zelená, k čemuž přispívá i andělika, ale není bolehlavová. K jejímu středomořskému charakteru v další fázi přispívají i vodní květy, mísící se s vůní rozkvetlých pomerančovníků. V základu se pak stává teple pižmovou, ale nebolehlavovou a doplní ji pár zrníček vanilkového pylu. To je opravdu asi jediná, vyloženě letní lilie.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 20:09
Reakce na wendulka:

Tahle a Lys Soleia, lilie, které jsou pěkné v teple.