Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:20

Fleur jsem moc ráda, že jsem Bigarade Concentrée mohla vyzkoušet, málem bych ji přehlédla. cítím v ní přesně ty krvavě rudé pomeranče, které jsem jako dítě milovala, narozdíl od tzv. Fidelových křivičů totiž byly sladké a šťavnaté. bohužel chvílemi zachytím i stopu šumivého celaskonu s pomerančovým aroma... ale to se snad jen zdá, jak se mi ve vzpomínkách na doby dávno minulé propojily vůně z časů, kdy jsme krom Fidelových křivičů ve školní jídelně v období chřipkových epidemií dostali po tabletce celaskonu do dlaně a soudružka učitelka kontrolovala, jestli ji všichni poctivě spolkli 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:42

blackviolet Díky!

viktorka_od splavu Ano, vzpomínka na zelené pomeranče od kubánských soudruhů je nesmazatelná. My jsme vyfasovali vždycky jenom polovinu (dnes mě jímá hrůza, když si pomyslím, jak s tím zakrojením zůstala na řezu na hromada chemikálií, jímž ty pomeranče určitě stříkali) a s tou se pak už nedalo nic moc dělat: oloupat to nešlo, tzv. vykousat ze slupky také ne (úplně mi zatrnuly koutky rtů, když jsem si to vybavila). 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:47

Fleur viktorka_od splavu A já zase nic. Strašně moc mi z té vůně vylezla na ruce růže. Tím se pro mě stala nenositelnou. Přitom na papírku a u Radky se mi moc líbila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:47

Fleur no přesně!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 22:13

Renusatko Máš něco s nosem

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 22:29

Renusatko nic si z toho nedělej. Mi tam zas pak překáží neroli, které tam ve složení napsané není 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 07:40

Korsičanka škoda, že jsem ji zkusila až na cestu domů. To bys koukala. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 07:52
Reakce na Renusatko:

Fleur viktorka_od splavu A já zase nic. Strašně moc mi z té vůně vylezla na ruce růže. Tím se pro mě stala nenositelnou. Přitom na papírku a u Radky se mi moc líbila.

​Růže? To mohlo být moc hezké!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 10:12

Renusatko To jsem zvědavá napříště Budeš zkušební kůže na Andyho

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 10:14

Fleur Růže se objeví jen na těch, kteří ji nechtějí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. října 2019 22:20

The Moon

Je příjemně pichlavou ovocnou tureckou růží s vůní zralých malin, která vykvetla za měsíčního svitu mezi citrusově kořenitými pelargóniemi a keříky červeného rybízu, obklopenými fialkovým sametem a šáfránovým semišem. Přítulné hřejivé kadidlo se sladce dřevitou myrhou, kořenitým santalem a balzamickou ambrou naznačují, že se tak stalo v zahradě pouštní oázy. A opět výborně zapracovaný oud v základu prozrazuje přítomnost koženého koňského sedla a dusot kopyt. A co je na The Moon rovněž mimořádně skvělé, že se krásně rozvoní i během "chladnějšího" babího léta, což pro řadu arabských orientálních růží s oudem nebývá přece jen až zase tak úplně typické.

(https://fineartsamerica.com)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2019 23:09

wendulka Pěkný popis

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. října 2019 21:38

Rose & Cuir 

Růžový keř. S květy, které jsou kořenitě a ovocně citrusové a pepřově pikantní. Stonky s listy z černého rybízu. Dřevitý kmínek z vetiveru, který mizi v suché teplé půdě. A nakonec se ukáže i kůže.

Sladkohořká vůně. Drsně elegantní.

Líbila by se mi na upraveném gentlemanovi ve vlněném obleku na míru s bílými manžetami vykukujícími z rukávů, na ruce klasické hodinky s koženým řemínkem.

Ale rozhodně to není vůně pouze pro pány.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. října 2019 09:41

blackviolet To tedy není Na mně je hlavně geraniová, jen začátek je chvíli “růžový”, škoda...,až po delší době vykoukne pěkná kůže.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. října 2019 12:33

blackviolet je to veľmi zaujímavá vôňa, vôbec sa nedivím, že je na ňu JP Ellena tak hrdý.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 21:53

Dawn 

Kam se mi schovává růže? Svítání se nekoná nad záhonem rozkvetlých růží, jen pár okvětních plátků se schovává v temnotě medicinálního a dřevitého oudu s pikantním pepřem, v labdanové kůži, v oříškové dřevitosti vetiveru a nakonec v kadidle vonícím jehličím. A v ranní mlze z kadidlového kouře.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 20:52

blackviolet Třeba se objeví v létě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 21:24

wendulka To je možné. Počkám na další zkoušení do tepla. Ale stejně s tou růží nějak šetřil.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 21:42

blackviolet Tak ve srovnání s těmi ostatními ano, ale je tam taky.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 22:26

The Moon 

The Moon je pro mě vítěz v Malleho orientální kolekci. Jen v začátku je mírně animální, asi jako sedlo arabského plnokrevníka, ale vzápětí se projeví ovocná stránka s malinami, liči a hlavně kyselkavým červeným rybízem a s ní i květinová v podobě orientální růže. Kouřové olibanum, pryskyřičná myrha, ale hlavně jemná kůže s růží a doznívajícím ovocem pak vytvoří dokonalou kompozici.