Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 27. června 2018 17:31

rozarka Z hedvabi se nakonec silo dobre, ale na stroji jsem udelala jen nekolik vicemene rovnych svu. Podsivku jsem totiz vsazovala v ruce. Pri spendleni jsem s tim trochu bojovala, protoze to docela klouzalo a ty tenoucke spendliky na hedvabi jsou dost ostre, takze jsem se mnohokrat bolestive bodla. Ale i tak to byla fajn zkusenost, bavi me zkouset nove veci a posouvat se dal. Zrovna pred chvili jsem si objednala vytouzeny overlock, tak se tesim 

Panenka Tohle sako zas tak slozite nebylo, ma jen nazehlovaci vystuhy, je bez kapes a neni ani vypasovane :) Na formalni sako bych si taky zatim netroufla.

Obema dekuju za pochvalu 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2018 17:47
Reakce na Friga:

Na konci dubna jsem konecne po cca roce dosila saty dle strihu Vogue 9105. Loni v lete jsem je mela uz skoro hotove, zabyvalo zacistit dolni lem, ale ochladilo se, takze jsem ztratila motivaci je dodelat . S prichodem jara jsem se na to zase vrhla, zabralo to nekolik hodin, lem ma 3,5 metru.

Material je bavlnene platno, svy zivutku jsem zacistila sikmymi prouzky, sukne ma podsivku z batistu, v pase je satenova stuzka, ktera se zapina na hacek. Vypustkove knoflikove dirky jsem sila poprve v zivote a musim rict, ze me prekvapilo, jak jsou snadne na usiti a navic vypadaji velmi uhledne.

Ted mam rozesite kratke letni sako z vlneneho bukle s kovovymi vlakny, uz mi zbyva jen vsadit podsivku. Pri sesivani podsivky bych byla ocenila stroj, ktery si sam umi nastavit napeti spodni nite. Muj starecek siti tenkeho hedvabi moc nedava, ladila jsem to sroubovakem skoro pul hodiny.

​Krásné retro šaty!  Jsi velmi šikovná!

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 27. června 2018 18:17

Dalia Dekuju!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. července 2018 17:50

Další barevná varianta hotová ...

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 02. července 2018 06:22

Dalia Krasny satek! Ta barevna kombinace je uzasna   A ten vykujici ocasek Jollinky 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2018 14:04

Friga Děkuju ... 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:20

Vcera mi byl dorucen overlock Takhle se zatim vyjima v sicim svinciku, nevim jeste, kam ho umistim, trvale se na stul nevejde. Mam fakt radost, ale zatim jsem jen studovala navod a jsem z toho jelen 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:55
Reakce na Potrefenáhusa:

paktofonika jen upozorňuju, že ty rozpletený mrtvoly ve skříni v různým stádiu rozpletenosti, můžou bejt taky trochu demotivující :-))

​rozpletený mrtvoly   Hahah

já si těd promítla nějaký video na yt a koupim vlnu a skočim na to!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:01

zrovna dneska se tu peklim s jednim šátkem z loňska, kterej jsem odložila loni v srpnu, přitom vlna krásná, šátek krásnej, ale vleče se to jak smrad a nebaví mě to ukrutně. Nebejt za půlkou, tak ho snad rozpářu...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:04

až to bude, má to bejt Find your fade od drea renee knits

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:53

Potrefenáhusa To vyzerá zaujímavo. Ten prívesok je čo? Vyzerá ako náušnica. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:55

Friga Gratulujem :D Pozerám že cena je dosť vysoká, myslíš že má cenu kupovať aj nieťo lacnejšie? Ja som tak zbežne prešla ponuku a myslela som že okolo tých 300-400€ sa už dá kúpiť celkom slušný stroj. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:46

paktofonika to je značkovač na pletení, je uprostřed řady, kde se šátek tvaruje ubíráním

jinak je to bezová hůlka, neviditelný plášť a kámen vzkříšení :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:56

Potrefenáhusa Jo ahá, relikvie smrti :D 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:48

paktofonika Myslim, ze u overlocku ten rozdil mezi levnejsim a drazsim strojem neni tak markantni jako u beznych sicich stroju. Ten muj je asi spis jen uzivatelsky pratelstejsi, nez ze by sil kvalitneji (ale jiste to nevim). U tohohle me nalakalo to, ze ma snadne navlikani niti, napeti niti se nemusi nastavovat, stroj si ho pro dany steh nastavi sam. Uz jsem ho mela vybrany nekolik let, jeste kdyz se to resilo na MP, jen jsem pak mela nejake blbe obdobi, kdy jsem moc nesila. 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:58

Saty pro sestru, jsou dle strihu 102 z Burdy 3/2016, jen jsem je prodlouzila o 7 cm. Latka je viskozove platno s primesi polyesteru a elastanu. Maji jednovypustkove kapsy, sila jsem je poprve, pry funguji . Fotka satu je na majitelce, pry dobre sedi, coz jsem rada, strih jsem na miru upravovala podle sebe a mer dodanych pres videohovor. Nastesti mame se sestrou podobnou postavu 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:20

Friga Automatické upravení napětí nití teda závidím. Já s tím vždycky bojuju a zvlášt',když mám nitě v overloku kvůli barvě jen na menší cívce,děsí mě spotřeba,než to vyladím .

Jsi dobrá,šít takhle na dálku,i při stejné postavě bych se bála.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:29

Friga ty jsou krásný, vzor jim svědčí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:29

Friga Akurát som sa išla pýtať či šiješ len pre seba. No a nie! Šaty sú super a takisto obdivujem tvoju schopnosť šiť na diaľku.

Já som ušila ešte jednu mikinu, trochu som ju vylepšila oproti tej prvej. 

Offline Pilipala
Avatar
23 příspěvků moje polička 15. července 2018 22:18

Friga 

Gratuluji! Mám úplne ten stejný, asi tři roky a je super! Ze začátku mi to přišlo strašně těžké, ale časem, jak jsem to víc používala, tak se to podalo. Už si nedokážu představit šití bez overlocku. Tak ať vám to hezky šije!