Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 12. listopadu 2014 21:09

Taková hodně překvapivá zpráva. A nemůžu říct, že bych z ní byla zrovna dvakrát odvázaná:

Jak dnes zmiňuju na blogu Guerlinade, v těchto dnes se jenom ladí detaily, ale už je jisté, že:  značka Editions de Parfums Frédéric Malle přechází pod kosmetický konglomerát The Estée Lauder Group Inc., čímž se řadí po bok firem jako např. Estée Lauder, Clinique, Aramis, Donna Karan, Le Labo, Bobbi Brown, Tommy Hilfiger, La Mer, Bumble and bumble, Darphin...

Co tahle všechno to přinese (a odnese) zákazníkům značky Frédéric Malle, o tom lze zatím jenom spekulovat. Nemůžu si vzpomenout na příklad, kdy by něco takového bylo nějakým velkým přínosem. Spíš se objevují doprovodné efekty, které se mi zdají být v přímém rozporu s dosavadní filozofií značky FM. Ale třeba to tentokrát bude jiné. Hm.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 12. listopadu 2014 22:54
Reakce na domenica:

Už toho shrábli hodně - taky MAC a Jo Malone...

Že i FM, to mě hodně překvapilo. Mám trochu obavy.

edit: aha, už o tom píšeš na blogu

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 10:33
Reakce na blackviolet:

a Le Labo..ale a oni produkujú (aj) slušné vône, asi by som sa nebála

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 10:59

A taky to může být začátek něčeho nového, jako u Jo Malone, která nakonec odešla založila Jo Loves

viz Frangipani

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 11:51
Reakce na MirkaU:

Je jasné, že v rámci takového kolosu si nemůže dělat kdo chce co chce, jsou tam daná jasná pravidla. Takže kdo chce být kreativní a nezávislý, musí si najít vlastní cestu.

Jinak je EL určitě solidní firma, na burze má dobrou pozici a zrovna jsem se dívala, že za posledních 5 let se hodnota jejich akcií ztrojnásobila (z 25 na 72 $ za kus). Stabilní růst bez větších výkyvů a řekla bych, že docela dobrá investice (žádný rychlý zisk, ale také žádné ztráty). Vyplácí i dividendu, ale ta je ve srovnání s jinými firmami zanedbatelná (cca 1%, např. OMV vyplácí kolem 5%).

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 13:02
Reakce na MirkaU:

Frédéric Malle třeba taky založí novou firmu nebo bude u vzniku něčeho hodně zajímavého. To si umím představit a dopředu se těším. Jde mi ale taky o ty stávájící vůně, několik z nich jsem si hodně oblíbila, zvykla jsem si na ně jako na něco stabilního a zároveň kvalitního... a pak ten příběh kolem vzniku značky, Frédéric sám jako silná osobnost se svou pověstí největšího snoba Francie . Je to prostě překvapení roku.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 13:34
Reakce na blackviolet:

Já bych tak chtěla být u doho dolaďování smlouvy! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 15:51
Reakce na domenica:

Přesně tak. Těch otázek, co tohle nečekané spojení přinese je spousta, ale tou největší je rozhodně, co se stane se stávajícími vůněmi. Nemá cenu si zastírat, že pro konglomerát jako Estee Lauder hrají hlavní roli především čísla a vůně a doplňkové produkty, které se nebudou prodávat dle jejich představ, pravděpodobně bez milosti odstřelí.

Není to jenom Jo Malone, je to i Tom Ford a dokonce i slnieckem zmiňovaná Le Labo, i když ti si tu nikovou tvář zachovali asi nejvíc.  

Za doby fungování značky FM vlastně nebyla ukončena výroba jediné z nich (nepočítám Outrageous, protože to byla limitka) a jistě se neprodávají všechny ve stejném množství. A nehledě na to, jak se mi která líbí (a že tam těch favoritů mám taky požehnaně), každá z nich je tak specifická, že odstavení kterékoliv z nich by byla škoda. Takže v tomhle ohledu úplně v klidu nejsem.

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 18:38

Jo jo, všechno je na prodej a každý, resp. všechno má svoji cenu, bohužel

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 18:53

Dovedu si taky představit, že tím prodejem chtěli předejít finančním potížím a díky EL bude značka FM aspoň existovat dál.

Vím, že kdysi požadovali, aby prodejní místo s vůněmi FM mělo obrat 300 000 euro ročně, aby se jim to vyplatilo. 

Offline alin
Avatar
34 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 22:53
Reakce na blackviolet:

To si myslím tiež. Čiže je to dosť zlá správa. Lebo ak chcú predísť finančným ťažkostiam, budú musieť urobiť zmeny (za predpokladu, že vône FM sa predávali dosť biedne). V tomto smere si pod zmenami predstavujem priblíženie vôní k masám.

