Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. července 2021 14:14

Fleur 

...takže se Ti líbí..?.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. července 2021 14:18

Miru Líbí se mi jako obraz v galerii, který dokážu ocenit, nicméně do ložnice bych si ho nepověsila . Konvalinka je tam leitmotivem a to pro mě není celodenní ani celoroční záležitost, dokázala bych si představit tak maximálně 10 ml na občasné náladové navonění se pro navození pocitu jara a časného léta.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. července 2021 14:27

Fleur 

...aha

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. července 2021 14:33

Fleur potrebuju preklad k tem filtrum

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. července 2021 15:08

andry To je jednoduché: na začátku je vůně opravdu hodně výrazně zelená, galbanum s ledovou konvalinkou jsou v popředí a všechno ostatní zůstane ve stínu. A ve druhé polovině se vynoří teplejší tóny a vůně se prohřeje, zbělá a zežloutne.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. července 2021 17:41

Fleur Džungle a konvalinky?!?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 20:53

Vlna zdražování se nevyhne ani vůním FM. V newsletteru Vavavoom upozorňují, že půjde o zvýšení zhruba od 100 po 800 Kč, poslední šance na nákup za původní ceny ve Vavavoom je do tohoto pátku.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 21:00

Fleur  Po reformulaci některých opravdu skvělé

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:30

Synthetic Jungle 

Skleník v květinářství, zelené rostliny, listy, lodyhy, poupata, všechno bují v tom příjemném vlhkém teple. Také kytice konvalinek s voňavými bílými zvonečky v hroznech, uprostřed zelených lístků, větvičky jasmínu a hyacinty, vše zabalené ve fólii. A dole pod tou zelenou džunglí jsou ještě keříčky pačule.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 12:32

Une Rose čeká přejmenování na Rose Tonnerre. Ačkoliv to provází ujištění, že samotné složení vůně se měnit nebude, lehká nervozita se mě zmocňuje...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 14:30

Fleur Ty bláho, to mě taky:(( Nechceš se podělit o flakon? Sama ho nedám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 19:59

Korsičanka Teď těsně před svátky na to nemám prostředky, takže se na mě nevaž.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2021 20:37

Fleur Já právě taky ne:), takže smůla

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. května 2022 21:17
Reakce na Fleur:

Synthetic Jungle

Konvalinková džungle přes instagramový filtr Perpetua. Hra zelených valérů. Porcelánově bílé naducané kuličky se rozevřou do podoby drobných zvonků, které je více cítit než vidět mezi namodrale tmavým břečťanem a sytě zelenou trávou ve věčně vlhkém zahradním podrostu pod zdřevnatělým kmínkem magnólie. Voní s upejpavou omamností, ale vytrvale. V jejich křehkém světě se neodehrávají žádná dramata, takže když je po dvou hodinách nenápadně vystřídá jasmín, nepůsobí to nijak překvapivě. Do stinné zeleně vpadne pár slunečních paprsků, někdo projel fotografii filtrem Slumber a konvalinky se v tomhle rozlišení už ztratily.

Výdrž je opravdu velmi dobrá, a to i v dusném horkém počasí.

​Vzorek mi leží doma už od loňska. Vyzkoušela jsem poprvé už loni koncem léta, pak ještě párkrát a vrátila se k ní znovu až teď, ale v podstatě ji stále vnímám podobně jako ty. Drobné konvalinky, rychle zarůstající ale džunglí galbanových rostlinek a vysokými travinami, vyrůstající z vlhkého mechového podrostu, v němž lze chvíli tušit i citrusovou magnólii. Když v ní konvalinky zmizí a galbanum se opět rozestoupí, objeví se keř se zeleným jasmínem. Syntetická jen ve smyslu, jako kdyby ji člověk pozoroval přes skleníkovou slídu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. května 2022 21:40

wendulka Já jsem ji také zkoušela opakovaně ze vzorku a nic dalšího z ní už nezískala .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 15:43
Reakce na Fleur:

Une Rose čeká přejmenování na Rose Tonnerre. Ačkoliv to provází ujištění, že samotné složení vůně se měnit nebude, lehká nervozita se mě zmocňuje...

​Po včerejšku potvrzuji, že Une Rose naštěstí neutrpěla touhle změnou něco zásadního, budu moct v klidu pořídit znova.

Ovšem ta Iris Poudre mi pořád leží v hlavě. Jako jo, pořád je to hodně dobrá pudrová kosatcovka, ale PROČ mi úplně zrušili tu skvostnou úvodní fázi s karafiátem, perlivými aldehydy a vetiverem?

Vlastně je to jen druhá půlka původního Iris Poudre, když se rozvoní, jen v první půlce víc nacpaná pudrem. Asi si pak nejprve koupím jen to samostatné 10 ml balení, abych zjistila, jestli si zvyknu aspoň na tu padesátku, no na stovkový flakon už to nevidím.

To si spíš zvyknu na ten Musc Ravageur s menším množstvím hřebíčku a skořice.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 16:06

wendulka Viď? I s mým nijak extra vycvičeným nosem jsem u těchto dvou zaznamenala změnu

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 11:46

Mě nejvíc bolí Carnal Flower, tu už po reformulacích nedokážu nosit.... a taková to byla láska

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 11:47

Lu A zkoušelas jako náhradu Tubéreuse Criminelle?

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 12:05

Korsičanka Však jsem měla odstřik od Tebe! Je krásná, i flakon bych zvládla....ale není to vůně pro každý den, musíš mít na ni to správné rozpoložení, aspoň já to tak mám....

Mně je ale spíš líto celé značky..... Jezdívala jsem často za sestrou do Vídně a zároveň na parfémové průzkumy - Musc Ravageur, Carnal Flower a Noir Epices jsem měla doma brzy po jejich uvedení na trh. Rozdíl se současnou produkcí je pro mě velmi patrný a nechci si kazit krásné vzpomínky....Ale jestli je Une Rose stejná, to je dobrá zpráva! Tu bych brala!