Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 12:24

Lu Úplně ti rozumím Ale Une Rose je opravdu ok.

Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 06:53
Reakce na Fleur:

andry To je jednoduché: na začátku je vůně opravdu hodně výrazně zelená, galbanum s ledovou konvalinkou jsou v popředí a všechno ostatní zůstane ve stínu. A ve druhé polovině se vynoří teplejší tóny a vůně se prohřeje, zbělá a zežloutne.

​Tenhle synestetický příměr s filtry se mi moc líbí. 
Ale moje vlastní zkušenost při testování Synthetic Jungle nebyla moc instagramová.

Manžel se zatvářil jako by v té džungli umřelo nějaké zvířátko. Naštstí jsem si nepořídila flakón, ale jen miniaturu, takže manželství není ohroženo. Příště budu zkoušet jen pokud on bude v práci. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 07:47

Mitzi O zkoušení výhradně v době manželovy nepřítomnosti v bytě už vím 32 let své ...

Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 09:01

Fleur já vím. Tvůj nezapomenutelný příběh s Mitsoukem mám na paměti.

A do postele jedině Nivea

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 15:52

Zkoušela jsem novinku Heaven Can Wait a můj první dojem byl značně negativní: brutálně tvrdý hřebíček vyvolávající představu obdobně tvrdé nezralé hrušky, k tomu nějaké pichlavé koření, prostě divná vůně, nepovedený dvojník Noir Épices. Vzorek jsem si vzala víceméně jen proto, abych ji mohla lépe prozkoumat, až na konci roku dojde na bilanci největších parfémových zklamání .

No a po hodině mi najednou ze zápěstí i z rukávu jde nádherně zaoblený obláček pižma, výrazného a zároveň lehounkého, jen tak pikantně okořeněného, s dřevitým podkresem... Takový ten návykový typ vůně, kdy má člověk pořád tendenci bezděčně si ji připomínat. Okamžitě se mi přesunula do kategorie "zaslouží si pořádně vyzkoušet".

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 16:03

Fleur Tvrdost, to mě u Elleny dost překvapuje. Čekala bych nějakou jemnou minimalistickou vůni. Že by tu hlavu až tak přepálil? V každém případě se ji chystám brzy vyzkoušet, nakonec to nezní tak špatně, jestli se tak pěkně rozloží.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 19:47

blackviolet Já se do něj zamilovala-taky na druhý pokus Ale napoprvé jsem ho naopak skoro necítila.Večer jsem však nanesla znovu a...už jsem byla v nebi

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 19:50

Korsičanka Tak to chce opravdu vzorek a zkoušet

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 13:04

Nakonec konstatuji, že se mi Heaven Can Wait líbí. Sice to není úplně můj typ oblíbené vůně, ale v pošmourném a deštivém dni (jako je ten dnešní) vytváří přesně tu útěšnou atmosféru, kterou potřebuji. Ovšem intenzita není nijak ohromující, ta vůně jen tak tiše špitá. Kdo si ji chce kromě nositele také užít, musí se hodně přitulit .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 13:44
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 14:14

Fleur 

...jako vůně Elleny jsou většinou, pro mě, efemérní... Ale když už i Ty píšeš, že vůně "špitá", tak to je fakt moc!(= děs...)

(jj, pryč je doba, kdy vůně Frederica Malleho byly osobité, výrazné, intenzivní. Osobitost jim v jistém směru zůstala, noo...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 19:29

Miru Výdrž má hezkou, z předloktí ji od rána stále cítím. Ale schází jí ta prostorovost (což zas pro některé povahy může být naopak výrazné plus ).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 19:32

Fleur 

...no joo noo

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 19:25

Heaven Can Wait 

Zkouším ji už nějakou dobu a pořád doufám, že ten hřebíček zůstane v pozadí. Byla by to jinak moc pěkná vůně. Hebké mošusové semínko s kosatcem, trochu broskvově ovocná, elegantně vzdušná. Hlavně ten pudrový kosatec se zemitým vetiverem by se mi moc líbil. Jen ten hřebíček, ten to na mně úplně překryje. Vždycky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 23:14

blackviolet Mám ji shodou okolností zrovna dnes na sobě ze vzorku a říkám si přesně to samé: kdyby na začátku nebyl ten tvrdý hřebíček...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. prosince 2023 15:44

Fleur blackviolet Vy jste to hřebíčkovkyJá tam žádný nemám a jsem ráda těm dnům, kdy Nebe vůbec cítím. A to mě zpočátku úplně opantávalo

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. prosince 2023 15:51

Fleur Kdyby jenom na začátku .

Korsičanka Je to slabota, Ellena to s tou lehkostí trochu přehnal.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. prosince 2023 16:08

blackviolet Já to přičítám svému silnými vůněmi oslabenému nosu, ale byly dny, kdy mi na kůži to semínko s kosatcem úplně zářilo

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. prosince 2023 16:12

Korsičanka Tak to ti závidím, u mě vždycky jenom hřebíček . Ale nevadí, jsou jiné pěkné vůně, které se mnou spolupracují. Aspoň ušetřím.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. prosince 2023 17:07