Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 14:02

Včera som nad jednou čelenkou sedela do pol druhej ráno...   (mobil mi úplne zožral farbu, ale mala by byť staroružová ako na dolnej fotke klbka) 

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:10

Moc vás zdravím. Už dlouho tu sleduji vaše krásné výtvory a nestačím zírat. Čeká mě mateřská a ráda bych si ukrátila volné chvíle u televize něčím smysluplným a chtěla bych začít plést. Pletla jsem kdysi na základce, ale jen hladce, obrace, nic dalšího neumím. Nějaké ty šály jsem upletla a tak mě napadlo pustit se do deky. Zalíbila se mi vlna Drops v největší možné tloušťce, takže Eskimo nebo Polaris. A teď, myslíte, že bych jako totální začátečník, amatér mohla zvládnout jednoduchou deku? Něco podobného jsem již pletla na rovných jehlicích a jak byla vždy jedna strana těžká, tak mě z toho strašně bolely ruce. Bylo by lepší tu deku plést na kruhových jehlicích? Našla jsem si tento motiv a co tak na to koukám, tak bych to mohla zvládnout, když si to dobře rozpočítám. Deka by nebyla nějak extra velká, vlastně jen na přikrytí jednoho člověka, takže cca 1x1,5 m. Ubírám se aspoň dobrým směrem co se vlny a jehlic týká nebo mám začít něčím totálně banálním? Neumím ujímat a přidávat oka. Asi bych to z youtube odkoukala, ale nemyslím, že by to pak bylo něco nositelného. Moc děkuji za rady a nakopnutí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:21

Allania  určitě to zvládneš. Tyhle větší věci se na kruhových jehlicích pletou určitě líp. Akorát se připrav na to, že to bude dlouhý a trochu nudný pletení (ale kazdej to zvládá jinak, někdo naopak rád to monotonní, že u toho nemusí moc myslet a může koukat třeba na tu telku a ne furt do návodu)

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:22

Kokoska Sháčkováním vznikne jakoby jedna řada mezi díly. Je to ploché a úhledné.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 19:16

rozarka už jsem zakoupila hák :)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 21:31

Allania 

Z tý tlustý vlny to půjde celkem rychle, ale bude to hodně drahá deka :-)

Offline RoSa
Avatar
8196 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 21:34

Allania nebo zkus povlak na polštář  (to mě tak napadlo, že ho vidím na té fotce)

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 23:37

Wanda von Dunajew to je nadherny vzor

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 08. ledna 2019 06:40

Wanda von Dunajew Moc pěkná je!

Allania Myslím, že to dáš. Jestli to vidím na obrázku dobře, tak ani nenahazuješ ani neujímáš. Ale ty kruhové jehlice výrazně doporučuju, fakt to hodně uleví od té tíhy pleteniny a ty to budeš mít docela velké... Hodně štěstí a pak se pochlub!

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 08. ledna 2019 12:16

Kokoska Uvidíme výsledek?

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 18:11

rozarka Pokud to zdárně dokončím, tak ano. Ale je to úplně jednoduchý model :)

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 18:14

Panenka já kruhové jehlice nesnáším, pořád se mi kroutí ten silon a jak se to při pletení přesunuje z levé na pravou, drhne mi to vlevo o tu spojinici jehlice a silonu. Už jsem přemýšlela, že by bylo lepší to plést na dvou kruhových, kdysi babička dokonce měla jehlici se silonem a takovým jako knoflíkem na konci - vlastně půlkruhovou. Pokud teda nechci kruhový úplet. Nebo je na to nějaký fígl?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 18:18

Kokoska asi leda koupit si nějaký nový dražší jehlice, já mám od dropsu a pak jedny s vymennym lankem (myslím addi nebo tak nejak) a nedrhnou ani se nekrouti 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 18:39

Kokoska Mám Drops Pro Classic (set výmenných, kde vyjdú o dosť lacnejšie oproti tomu, že by som si mala kupovať všetky veľkosti a dĺžky, ktoré využijem), ale ani jednotlivo nevychádzajú zas tak strašne draho, snáď 80-100 Kč, čo som narýchlo nakukla. A fakt je to neuveriteľný rozdiel, lanko je omnoho poddajnejšie a ten prechod vôbec nedrhne, ani o ňom neviem.

Vlastne na rovných nepletiem už vôbec.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 19:24

Wanda von Dunajew Já mám rovných i kulatých spoustu,pletu jen na kulatých. Z těch rovných mě bolí ruce. Ale i v těch kruhových je hrozný rozdíl,některé jsou jen hliníkové,jiné mají teflonový(?) povrch,po těch ta příze krásně klouže. Asi záleží na tom,kdo jak utahuje. Já moc ne,tak musím plést na menších,než doporučují. Zas ale nemám problém s tím přechodem z lanka na jehlici.A taky mám raději ty tupější.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 09. ledna 2019 23:13

Potrefenáhusa Wanda von Dunajew  Dík za rady. Začínám s pletením znovu po mnoha letech, tak ani neznám dnešní možnosti a vymoženosti :)

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:32

Já se tu úplně rozplývám nad těmi vašimi výtvory a přitom děsně závidím. Mám tolik oprávek, že se k něčemu novému dostanu tak za sto let! 

Ale postujte dál, můžu se aspoň kochat 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 06:53

NAmofo Jee, ted jsem si vsimla tve ikonky, slecna Muminka, tu ja moc rada! Mam s ni nekrestansky drahej hrnecek!

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 08:08

Karja neni to slecna Ferka? 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 08:56

Friga Jo je, popletla jsem to;-)