Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 19:05

Edit: fotky smazany

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 19:11

Edit: fotky smazany

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 09:54

Friga Díky! Já se včera k ničemu dalšímu moc nedostala, ani na ten návod jsem pořádně nekoukla, takže žádné další relevantní postřehy nemám. Ale jak koukám na ten tvůj návod, tak teda WOW, oni tam dělají ten rozparek plně funkční, že? To v tom mým návodu je určitě jen takový fake rozparek, pokud se dobře pamatuju - na vrchní látce se jen přišijou knoflíky skrz všechny vrstvy, dírky se nedělají, a podšívka je určitě úplně bez rozparku.

Jinak já jsem si to vytiskla, takže (za mě) klidně možno smazat už.

Doufám, že se dneska k tomu podšívání dostanu, tak pak poreferuju, jak to šlo a jestli budu mít odvahu na podšívko-rozparkování...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 16:47

Friga Ok, tak ten můj návod je úplně jiný - sešijí podšívku i s rukávama, všijou ji lícem k líci na podsádky a nechaj spodky nesešité, pak to otočej, protáhnou rukávy a úplně nakonec řešej ty spodky... No tak teď nevím, co s tím - do čeho se pustit. Ten můj návod mi přijde jednodušší, ale ono těžko říct, co se ve finále vyplatí, že.

Jo a ještě jsem si uvědomila, že jsem úplně zapomněla, že tam mají být ramenní vycpávky - a ty nemám koupený, jak jsem na to zapomněla. Jako já moc vycpávat ramena nepotřebuju, mám spíš rovný než oblý ramena, a navíc mi přijde, že mi to fakt docela dobře sedí po tom vsazení rukávů, ale zas když s nima počítá ten střih... No já jsem případ.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 19:30

Panenka co si vycpavky vyrobit? Z nejakeho tuheho platna? Aby nebyly moc tluste, ale podporily ten tvar? Jinak ten zpusob vsiti podsivky, co popisujes, je konfekcni. Ten muj je tradicni krejcovsky. Ten konfekcni je urcite rychlejsi, ale myslim, ze lepsiho vysledku se dosahne tim tradicnim. Ja sama nemam trpelivost bojovat s klouzavou podsivkou na stroji. Jako uprimne myslim, ze ze vsazovani rukavu na podsivce bych se po... Pri rucnim siti nad tim ma clovek vetsi kontrolu a tim, ze ta podsivka je prichycena na vice mistech, tak asi i uvnitr saka nezlobi, sedi na miste. Ale jako vubec se te nesnazim nijak presvedcit, ze ten muj zpusob je mnohem lepsi  

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 22:31

Friga Na vycpávky jsem se rozhodla, že kašlu... líbí se mi, jak to teď sedí. A na funkční rozparky na rukávech taky kašlu, jsem asi líná a chci to mít hotový a mám pocit, že už jsem se naučila dost a že další složitosti se naučím zas jindy.

Jj, tam píšou, že se to tak dělá ve výrobě či tak něco. Jinak s podšíváním jsem na tom nějak polovičně - mám přistehovanou podšívku na podsádky a nastehovaný podšívkový rukávy podle nich, ale právě přemýšlím, co s těmi rukávy - ty tam stejně musím nějak přichytit na těch ramenou a to tam vůbec nepíšou jak... Asi to všiju podle nich ale bez rukávů a ty pak dodělám ručně podle tvých fotek, jen na ten funkční rozparek teda kašlu.. To bude dobrej hybrid. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 16:52

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 17:44

Panenka Vidím to jen na mobilu,takže možná zkresleně,ale ty záševky mi připadají hodně vysoko,nejdou až přes prsa?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 18:24

rozarka Jsou vysoko, ale nejdou přes prsa. Mám dost vysoko prsa totiž...

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:03

Panenka Tak to pak jo 

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:41

Panenka sako hezky sedi, jen mi prijde, ze by mozna chtelo lip rozzehlit klopy a vrcholy zasevku  mozna je to fotkou, ale zda se mi, ze ty klopy nemaji ostre hrany, jsou v tom svu na hrane jakoby oble. A ve vrcholu zasevku je maly dolicek, i kdyz to muze byt zduraznene fotkou, tak bych to zkusila vyzehlit znova pres neco obleho (krejcovskou sunku nebo aspon smotany rucnik).

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:59

Panenka 

Já to tu sleduju a vidím, žes to došila v pravou chvíli. Obdivuju, že tohle někdo dokáže jen tak doma po práci. Sáčko je pěkné a určitě hřeje.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 22:47

Friga Ty klopy už jsem žehlila několikrát a nějak mi to nejde urobit tak, aby to mělo trvalý efekt... Záševky (i ty klopy znovu) zkusím. Ony možná ty záševky díky tomu vypadají ještě vyšší než jsou.

dynda Děkuju za pochvalu. To jen že byly prázdniny, ve školním roce na takhle (pro mě) náročný počiny nebude čas...

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 00:39

Panenka To bude chtít trochu při tom žehlení napařit. Já bych to vzala (opatrně) přes mokrou hadru

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 08:45

Panenka a jeje, to bude i latkou. Ale naparila bych, jak napsala Mrs.Robinson, dukladne rozzehlila do sucha/skoro sucha a necim zatizila, dokud to nevychladne. Snad to pomuze. Jake slozeni ma ta latka? Jestli smes s hodne polyesterem, tak ty se blbe zehli. 

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 08:47

Panenka byla by skoda, kdyby to nevyslo, to sako vazne pekne sedi a moc ti slusi. 

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 09:06

Panenka Nebo prostehovat,napařit a nechat vychladnout?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:41

Panenka obávám se že to mělo být podložené a zažehlené už při šití. ale nejsem odborník, jen jsem pozorovala celý dětství maminku jak šije:-)

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 02. zaří 2018 11:26

Panenka Já když šiju takové klopy nebo něco podobného tak ty okraje látky před sešitím napařím hodně žehličkou, ona se ta látka jakoby ztenčí. Ale chce to, aby látka byla z větší části vlněná, u polyesteru to jde blbě, navíc má tendenci se olesknout. Netuším, jestli je to krejčovsky správný postup, ale někde jsem to kdysi vyčetla. Teď už je to teda rada k ničemu. Jinak sako sedí pěkně. Jsem se navnadila tady, asi se vrhnu na nějaký kabát. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 18:29

Mrs.Robinson , Friga , rozarka , viktorka_od splavu , Kora : Děvčata, děkuju za skvělé rady! Sice jsem žehlila už v průběhu šití a podloženo bylo, ale neodvážila jsem se napařovat. Po zdejších radách jsem to teda zkusila napařit (je to většina vlny, méně polyesteru) a taky ten ručník na vypodložení u žehlení dolíčku u záševků - a myslím, že to pomohlo. Zatím to chladne, tak uvidím, jak to bude vypadat v dlouhodobějším horizontu, ale mám z toho dobrý pocit. Zkusím vám pak vyfotit výsledek. Držte palce.