Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 19:47

Fleur Budu muset doma ovonět prázdný flakon od Kelly. Ale v hlavě ji tak uloženou nemám.

A čekala jsem z Vava na upozornění o tak významné novince...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 19:55

Korsičanka Upozornění určitě přijde, vůně dorazily kvůli průtahům s přepravou se zpožděním, dnes je teprve vybalovali.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 19:59

Fleur Díky za info

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 20:18

Fleur Mně tedy ne.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 20:22

Fleur tak to jsem na Rose et Cuir velmi zvědavá, protože v Kelly Caleche nedokážu vůbec vnímat jednotlivé složky, pro můj nos je to hrozný dryák (což není chyba vůně, ale nosu, toho jsem si dobře vědoma)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 23:08

Fleur super, teď se do Vava těším ještě víc

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:38

Opět krásný článek Eleny Prokofevy o nové Rose  & Cuir na Fragrantice

https://www.fragrantica.com/news/Rose-Cuir-Frederic-Malle-Vrubel-s-Roses-12710.html

Obzvlášť závěr se mi líbí:

"Musím říci, že je obecnou vlastností všech parfémů Frederica Malleho přeměnit utilitární oblečení v elegantní šaty, proměnit běžný vzduch kolem nás v magickou zemi, kde se rodí pohádky, kde žijí a umírají."

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 22:55

Tak jsem ráda, že mě andry podpořila v tom, že v Rose + Cuir také cítí Kelly Calèche .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 22:57

Fleur já to tipovala předem, ale wendulka mi tvrdila, že je úplně jiná

a jsem taky ráda, že si to nemyslím sama!

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 23:01

Korsičanka upozornění jistě přijde, ale dnes bylo konstatováno, že si to tu řekneme i bez newsletterů, když jsem naklusala a nahlásila, že jsem slyšela, že mají FM

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 09:46

andry Oki:)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. zaří 2019 17:15

andry Myslíte-li s Fleur Kelly Calèche EDT, tak možná v srdci trošičku ty trny a rozmačkané stonky... Ale jinak úplně odlišná vůně od R&C - podle mého. Ale já už mám ten zbyteček ve flakonu dooost jetý

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 12:36

Takže moje připodobnění  R&C k Imitation potvrzuji! Rybíz v hlavě se na mně po 2 minutách stane identickým:) Pak se vůně rozejdou - Imitation je jásavější pomeranč.květem a kulatější ylangem, v R&C vystupují ty zelené stonky s trny.

Ale je fakt, že Imitation se pak rozeřve jasmínem, kdežto  R&C se zklidňuje:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 18:35

Přes víkend jsem podrobně zkoumala Promise, ale tuhle z portfolia značky asi potřebovat nebudu:

Při vyklízení sklepa vyplul na povrch odřený lodní kufr. Po vynesení na světlo se ukázalo, že je plný zažloutlých písemností, které kdosi bůhvíproč proložil ruličkami skořice a prosypal hřebíčkem. Všechno to trošku zvlhlo, sklepní vůně jablek, skořice a hřebíčku se mísí s mentolovým pačuli. Mezi papíry vykukuje zkroucená fotografie, plíseň ji trochu poznamenala na zadní straně. Usmívá se na ní žena v květovaných šatech s psaníčkem v ruce na tržišti s kořením, do obličeje jí není vidět, protože fotograf to vzal proti slunci, v pozadí je rozmazaná mešita. Může to být snímek z dovolené někde v Bulharsku před více než půl stoletím, ale stejně tak dobře by to mohl být záběr z exotické cesty v době mezi válkami. V každém případě Promise voní tak, jako onen nedatovaný okamžik zachycený na fotografii: je cítit kořením, kůží, dřevěnými bednami a pulty trhovců, ambrou. Žena v květovaných šatech sice stojí v popředí, ale víc pozornosti si vlastně nárokuje okolí. Podobně je to v této vůni s růží - je cítit až někde v druhém plánu, poněvadž živočišně laděný orientální akord (je možné, že tam cítím i oud?) ji zastiňuje.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 18:59

Fleur Teď jsem si ji 2 dny u dětí připomínala a voněla mi naprosto úžasně -úplně přesně tak, jak ji popsala blackviolet . Tj. naštěstí hlavně růžemi Ale toho Araba tam mám taky

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 20:27

Korsičanka Já ji vnímám spíš tak, jak ji popsala daniela . A na začátku cítím, což mě překvapilo asi nejvíc, vysloveně mentolové pačuli, vlhké a s troškou té sklepní plísně. Takže jablečný tón rekonstruuji spíš z toho vlhkého sklepa a z koření, které mě asociativně vede ke štrůdlu: skořice, hřebíček. Růže je ukrytá někde hluboko pod tím vším.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 21:21

Promise je zkrátka taková "svá". Já jsem v ní měla hlavně růži, živočich byl relativně uhlazený .

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 19:59
Reakce na Fleur:

Tak jsem ráda, že mě andry podpořila v tom, že v Rose + Cuir také cítí Kelly Calèche .

​Mlč provokatérko Jako bys věděla, že mam zase cukání

Ale neraduj se předčasně anžto chci nejdřív spotřebovat aspoň jednu (jinou) flašku z aktuální zásoby...

I když nejedeš v tom úplně sama, v tom připomínání... včera mě obtěžovala ve Fannu osiřelá prodavačka, cpala mi Bottegu Venetu - já na to že je dost kožená, a v tom případě preferuju spíš kůži od Hermes (a to jsem nemyslela kabelky ) - chudák tetina se mi zhroutila na rameno s pláčem: "Božemuj Ermé! Jak bych si přála, aby se prodával i v našem obchodě!"

Jsem ani nevěděla že ho nemaj... (nakonec jsme tam rozebíraly jeho kvality snad půl hodiny).

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:10

Dnes jsem byla v pokušení (ale nakonec to stejně vyhrál Andy Tauer a opakovaný nákup Orange Star).

Bigarade Concentrée: Jean-Claude Ellena objevil už v Déclaration, jak geniální je spojení citrusů, kardamomu a cedru. Není tedy divu, že se téhle osvěžující kombinace nemohl nabažit a použil ji rovněž v Bigarade Concentrée, kterou pak vzal na výlet, pardon na Voyage (ale tam s nimi cestovalo i pižmo).
Bigarade Concentrée je Popelka, kterou macecha přinutila, aby pro nehodné sestry oloupala metrák pomerančů. Venku je krásně, Popelka v komůrce statečně loupe, holoubci moc nepomůžou, ale občas snaživě klovnou do odhozené kůry, ve vzduchu vibruje pomerančová šťáva a Popelce se tahle práce docela líbí. Macecha konečně uzná, že vitamínů už bylo dost, a tak Popelku předčasně propustí. Ta vyběhne na louku, kde se v kupkách suší seno, pomerančová vůně za ní vlaje jako oranžový závoj. Jiskřivá, optimistická, nezdolná. První citrusová toaletka, která drží.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:15

Fleur To je moc hezké, s tou Popelkou .