Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 31. července 2018 23:29

paktofonika Vy, s těma perfektníma mikinama? Nevěřim 

RoSa .... ! Mám chuť vám poslat kus dortu. Zachránila jste mě od jistojisté smrti od nervů nebo předčasného porodu, nebo rozhodně od spousty ošklivých věcí  (mimochodem bych se vsadila, že ani předtím jsem to neměla správně, ale prostě to šilo ... ale co už, tohle si vyfotim a už nepustím z paměti) Tak aspoň přeju pokud možno svěží noc :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. července 2018 23:36

MP Meri No ja to mám prednastavené anehýbem s tým, niť navliecť viem ale mám modernejší stroj a tie dierky tam nemám :D

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 04:46

MP Meri Moje veritaska blahé paměti to měla jinak,ale připadá mi divný,že by ta nit vedla od špulky (k tomu kolečku na úpravu napětí ) přes písmena veritas. Není na horní ploše,kolmo nad tím kolečkem ještě nějaký vodič? A je nit správně mezi talířky v tom napínacím kolečku? Někdy se dostane mimo ně a to způsbí,že nit volně neklouže a rupne.

Á,ted' koukám,že už ti RoSa  poradila dobře.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 06:48

MP Meri jak píše RoSa a taky než to jde do jehly, tak jedte zahaknout do takovýho toho dratku u jehly

nejsem se teď jistá, ale myslím, ze veritas má nahore ještě jeden verk, do kteryho to jde ještě před bumerangem

na netu jsou kdyžtak k veritasce navody

 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 07:35

MP Meri A nevynechala si hore ešte jedno ocko? (viz obrázok) a nad ihlou by tiež mal byť háčik na zachytenie nite.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 09:07

Potrefenáhusa Tenhle návod jsem taky našla, jenže ten můj stroj to má trochu jinak, tak jsem ho zavrhla ... 

paktofonika Jako jo, no, vynechala  Ale já jsem to horní očko už na začátku odsoudila jako nadbytečné. Kupodivu to až o včera bez něj fungovalo ... nit i látka je stejná ... záhada, už zbejvá opravdu jen to vedro a únava materiálu

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 09:10

MP Meri Hlavne si to odfoť aby si nabudúce vedela  Ja som včera večer menila niť a našťastie všetko fungovalo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 10:54

MP Meri no to vedení horní niti jsem nekomentovala neb to je na každým stroji jiný, ale maminka mi vštípila zásadu, že jak nit odvíjíš od špulky tak všechno co po cestě potkáš, pěkně postupně, všechny ty háčky a ďourky použiješ a pěkně ji tam uchytíš, nic nevynecháš:-) ono to jednou neva a podruhé jo, možná i podle toho jak klouzavá je nit a tak

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 15:10

Dotaz na pletoucí Brňačky - dá se někde v Brně v kamenném obchodě koupit 100% merino příze? jako každým rokem koketuju před odjezdem na chalupu s nápadem, že se pustím do pletení šály, a jako každým rokem si na to vzpomenu pozdě :-/

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 11:09

Sice nejsem z Brna a vím houby, co mají na prodejně, ale možná bys mohla uspět tu:

https://www.zapleteno.cz/nase-prodejna/

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 03. srpna 2018 10:23

Nemáte jen tak čirou náhodou někdo tipy na obchody s látkami v Bulharsku? Třeba Sofie nebo Plovdiv. Jsem tu na dovolené a říkám si, že s jejich cenami bych tu mohla za levno látky pořídit.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 11:42

Tak jsem zjistila, že to trhání nitě (kromě samozřejmě chybného navlékání) způsobovala asi jedna konkrétní sada nití, které se prostě nadprůměrně trhají, tudíž jsou asi nepoužitelné. Máte nějaký tip, kde v Praze koupit, nebo je to úplně jedno a můžu je koupit v jakékoli švadlence? Jedny jsem kupovala myslím ve Stoklasa a jsou to myslím ty, co drží dobře. Jen nevím, jestli to tam není zbytečně předražené? Šiju fakt jenom základní věci – rovné švy, v podstatě jen nějaké povlaky na polštáře, nějaké povlečení pro mimino apod., žádná hoch krejčovina.

(Což je asi z mých úplně amatérských dotazů zřejmé , omlouvám se za asi fakt hloupé otázky, ale u stroje jsem neseděla víc jak 10 let a očividně se to zapomíná – nebo jsem to možná spíš nikdy neuměla)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 11:46

Jo a zatím se mi nepodařilo zjistit k čemu slouží všechny tyto 4 věci. Ale zatím to šije, tak s tím radši nehejblu  Musím říct, že jsem nečekala, že šití bude takový dobrodružství 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 11:51

MP Meri ten kovový šroub slouží k vedení níže ze špulky.  Podvleknout ten háček a vést kolem šroubů. Kolečko vpředu nevidím dobře. Regulace pritlaku? Vedla se před něj nít ze šroubu  -u některých typů strojů. Takhle to nepoznam . Nebo je to na výběr siciho programu-stehů?

Kolečko s čísly  by mohla být např. hustota stehů. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 11:57

MP Meri Ja som mala trhacie nite z Lidlu, teraz kupujem v galantérii(majú tam len jednu značku) a pohoda. 

To hore vpravo v strede, vez to sa prevlieka niť keď ideš navliekať spodnú niť. Predpokladám že úplne vpravo je taká palička kam vložíš cievku, paličku posunieš aby sa cievka nehýbala a cez toto koliesko prevlečieš nitku vpravo dolu, dookola a vľavo vrchom smerom k cievke, vlastne taká neúplná osmička. 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 16:25

MP Meri Jedno z těch ozubených koleček by asi mělo být na úpravu šířky cik cak stehu a druhé bych viděla na volbu stehu. To nízké ploché už je vysvětlené. Čelní kolečko má šipky,zkusila bych otočit,jestli neposune jehlu víc vlevo/vpravo?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 14:55

rozarka Fakt že jo, to čelní posouvá jehlu  To horní je tedy na navlékání, to už jsem pochoila ... Ozubená kolečka zůstávají zatím záhadou, cikcak steh jsem ještě nepoužila, takže tím se to dost vysvětluje :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 19:14

Tak jsem nakonec ušila ty dírky na vestě v ruce. Jsem srab, ty výpustkové jsem nezkusila.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 21:58

Panenka vesta je pekna! I knoflikove dirky! Na vypustkove urcite jednoho dne dojde  fakt neni treba se jich bat, mozna priste je zkus odsit jeste nez bude sesity cely odev, vlastne jako uplne prvni krok po vystrihani a oznaceni dilu. Treba pak tam nebude ten psychicky blok strihat do skoro hotoveho odevu 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 22:39

Friga Díky!

No, je to fakt, že je to takový kritický okamžik. Mám vždycky bobky, když stříhám jednotlivé díly z látky a když takhle něco prostřihávám a tak... prostě pocit nevratnosti zásahu. Šev přešiju, ale díru někde jen tak dohromady nedám no... Nebo blbě střižený díl...