Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 17. března 2017 15:35

Od úterka ji zkouším - Superstitious. Jednou větou: Návrat aldehydové klasiky v moderním hávu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:00
Reakce na domenica:

Hihi, já od středy. Je teda úplně jiná, než jakou jsem si jí představovala, ale to asi všichni vzhledem k tomu, že o těch aldehydech nebyla původně nikde zmínka. Proto jsem je do složení v databázi doplnila až teď z mojí vlastní iniciativy, protože je Superstitious prostě neokecá.

Ano, Dominique Ropion opět vytvořil vůni důstojnou značky Frederic Malle.

Já jsem si při zkoušení okamžitě vzpomněla na barbucha a její volání po nesladkých ženských vůních. Úplně jakoby pánové pracovali přesně podle jejího zadání.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:21
Reakce na wendulka:

Já o těch aldehydech vím už od podzimu, přeci jen je některé francouzské zdroje uváděly, takže jejich přítomnost jako taková mě nepřekvapila. Překvapila mě ovšem jejich míra a trvání. Prostě jsou pro mě naprosto dominantní složkou celého parfému. A překvapil mě taky kontrast mezi flakónem a parfémem - jj, taky jsem čekala něco jiného. Ale ten kontrast mě baví. A víc věcí mě zaujalo...

Zkouším dál, dám tomu ještě čas, jako obvykle, a příští týden něco sepíšu. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:39

Tak teď hořím zvědavostí ještě více .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:39
Reakce na domenica:

Já jak se na rozdíl od tebe s francouzštinou nechytám, tak jsem ty francouzské zdroje na podzim ošulila a čerpala jen z těch, které je nezmiňovaly. Dohledala jsem si to zpětně až teď ve středu. Každopádně i kdybych o nich věděla předem, stejně moje původní představa byla úplně jiná.

Pokud jde o flakon, jak jsem z něj ještě ve středu byla trochu rozpačitá, když jsem ho viděla naživo a říkala, že zezadu je hezčí než zepředu, tak když jsem si to pak rozžvýkala v hlavě, tak mně to oko, co na flakon Alber Elbaz načrtnul, normálně začíná bavit.

Taky přemýšlím, jak to pojmout. Tohle je jedna z těch vůní, které si člověk musí nejprve utřídit v hlavě, aby ji nějak nechtěně neošidil.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:46
Reakce na wendulka:

No právě. Ten bouquet aldéhydé je mnohem výraznější, než jsem čekala, takže i moje představa (ač jsem aldedydy čekala), byla dost jiná.

Flakón mě nadchnul hned s první fotkou (vím, že jste byly s Cinkjou lehce rozpačité) a pořád mi přijde úžasný. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:58

No to je krása. Na tuhle značku je pořád spoleh, těším se na vyzkoušení. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. března 2017 19:55
Reakce na domenica:

Na detailní fotografii se mi flakón líbí už velmi. Zlaté víčko v podstatě nejvíc, vypadá trochu jako pískované s patinou. Vím, že ve skutečnosti může být vše jinak, už se těším na první seznámení .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 25. března 2017 21:57
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. března 2017 23:41
Reakce na domenica:

Já už to vím a už teď jí miluji . Okamžitě mi naskočilo dětství a mamky Miss Dior. Klasická a elegantní květinově aldehydová vůně, ale podaná s takovou lehkostí, že má člověk chuť tančit.

Tvoje recenze je krásná, hudební příměr dokonalý .

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 26. března 2017 10:53
Reakce na domenica:

Kde se to prosim da ocuchat nebo rovnou koupit? V ingredients uz? Kombinace malle+ropion je moje osudova asi...

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. března 2017 11:04
Reakce na cinkja:

Je to taková retro kráska.  A děkuji.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. března 2017 11:05
Reakce na mitford sister:

Ano, v Ingredients se už očichat dá. Rovnou koupit oficiálně od toho prvního dubna.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 26. března 2017 12:49
Reakce na domenica:

Nebudu číst tvoje recenze... nebudu číst tvoje recenze... nebudu číst tvoje recenze!

Ale tentokrát budu muset do Ingredients zajít.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. března 2017 20:42
Reakce na barbucha:

Tentokrát není zbytí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 26. března 2017 20:49
Reakce na domenica:

Taky se obávám  Po x letech bezproblémového vegetování v mainstreamu 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. března 2017 21:32
Reakce na barbucha:

Určitě bys měla jít Superstitious vyzkoušet. Jak jsem psala výše, to bylo první, co mě minulou středu napadlo, že Frederic Malle vytvořil vůni především přesně pro Tebe!

Navíc já v ní mám tu broskev poměrně výraznou, jak píšu v recenzi. Nezralou zelenou jako v Mitsouko. A to Ty přece můžeš, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 26. března 2017 21:34
Reakce na wendulka:

Eště ty mě ponoukej.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. května 2017 23:43

Tak spojení s koncernem Estée Lauder si přece jen už vybralo svou první daň. Štědré originální vzorky už jsou minulostí..

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 23. května 2017 10:42
Reakce na wendulka:

Ten objem 1,2 ml je opravdu přímo sešup z příjemných 3,5 ml (a i z předešlých slušných 2 ml). Zatím není úplně jisté, zda tento objem vzorku zůstane výjimkou, spojenou se Superstitious a jeho výjimečným flakónem a dekorací nebo je to nová strategie značky. Doufám a docela i věřím v to první.