Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 20. března 2024 15:48

Acne Studios

Kosmetická růže prosvícená kovovými vlákny aldehydů. Vůně luxusní čistoty, zpočátku trošku upjatě aseptická, ale potom se rozvíjí do růžového pižma teplého jako objetí. Není žádnou převratnou kompozicí; silnou kartou této vůně je paradoxně její umírněnost, která jí umožňuje líbivě pracovat s avivážovými tóny růže, aniž by působila lacině a podbízivě.

Vzhledem k ceně to bude asi nákup pro skalní příznivce jedné (či druhé) značky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 14:31

Dnes jsem měla možnost vyzkoušet Acne Studios opakovaně a je to opravdu krásná "kosmetická" vůně, jako když se zaboří nos do kufříku s luxusními líčidly: růže, pižmo, fialkový pudr, rtěnka s vůní lesních jahod (pomerančový květ?). A cítím v ní i něco z Insolence, ale v optimistické verzi.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 07:26

Jsem zvědavá, kam se bude vývoj značky ubírat poté, co ji, jak před pár dny avizoval, opustí koncem června její zakladatel Frédéric Malle. Je mi samozřejmě jasné, že nezávislost už dávno ztratili v okamžiku, kdy se stali součástí koncernu Estée Lauder, ale jeho pozice v čele přece jenom garantovala zachování původního konceptu.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 17:02

Fleur Nepřekvapilo mě to, dokonce jsem čekala jeho odchod dřív. Co se týče dalšího vývoje značky, jsem dost skeptická. Ale pokud by se FM rozhodl věnovat nějakému jinému projektu, mohlo by to být zajímavé.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 19:12

blackviolet Přesně to si myslím

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 19:48

Korsičanka Přece jenom není tak starý (ročník 1962), aby odešel na odpočinek. Tak uvidíme.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:12

blackviolet Já bych šla na odpočinek hned, a to jsem o něco malinko mladší než on .

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:29

Fleur I kdyby ses mohla zabývat jen parfémy? I na odpočinku je fajn mít nějaké koníčky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:42

blackviolet To ano; souhlasím, že je fajn mít i v důchodu své koníčky. A je skvělé, když se předchozí zaměstnání do těch koníčků nějak přetaví. Ale když to vztáhnu ke své profesi - rozhodně nezanevřu na svět literatury, ovšem číst si budu už jen to, co sama chci; psát budu jen o tom, co mě samotnou baví a bude mi připadat důležité; podobně velmi selektivně hodlám sledovat i celý knižní trh a raději hodlám chodit se psem do lesa.

Netuším, v jaké fázi (pokud vůbec) případného vyhoření se Frédéric Malle nachází, zda si raději nechce v klidu užívat svého renomé...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:50

Fleur Máš moc pěkné plány.

Všechno je možné, čas ukáže. Za tu dobu jeho působení se svět parfémů a parfémářství hodně změnil, niche není vždycky niche a mainstream je primárně o profitu a vůbec ne o umění.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 18:46

blackviolet To ale mluvíš o evropském niche. Mnoho indie parfumérů v USA a Asii pracuje skvěle a dalo by se tvrdit, že i umělecky. A to bychom rády prozkoumaly i  další japonské vůně - kromě těch, jež se seženou v USA

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 21:44

Korsičanka I v evropském niche se najdou značky, které drží laťku a dělají skvělé věci. Naštěstí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 22:06

blackviolet To ano, ale nesmí je slupnout nějaký koncern a ovládat IFRA.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 22:17

Korsičanka Doufám, že vydrží.