Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. února 2015 00:12
Reakce na wendulka:

Do Eau de Magnolia jsem vkládála velké naděje a ty se nenaplnily. Ne, že by se mi vůbec nelíbila, ale čekala jsem víc květin, víc "vůně" a míň citrusů. Není to můj typ vůně.

Tady se těším znovu, neovlivněna magnólií. Přece jenom Ropion... a pak ten narcis... říkám si.  Pokud na tý vůni "dělal" dlouhé měsíce, tak to začalo ještě před diktátem EL. Možná. Ale musím brát v úvahu, že kolínské obecně vnímám spíš jako "jen" aromaterapii, ideální vzpruhu k noční práci u počítače a tím to tak nějak končí. Jsem zvědavá, jestli Cologne Indélébile bude opravdu jiná

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 18. února 2015 08:08
Reakce na domenica:

No já jsem tedy hodně zvědavá... Ropion je můj velký oblíbenec. I když kolínské obecně nevyhledávám... tohle by mohlo být dobré! Ten narcis... ten mne tedy hodně láká... A doufám, že nebudu zklamaná jako u Eau de Magnolia, která je ve srovnání s ostatními FM vůněmi taková nijaká...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. března 2015 19:28
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. března 2015 16:29
Reakce na cinkja:

No, tak přestože jsem ze začátku byla skeptická, po přečtení téhle recenze začínám být na Cologne Indélébile docela zvědavá, zní to hodně dobře.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. dubna 2015 22:08

Cologne Indélébile na oficiálních stránkácha http://www.fredericmalle.com/eu/perfumes/cologne-indelebile a především v Ingredients .

Parfémová láska letošního jara .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 10:55

Cologne Indélébile (Frédéric Malle)

Kolínská velmi propracovaného střihu. A podařilo se do ní dostat něco, co vyvolává příjemné vzpomínky, ať už zažité na vlastní kůži nebo zprostředkované. 

Recenze na Guerlinade

Offline sunnymood
Avatar
25 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 14:50
Reakce na domenica:

krásná a poutavá recenze...ostatně jako vždy! ... už se nemůžu dočkat, až bude možnost vyzkoušet na vlastní kůži

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 15:44

Lys Méditerranée

V malém městečku na ligurské riviéře svítá. Ještě je klid a objevují se jenom první místní obyvatelé, z piazzetty se ozývá - buon giorno, carissima a ciao, bello - tady zná každý každého. Do přístavu přijíždějí rybáři s nočními úlovky. Od tyrkysového moře vane chladný vánek a přináší vůni lilií a kvetoucích pomerančovníků. Otevírají se dveře kavárniček a na ulici se objevují stolky a židle. Městečko ožívá a začíná další slunečný den. Vůně lilií se stává teplou a pižmovou.

(www.flaweb.net)

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 08:49
Reakce na blackviolet:

To je krásné, taková vůně by se mi určitě líbila, tu musím někdy vyzkoušet.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 10:22
Reakce na Foteini:

Jestli máš ráda lilie, určitě vyzkoušej. Myslím, že je to jedna z nejpovedenějších vůní lilií. Edouard Fléchier dělal pro FM ještě Une Rose - taky moc krásná, i když z jiného soudku. A původní Poison je taky jeho práce, stejně jako už dávno zmizelá C'est la Vie! pro Christiana Lacroix.

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 11:10
Reakce na blackviolet:

Jestli máš ráda lilie, určitě vyzkoušej. Myslím, že je to jedna z nejpovedenějších vůní lilií. Edouard Fléchier dělal pro FM ještě Une Rose - taky moc krásná, i když z jiného soudku. A původní Poison je taky jeho práce, stejně jako už dávno zmizelá C'est la Vie! pro Christiana Lacroix.

Já právě lilie moc nemusím, někdy mě z nich bolí hlava, i z těch v parfémech (Baisé Volé nebo Modern Muse Chic). Ale pokud je tam zázvorová lilie, která je uvedená ve složení, tak to by mohlo být OK. Mě nejvíce naladil tvůj popis taky ten obrázek,

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 15:04
Reakce na Foteini:

Tahle lilie by podle mě neměla být bolehlavová, není omamná, je taková vzdušná, mořská. I když taky na lilie moc nejsem, Lys Méditerranée mi vůbec nevadí. Včera ráno při vonění mi ten obrázek probleskl hlavou - časné ráno v přímořském městečku na ligurské riviéře. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 30. dubna 2015 11:28
Reakce na blackviolet:

Jó, má to někdo štěstí, když na něm Lys Méditerranée voní. Ne jako já, to se Středomořím nazvat nedalo. Nutno ale dodat, že jsem měla příležitost jí očichat na muži a voněla na něm přesně takhle krásně, jak to popisuješ v recenzi.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. listopadu 2015 22:57

Informace o nových červených a černých obalech pro cestovní balení vůní Frederic Malle tu proběhla už loni, ale teprve letos v Paříži v butiku jsem náhodou zjistila, že změny doznal i samotný obal/krabička na ty 10 ml náplně. Změnila se jak barva, tak design a nově je vyšupovací. Je fakt, že normálně mám Frederica Malleho spojeného především s červenou barvou, ale zrovna tahle změna se mi docela líbí.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 16:42
Reakce na wendulka:

To vypadá moc pěkně , červený proužek je stylový. Já bych ještě jako uživatel uvítala, kdyby se daly flakonky naplnit. Je mi až líto je házet prázdné do koše.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 17:34
Reakce na cinkja:

Vypadá to trochu jako ta obvyklá červená gumička. Ta ale vlastně ztrácí smysl, když teď má každý flakónek svou přihrádku. Každopádně, trochu víc se mi líbila "nedokonalá" předešlá červená verze (materiál, logo, barva). Naopak, obal 3,5 ml vzorků v černém provedení se mi líbí moc. Chápu, že to chtěli barevně sjednotit.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 17:54
Reakce na domenica:

Já tam právě žádný proužek ani gumičku nemám, moje vypadají jako z té červené krabičky - celé černé. Krabičku mám červenou a líbí se mi ten strukturovaný povrch, na tom černém bude vše vidět. Já bych udělala ještě třetí verzi - flakóny z černé krabičky, zbytek z červené a plnitelné .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 02. listopadu 2015 18:25
Reakce na cinkja:

Jj, souhlasím, však my se domluvíme!