Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:05

Emi spíš koupím něco hotového k našití, já na tyhle blbinky moc nejsem, vypadá to v mém podání jak ožraná kapusta. Ta kukla je drsná, chlapeček by možná jásal, ale nevím, jak by to viděla maminka

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:14

Kokoska Ještě by to šlo vystřihnout z flízu nebo něčeho podobného, co se netřepí, pak by to mohlo vypadat nějak takhle:

nebo podobně jako tahle sova:

Ale nášivka bude určitě taky vypadat dobře. A kukla je hustá, ta by podle mne měla u chlapečka úspěch :-)

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:17

Emi jo, ta gorila je dobrá, tu si s dovolením uložím. Dík!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:21
Reakce na Panenka:

Manuka Tak to nevím, nikdy jsem s tím problémy neměla. Možná viktorka_od splavu jestli by nevěděla,  proč se to otáčí naležato... myslím,  že to jednu dobu řešila,  jestli se dobře pamatuju.

​pardon, já nekoukám na upozornění, jj to otáčení vznikne když fotku při vkládání zmenšuju. dělá to myslím jen na iphonech. takže Manuka nezmenšovat, pokud to děláš:-)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:21

Kokoska Není zač. A hodně štěstí s gorilami.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 17:35

Kokoska Hmm, ty lidoopové jsou nějaký začarovaný, nejvíc to nabízí háčkovaný figurky různýho stupně věrohodnosti. Pletací vzor veškerej žádnej. 

Ale napadlo mě, jestli by třeba nešlo použít schéma na výšivku křížkovým stehem (kdybys to chtěla hledat, tak zkus hodit do vyhledávače gorilla cross stich pattern ). Ale co jsem koukala, jsou většinou hodně složitý a barevný, a taky si nejsem úplně jistá, jak moc by to převedený do pleteniny fungovalo nebo nefungovalo. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 18:00

Prosperina no právě něco takového jsem našla, vyšívaného a mnohobarevného. Já potřebuju něco jednoduchého, to střídání barev na pletenině mi moc nejde.

Pokud bude dítě trvat na opici, bude nášivka a hotovo. Na břiše to snad nějak extra pružit nemusí, kluk je hubený a žádný pupík nemá. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 18:03

Kokoska Ale teď mě napadlo, ty cross stitch vzory bys použít mohla - vyšít to na hotový svetr pomocí duplicate stitch techniky.

Offline Manuka
Avatar
403 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 18:05

viktorka_od splavu jj na jabku. Díky za radu. Vyzkouším! 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 18:14

Panenka na to už jsem taky myslela, třeba vyplést jen základní plochu a zbytek barevně doladit vyšíváním.

Minule jsem pletla lodičku, to bylo jednoduché a mělo to úspěch. Ale už z ní vyrostl a chce nějaké zvíře.

Doufám, že za dva roky nebude chtít tohle :D

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 12:54

Tak mam dosite druhe teplacky. A nemam doslova do ceho pichnout. Chtela bych zkusit nejake fool proof kalhoty pro deti na leto do gumy v pase. Uz jsem nasla strih v burde po babicce z roku 88

Muj dotaz zni - mate nejake oblibene a osvedcene zdroje strihu pro deti? Neco, kde sedi velikosti, a snadno se podle toho sije. Neco pro zacatecniky, nevyznam se moc v materialech ani technikach. Pry he dobra burda kids a pak nejaky ottobre. Ted jsem sila podle caramilly, ale moc mi to nesedlo, radeji bych neco tisteneho. Ale nepohrdnu ani jinymi tutorialy.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:24

Kokoska lebka je skvělá! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:29

Gatita já mám doma dvoje ottobre, ale nestihla jsem to vyzkoušet od oka vypadaj hezky, tak jestli z toho něco usiju, než půjdou tvoje děti do školy, tak dam vedet 

jinak burdy k zapůjčení včetně střihů má i městská knihovna, jestli někdy otevřou, tak v pobočce na vysocansky mivali fajn zasobu 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 09:48

Dopletla jsem první složitější vlněné ponožky a musím říct, že mě to chytlo. I práce i výsledek. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 09:51

Panenka krásný!

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 10:24

Panenka krásný

a jakou technikou pleteš? Od špičky? 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 10:33

Panenka parádní asi potřebuji fusekle. 

Offline moora
Avatar
7521 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 11:11
Reakce na Panenka:

Tak sdílím Althedu, o které jsem se tu radila na jaře - konečně dopleteno.

​ten je krásnej!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 14:22

Potrefenáhusa SunEclipse continuity moora Díky!

SunEclipse Pletené jsou shora dolů, teda zrovna tyto. A většina návodů, co potkávám, jsou tento typ. Ale od špičky už jsem nějaké jednoduché taky pletla, bylo to zajímavé a skvělé na tom je, že člověk to může uzpůsobit tak, aby dopletl klubko. 

continuity Jo, já budu nahazovat další nejpozději o víkendu. Svetr a triko, co mám rozpletené, mi stojí, ale co. Pletením se má člověk bavit. A mě teď baví ponožky.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. prosince 2020 08:18

Prosperina Včera jsem viděla steeking na videu a zjistila, že to fakt nebude tak hrozné... posvátná hrůza trochu opadla.