Nakoniec chce každý predávať. Pamätám sa, ako sa Lutens nedal nikde kúpiť, len v Paríži. Dostať sa k zvonkovému flakónu inou cestou ako nákupom v kamennej predajni v Paríži bolo takmer nemožné (a ešte v L.A. a niekde v Ázii). Dnes sa Lutens predáva v obchodoch kade tade, na internete za lacný peniaz a oficiálny e-shop ponúka k exkluzívnym vôňam rôzne bonusy na podporu predaja.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 08:24

Ono když se nad tímčlověk zamyslí, tak těch parfémových nadšenců, co si pojedou koupit flakón přímo do butiku v Paříži, není asi tolik na to, aby uživili všechny ty nikové značky.

Cervanek
Avatar
14. listopadu 2014 10:22

Také se mi zdá, že nějak podražily u FM 50 ml balení, kdy Portrait of a Lady je dnes na 160 euro, což je teda poměrně dost.

100 ml balení se plus mínus drží. Zdražování vůní v době velké konkurence nakonec nikam nevede, anebo ke

konci firmy, nebo k nějaké fúzi, která pak značku většinou zničí.

Jj. Lutens má skoro každý měsíc nějakou nabídku, možná by stačilo neúčtovat poštovné od 150,00 euro /bez

poštovného mají od 175,00 euro/

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 15:18
Reakce na Cervanek:

Frédéric Malle ale právě nijak drasticky nezdražoval. Za poslední asi 3 roky, co to sleduju, proběhlo zdražení o 5, popř. o 10 euro. Což není ve srovnání s Chanely Exclusive (ti podražili o dost) i Guerlainy nijak moc.

50 ml Portrait of a Lady stála dlouhou dobu 155 eur, teď 160. Stovka stávala 225, letos je za 235.

Musc Ravageur a Lipstick Rose byly za 115 (50 ml), popř. 165 (100 ml), teď jsou za 120 a 175.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 15:22

domenica, alin, wendulka

Jsem zvědavá na první počin FM pod novými šéfy. To nám možná napoví víc o dalším směrování firmy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. prosince 2014 23:26

Noir Epices

Tahle vůně na mě nepůsobí zpočátku vůbec jako noir, naopak překvapí jiskřivým pomerančem a květinově sladkou pelargónií. Z pomeranče nám po chvilce zbyde jen nahořklá kůra, do níž zapícháme několik hlavíček palčivého hřebíčku. To už se nám ovšem Noir Epices spolu s muškátovým oříškem, najemno namletou skořicí s živočišnými tóny mění v teplou, suše dřevitou orientálku.

Teprve špetka drceného černého pepře a zemitost pačuli posunou vůni na "temnější" stránku. Moc dlouho to však netrvá, jelikož do hry vstupuje drhnoucí cedr a santal s kontrastujícími chladivými, nazelenale mýdlovými tóny, které zejména v létě příjemně osvěží. Pokud nějakou vůní dokázal, že podědil parfumérské geny po svém slavném otci, pak je to rozhodně Noir Epices.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. prosince 2014 18:17

Novinka u Frédérica M.:

Nyní lze zakoupit malé 10 ml cestovní balení vůně taktéž po jednom kusu (dříve jen v balení po třech).

Příklad: Portrait of a Lady - balení 3x10 ml/110 euro - balení 1x10 ml/44 euro 

Kovové pouzdro v černém nebo červeném provedení je za 30 euro.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. prosince 2014 22:16
Reakce na domenica:

O těch nových obalech jsem slyšela už koncem podzimu, že se chystají, ale prý měly mít jen magnetický vršek a narozdíl od těch předchozích celokovových být odlehčenější (z bakelitu), a proto i levnější. Tak že by to změnili?

Každopádně ta červená s černou se mi líbí mnohem víc, přece jen jsou to barvy značky a zlatých a stříbrných obalů je všude plno.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 17. února 2015 21:13

Frédéric Malle chystá novinku - Cologne Indélébile (duben 2015). Má to být kolínská, ale úplně jiná, než jak si představujeme kolínskou "obecnou". Svěží, to jo, ale zároveň smyslná, "tělová"...  Vzhledem k tomu, že parfumérem byl tentokrát Dominique Ropion (Carnal Flower a Portrait of a Lady, mj.), očekávám něco opravdu zajímavého. 

http://guerlinade.cz/2015/02/17/novinka-frederic-malle-cologne-indelebile/

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. února 2015 23:41
Reakce na domenica:

Už jsem slyšela, že se chystá něco nového, jen detaily jsem zatím neznala.

No i když je Dominique Ropion můj oblíbenec a ne, že bych nevěřila v jeho parfumérské schopnosti nebo se mi snad nelíbily Ellenovy kolínské pro FM nebo obecné či neobecné kolínské, jakkoliv je běžně nenosím. Naopak. Přesto nemůžu zapomenout, že podobná marketingová kampaň doprovázela Eau de Magnolia, která mi úplně nesedla, takže tentokrát jsou moje očekávání (i vzhledem k nedávnému převzetí EL, jelikož se dá předpokládat, že k finální podobě CE už měli co říct) trochu opatrnější. Ale zvědavá na vyzkoušení a ověření hypotéz jsem.