Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 18:40

Panenka držím!

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 18:44

Panenka To je dobre! Budu drzet palce, at to vychladne a zustane pekny! Ja vzdycky vsechno naparuju. Latku si predem vyperu, dam do susicky (pokud to neni neco vylozene hakliveho, to susim mimo) a pak vyzehlim, vse tak jak planuju pozdeji prat a zehlit hotovy odev. Latka se tim vysrazi a pak me uz neprekvapi tim, ze by se srazil usity kus. Latky, ktere bych neplanovala prat (napr. nejake hedvabi), bych tak jako tak opatrne proparila, davala bych jen pozor, aby zehlicka nekapala.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 19:30

Friga No, to je právě to, že jsem se to napařovat bála, takže ani při přípravě látky jsem to nenapařovala, jen žehlila... Ani jsem látku neprala, páč v každém případě sako prát nebudu, to se bojím, to půjde do čistírny. Nicméně napaření tomu zjevně neublížilo. Tak už vím, že můžu být příště odvážnější.

Jinak fotka bude asi až zítra, právě se tu zatáhlo a začlo lít a později už vůbec nebude světlo. Tak vydržte. Ale pokrok je imho vidět, jak na to koukám v zrcadle.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 07:42

Panenka ono je lepsi poradne proparit i to, co pujde do cistirny. Pri tom cisteni se to muze srazit a to propareni tomu zabrani. Ja teda jsem zla a peru vlastne vsechno. Pokud nekdy budu sit nejaky kabat s klasickymi vystuhami a vycpavkami nebo saty z nepratelneho hedvabi, tak to budu nosit do cistirny, ale jinak fakt ne. 

A tesim se na fotku!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:35

Tak tady to je. Jen tam na tý klopě stíní mobil, jak jsem to fotila a ten stín je tam dost blbý, ale neumím to líp...

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 17:01

Panenka tohle uz vypada lip!  I kdyz pres ten stin klopa neni uplne videt, zasevek je uz zcela v poradku. 

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 18:16

Panenka Tak to už je jiná káva Zvlášt' musím pochválit vsazení rukávů,sedí krásně. Ale ty už byly přesný i na první fotce.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 18:32

Friga , rozarka : Díky, mám z něj radost. A normálně jsem v té euforii šla a přikoupila ještě látku na sukni k tomu, tak se můžete těšit na pokračování - snad.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 20:34

Panenka Ano,to chce využít k pokračování. Těším se na další počiny 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 14:56

pokročila jsem se svetrem, už pletu rukávy

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 16:00
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 11:12

Potrefenáhusa Moc pěkný! ;-) Mně sukně stojí... začal školní rok, no.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 11:55

Potrefenáhusa Tohle je pro mě nedostižný stupeň , ALE...šiju si šaty,tak doufám,že budou schopny prezentace 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 12:10

rozarka ono na tom fakt ale nic není, já už to tu několikrát psala, že miluju ty kulatý sedla na kruhových jehlicích, protože se to plete jenom hladce stále dokola furt dál pryč, akorát se ujímá a přidává a na tom nic není. Já neumím plést obrace (resp umím, ale nejsem v tom moc zběhlá, dlouho mi to trvá a bolí mě z toho ruce), tohle fakt rychle nabejvá, fakt nepletu nijak zvlášť rychle a jeden svetr jsem zvládla během týdnu dovolený), taky ty barevný vzory se pletou hladce jenom v lícových řadách úplně nejlíp.

A už to potřebuju dodělat, jednak tam mám vlnu ještě na jeden podobnej od stejný autorky a jednak se chystám na tyhle dva, zas něco jinýho že to bude

A na šaty mám nakoupeno už druhý léto po sobě a ani loni, ani letos na to nějak nedošlo (vyloženě na letní šaty, co nejdou nosit v zimě)

na tenhle mám nakoupenou už přes rok hořčicově žlutou

tenhle bych chtěla šedej jen na zavazování bez knoflíků

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 12:32

Potrefenáhusa Já bych to asi nakonec zvládla,jen neumím jet podle návodu. Mamka mi to vždycky musela ukázat reálně. A já pak otrocky upletla podle jejího vysvětlení.A taky mi vypočítala na kolik ok začít a podobně. Tenhle servis už bohužel nemám.  Takže pletu jen svetry vnoučatům a je takovou tu rýži a jednoduchý copy. Kombinace barev pouze v pruzích 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 13:23

rozarka mě to pletení začalo bavit až v momentě, když jsem začala plést podle těch návodů, protože ty moje pokusy od oka nestály nikdy za nic. Jen mě dřív ty návody v těch Dorkách a Praktických ženách vždycky strašně děsily, značky a zkratky mi přišly naprosto nerozluštitelný a nepochopitelný. Hodně se mi to pletení otevřelo s Ravelry a Instagramem, zjistila jsem, že se to provozuje velmi komunitně, člověk to může sdílet s jinejma, jsou i různý pletařský výzvy, kdy se plete jeden projekt atd., na youtube jsou všechny možný videotutorialy, podle kterých to člověk snadno pochopí. Taky mě díky tomu začaly bavit ty těžší a složitější věci, který jsou aspoň ze začátku svým způsobem dost velká výzva.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 14:14

rozarka Já jsem pletla kolem puberty a podobným způsobem, mamka mi začla a spočítala počet ok a případně opravila chybu, teď už mi s tím pomoct nemůže. Ale díky místním pletařkám jsem si už vyhrabala jehlice a naučial se aspoň začínat, někdy vloni, tak možná napřesrok by to mohlo hodit i nějaký svetr.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 08:05

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 08:07

Hrome! To je velikost,nejde mi to zmenšit. Ale konečně je došito,sláva!

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 10:51

Potrefenáhusa tedy ty dva svetry, cos postovala, jsou fakt moc pěkný, asi se do nich taky pustím