Frédéric Malle

11. srpna 2014 02:08
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 09:12

blackviolet Vítej do klubu příznivců Pěkný popis - ostatně jako vždy

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 09:19

Korsičanka Děkuji, tahle mě opravdu dostala. The Night je taky krásná, ale tahle mi přijde nositelnější. Pokud to není počasím, ale to přezkouším ještě v létě.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 09:23

blackviolet Poznala jsem The Moon v létě a byl stejně okouzlující

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. května 2021 21:52
Reakce na blackviolet:

Korsičanka Děkuji, tahle mě opravdu dostala. The Night je taky krásná, ale tahle mi přijde nositelnější. Pokud to není počasím, ale to přezkouším ještě v létě.

​Souhlasím, že The Moon je nositelnější, ale jinak mně se zase víc líbí The Night.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. května 2021 21:46

Une Rose

Tato vůně mě v portfoliu FM vždycky poněkud překvapovala přímočarostí, která dokonale koresponduje s jejím názvem. Prostě je to růže a tečka. Ovšem francouzština to dokáže jemně odstínit použitím členu, takže Une Rose není jediná konkrétní mezi růžemi, ale růže v obecném, téměř symbolickém významu. Zpočátku soliflor připomínající růžový olej se začne po chvíli odlehčovat pikantním gerániem a vypadá to, že vůni vytvořil nějaký nadšenec v rámci tříkrokového kurzu "Jak vyrobit parfém", v jehož rámci vyfasoval dva éterické oleje v bio kvalitě, kapátko a lahvičku. Ale růže má přece jenom sofistikovanější podobu: mírně štiplavá, chvílemi s citrusovým nádechem, potom lehce navinulá a aromatická jako kvalitní muškátové víno. Na těle (a bohužel jen při těle) drží celý den. Pro mě je to krásná variace na téma růže a bílé víno, vůně je lehce opojná a má v sobě paradoxní náboj konejšivé vzpruhy.

V naší databázi je mi nejbližší krásná reflexe, kterou napsala wendulka , žádné odtažité macechy v ní necítím. A kdyby nebyla tak drahá, tak si ji pořídím na domácí aromaterapii.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. května 2021 21:56

Fleur Hezké. Už mám odstřik nějakou dobu a velmi ráda se k ní vracím. Lituju, že jsem kdysi prodala flakon

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. května 2021 22:10

Korsičanka To taky lituju..., že jsi ho neprodala mně

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. května 2021 22:15
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 03. června 2021 18:05

Fleur Ja Une Rose mam, je uzasna. Hledam si k ni znovu cestu. Byla to chudinka ona, kdo to tehdy schytal se mnou v nemocnici.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. června 2021 18:16

Luna Tak kdybys cestu náááhodou nenašla, asi se s Fleur pobijeme

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 03. června 2021 18:24

Korsičanka No obavam se, ze ji sanci dam. Je to oblibena vune Tonika.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. června 2021 18:45

Luna Tak to zas jo, synka nemůžeš zklamat

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 03. června 2021 20:41

Luna Nezbavuj se jí, je opravdu krásná!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. června 2021 16:57

Fleur

Tak to mě s Une Rose těší.

Je to sice spíš moje sváteční růže, ale ani tak mě její reformulace pranic netěší a lituju, že jsem si zavčas neudělala zásobu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2021 17:36

Sice si podle složení úplně nemyslím, že bude úplně pro mě, ale už pro ten název jsem si ji musela hned přidat a označit.

https://www.parfumanie.cz/database/detail/synthetic-jungle-frederic-malle

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:51

wendulka To složení je opravdu trochu zvláštní, ale od FM musím zkusit všechno .

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. července 2021 00:27

wendulka strašne som zvedavá!!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:53

Mně to složení přijde jako docela normální zelená vůně - bazalka, galbanum, konvalinka, na zjemnění trocha jasmínu. Pokud ta zeleň nebude uplácaná velkým množstvím rozbahněné hlíny z pačuli, tak se mi to bude líbit. Ale samozřejmě je tu riziko, že do džungle pronikne banánový ylang, jasmín hrozivě přeroste do indolické podoby... Na vyzkoušení se už moc těším!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 10:22

Fleur 

...taky mi složení přijde v pohodě.

Ylang, kdyže neudělá dusnou zelenost ze skleníku, může vůni příjemně zahustit, lehce zapudrovat a stabilizovat.

A zbytek ingrediencí bych viděla něco jako mix vůní

Ma Griffe Carven 2013 + L´Eau de Toilette Carven

(+ výše popisovaný ylang...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. července 2021 14:12

Synthetic Jungle

Konvalinková džungle přes instagramový filtr Perpetua. Hra zelených valérů. Porcelánově bílé naducané kuličky se rozevřou do podoby drobných zvonků, které je více cítit než vidět mezi namodrale tmavým břečťanem a sytě zelenou trávou ve věčně vlhkém zahradním podrostu pod zdřevnatělým kmínkem magnólie. Voní s upejpavou omamností, ale vytrvale. V jejich křehkém světě se neodehrávají žádná dramata, takže když je po dvou hodinách nenápadně vystřídá jasmín, nepůsobí to nijak překvapivě. Do stinné zeleně vpadne pár slunečních paprsků, někdo projel fotografii filtrem Slumber a konvalinky se v tomhle rozlišení už ztratily.

Výdrž je opravdu velmi dobrá, a to i v dusném horkém počasí.