Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 06. března 2024 10:04

Friga Na to bobtnání látek je docela dobrý mít to dítě, ale zase to není úplně univerzální rada Když skokově povyroste a najednou je potřeba ušít 10 trik s dlouhým rukávem, patery tepláky a tři pyžama, s těma zásobama to dost zamává. Pak najednou zjistím, že co jsem si původně koupila pro sebe na tričko, jsem nastříhala na ty pyžama, a podobně

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 06. března 2024 11:50

Myrtila ja nemam moc latek, ze kterych by se dalo sit detske obleceni, mam spis latky na saty, halenky, saka, sukne a tak, hlavne kostymovky, popeliny, krepy, gabardeny a manzestry. Nejake uplety mam taky, to ne ze ne. Ale tvori pomerne malou cast mych zasob. Krome toho si myslim, ze kdybychom meli dite, tak nebudem uz stihat vubec nic a zemreme bidnou smrti hlady ve spine, muj muz je stejne zmatenej jak ja

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 06. března 2024 12:08

Myrtila Zásob moc nemám, ty bych i chtěla, ale s nedostatkem obchodů s metráží to uz není ono, objednávat naslepo je u látek risk,to vždy trnu, co přijde. Ale právě těch pomůcek je dost, no a navic se neumim zbavovat zbytků  

Offline RoSa
Avatar
8196 příspěvků moje polička 06. března 2024 13:19

rozarka zajeď si někdy do Holešovic, v tom obchodě maj i spousty zbytků - mě baví vymýšlet, co by z toho šlo ušít... nakonec to tady ale mám všechno ve skříni a není čas... šít jsem přestala před lety, když jsem si pořídila štěně: vždycky se uvelebilo na látce na zemi, když jsem chtěla začít stříhat, tak jsem to vzdala

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 06. března 2024 15:28

RoSa z Flex-texu objednávám, naživo jsem tam tedy nebyla, ale jinak mám dobrou  zkušenost

Offline RoSa
Avatar
8196 příspěvků moje polička 06. března 2024 15:50

rozarka tam někdy zajdi, to je úplně jiný zážitek než e-shop

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 06. března 2024 16:05

RoSa Ano, z flex-texových zbytků mám většinu svých skladových zásob, protože jsem kolem několik let chodila z práce

Ale teĎ konečně občas něco zužitkuju, když děti potřebujou masku na karneval

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 06. března 2024 18:23

Friga No, třeba popelínové košilky, manšestrové lacláče... něco by se z toho taky vymyslelo

rozarka No, to je pravda, obchodů s metráží dost ubylo. Nevím, odkud jsi, já od Brna, a měla jsem to tu docela zmapované, že jsem věděla, kde co zhruba seženu, ale po covidu nejdřív ty obchody zmizely a teď se tu teda objevují jiné, nebo se stěhují z místa na místo, ale když potřebuju na jistotu něco speciálnějšího než černý zip, obvykle to spíš objednám z netu. A pak se modlím, aby to vypadalo tak dobře jako na fotce Nemám už tolik času, abych to obíhala a hledala, kde co mají. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 14. března 2024 09:59

Mrs.Robinson tak voskovanou bavlnu mám doma. Je to to co jsem čekala, ale zase nemám srovnání s tou dražší. Hrozně dobře se na to kreslí křídou :)

Jinak co se týče zásob, nemám žádný , jen zbytky. Nějak neumím kupovat látky do foroty..

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 14. března 2024 10:42

Mulen Bezva, jsem zvědavá na výsledek a další reference :-) 

Jinak, co se zásob týče, nějaké mám, ale vnímám to spíš jako zátěž, než výhodu. Ideálně bych si tak představovala, vybrat si projekt, koupit na to perfektní látku, s radostí ušít a mít čistý stůl. Tak mám pocit, že mám hromadu látek, které bych měla nějak zpracovat a přitom bych potřebovala něco jiného na to, co bych chtěla dělat...

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 17. března 2024 08:26

Keď som mala 10 rokov, kúpila mama ružový mencester pre mňa na nohavice, so všetkým,  gombíky, zips, nasivka. Tam to má v skrini, ešte v pôvodnom zabaleni s papierom Prior  aj s blockom.

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:30

letfenixa haha, to je vtipný, ale směju se trochu hořce, po mě toho takhle taky určitě spoustu zůstane....