Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:33

Friga Jj, na kontinentu se plete jinak jak v Commonwealthu...  Videa určitě zhlédni.

Jinak já zjistila při ostrém provozu, že fialové triko budu muset prodloužit (teď přijde vhod ten návod s vytaženou a přestřiženou nití), páč sice těsně po oblečení je to fakt ok a jak jsem chtěla (tj. nebyla to chyba při pletení a zkoušení), ale při nošení se to vyhrnuje a táhne mi na záda.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:36

A usila jsem si top. Strih je Nala od Fibre Mood, material je balvneny uplet, takovyten z obou stran stejny. Barva je tmave seda. (Vlasu si nevsimejte, hodinu pred focenim jsem vylezla ze sauny a mam je mokre :) )

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:37

Friga A ten je pěkný a krásně se hodí k té sukni!

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:44

Panenka diky! Mne se strasne moc libi ty rukavy, kvuli nim jsem to sila. A ten tunylek na gumu jsem v rubu usila z latky s lodickama :) 

A k pleteni, tchyne nejak jinak nabira ty ocka, treba obrace dela uplne nejak divne jinak slozite :), ale umi delat ruzne vzory, takze predpokladam, ze v tomhle mi pak pomuze. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:18

Já jsem se sama jako dítě naučila plést špatně, za zadní nit (asi se to jmenuje anglicky?)- když jsem pak chtěla začít plést barevne a vzory, tak už to neslo 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:35

Potrefenáhusa za zadni nit je spatne? Ja tak pletu hladce, nevedela jsem, ze se pak nedaji delat barevne vzory  koukam, ze se budu muset opravdu podivat na ta videa a radne potrenovat

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:45

Friga špatně ne

treba na to je nejakej trik, jak se daj plést norsky vzory nebo copanky za zadní nit, ale já ho neznam, přeucila jsem se na klasiku 

Online continuity
Avatar
33590 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:48

Friga kliiid, japletu za zadni nit cely zivot a oka mam normalni, ne anglicke. Mela jsem je anglicke - prevracene, kdyz jsem pletla za predni nit jako v knizce. Ono zavisi taky na tom, jak to motas pak.

Taky jsem se ucila plest sama, nikdo me to totiz nechtel ucit, protoze jsem levak. Zatim jsem si s tim vystacila, jediny problem je, ze pak musim premyslet nad tim, co je psano v navodu a idealne videt ten vzorek, jak to ma ve vysledku vypadat, abych si rozmyslela jak to plest. Ale zatim jsem nenarazila na zadny typ pleteni, co bych nezvladla

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:51

Potrefenáhusa me takhle naucila plest maminka, nebo si to mozna spatne pamatuju a vymyslela jsem si to sama :) Myslim ale, ze mama nikdy nepletla barevne a ani copanky, ze delala jen ty krajkove vzory a vzory stridanim hladce obrace. Ona vzdycky spis hackovala :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:51

continuity no mne přišlo nějak snazsi se to preucit

ale přijde mi to za tu zadní nit rychlejší

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:56

Friga mne to mama ukázala, ale myslím, ze jsem to pak nějak vynalejzala sama, mama plete klasicky a dela takovej hezkej pohyb u toho, kterej neumim napodobit- ono čistě teoreticky by měl člověk plést oběma rukama, já to levou moc neumim, jako malá jsem si levou jehlici opírala napevno o stehno a pletla jen pravou (což prej jsou zlozvyky, kterých by se začátečník mel snažit vyvarovat) a mama tou levou tak jakoby tu levou stranu nandava na tu pravou, ze má ty pohyby takový hezky obouruční 

Online continuity
Avatar
33590 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 11:59

Potrefenáhusa ja jsem to chvili zkousela a pak jsem se na to vykaslala. Hlavne je mnohem jednodussi to obrace, ktere k tomu patri. 

Ten ted vzorek, co pletu je uplne jedno, vsechny oka jsou hladce, ale jak se to spleta na obe strany, pulka se plete za predni a pulka za zadni nit a ta jedna pulka se musi predtim prevracet.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:02

continuity dobre, diky za uklidneni :) ja ted planuju trochu trenovat, naucit na vzorku tu vymenu barev a tak. Prijde mi zatim, ze jen nejak vic utahuju, velikostni vzorek mi vysel mensi, nez mel. 

Online continuity
Avatar
33590 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:03

Potrefenáhusa to je zajimave, co pises. Ja pletu nakonec zleva doprava, ale jak jsem levak, nemam pravou tak zrucnou, hodne si tou levou pomaham. ale ruce si opiram o polstrar obe, aby me pak nebolely trapezy, kdyz ten den pletu hodne. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:04

continuity jj, to obrace je super, jak se to jenom tak sejme, já ho klasicky úplně strasne nerada, proto pletu nejradsi dokola na kruhových 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:06

continuity no já tu levou napevno nastojato zapichla do stehna (to jsem pletla ještě na dlouhých) - furt mám tu levou hodne statickou

Online continuity
Avatar
33590 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:06

Friga plet hodne vzorku, jde to rychle a hned vidis, co je spatne. Pokud utahujes, je cesta vzit si tlustejsi jehlice, ale spis to zkus uvolnit, u tech vypletanych vzoru je to lepsi a mne prijde, ze na volno se plete lip, protoze mas mezi ockem a jehlici vic mista, abys to nabrala. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:07

Potrefenáhusa ja si nejak trochu pomaham prstama, jakoze prstama si tu prizi pridrzuju a posouvam, pouzivam obe ruce, nevim, jestli to nedelam nejak uplne spatne. Jsem taky trochu samouk, mama mi to ukazovala a ucila me, ale pak me nejak zajem presel a pak jsem se sama rozpletla az o nekolik let pozdeji. Pak jsem zase mela nekolikaletou pauzu a ted se to chci naucit znova. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:08

Potrefenáhusa continuity vďaka...iden sa ešte kochať a fantazírovať

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:11

continuity diky za tipy, nejak to vyzkousim znova. Myslim, ze je problem, ze se mi dobre protahujou ocka, kdyz mam prizi dvakrat omotanou kolem leveho ukazovaku (jsem pravak) a ta je napnuta. Pak se dobre nabira, ale zaroven tim hodne utahnu ocko okolo jehlice.