Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:37

moora dá, on je prave pletenej v jednom kuse od krku dolu, já tenhle typ miluju, ale nic se na tom neopravi, krom dylky

DruI dekuju, vzdycky ne :-)

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:56

Potrefenáhusa Dobře, na všech fotkách, na kterých se objevila tady :o) Já si to pamatuju, protože se vždycky stydím za všechny ty neladící kombinace, které jsem schopná na dceru natáhnout já ;o)

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:34

Potrefenáhusa Hele, ty děti rostou děsně rychle, v létě, když bude chladněji, budeš za tu velikost ráda. Nafotce mi zas tak obr nepřijde a ohrnutý rukávky jsou u dětí krásný, náhodou

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. února 2021 20:09

Potrefenáhusa moora continuity Díky! Je z vlny, co jsem koupila na Gardengate a pak ho vypárala kvůli moc hlubokému sedlu. Tak jsem pak improvizovala, co s tou vlnou tedy...

continuity Určitě máš pravdu s tím vzorem, co se rozšiřuje, ale netroufala jsem si tehdy. Člověk prostě získává ty zkušenosti postupně no. Teď už je to pro mě zas představitelnější. Třeba na to někdy dojde.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 26. února 2021 20:31

Panenka já teď dopletla svetr, přesně podle návodu a je to sedlo krapet dlouhé a trochu uzke. Asi to zvládnu, ale kdybych nespolehala na rozpis, bylo by to lepší. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. února 2021 20:39

continuity Njn, pletení je alchymie. Ale máme to aj tak rádi. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 26. února 2021 21:52

Potrefenáhusa Taky mi nepřijde tak strašně obrovskej (a rozepínací výstřih bych nápletem nemršila, sorry za blbej nápad). Husička roste jako z vody a v chladnější letní dny a na podzim bude ráda, že ho má. A sluší jí moc .

(Jedna známá teda řešila jeden krásnej, s láskou darovanej, leč příliš velkej svetr, ze kterýho by dítko do příští sezony nejspíš vyrostlo, metodou žaves, že do podolku a rukávů navlíkla dočasně gumu - teď nevím jestli kloboukovou, nebo nějakou o trošku silnější - aby to tak neplandalo všude kolem. A celkem to fungovalo. Ale fakt je, že její dítko nebylo jako malinký moc akční, takže se to nějak dalo).

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 26. února 2021 21:55

Panenka Ten je krásnej!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:12

Prosperina Díky!

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 02. března 2021 18:59

Jsem z novýho stroje nadšená. Elektronika mě nadchla, umí spoustu věcí. Jediný minus, že už nemůžu svádět na stroj, když se mi něco nepovede. Ušila jsem "soupravu", abych vybavení na šití mohla převážet mezi chatou a Prahou. Nebo jsem se jen vyblbla, abych vydržela než budu moct šít na první vnouče, který je na cestě. A samozřejmě na chatě přeoblíknu všechna okna a polštáře a ...

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 02. března 2021 19:09

Viatori Stihla jsi toho spoustu, koukám.Není nad to,mít všechno pěkně pohromadě a přitom ne na hromadě. Ať tě nadšeni neopouští.

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 02. března 2021 19:40

rozarka dekuji. Na chatě mám komfortní dílničku na všechny moje kreativní "projekty", ale v Pze jen 2+kk, tak to musím nějak spacifikovat.

Všechny pletařky tady mají můj velký obdiv, děláte krásny věci.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 03. března 2021 15:33

Viatori moc hezké a šikovné. Dílničku, ač na chalupě, závidím.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. března 2021 19:03

Viatori Wow!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. března 2021 13:58

Ženy,  máte někdo zkušenosti s pletením ze 100% lnu? Potřebuju poradit... já to zkusila prvně a ne úplně úspěšně zatím. 

Přečetla jsem si, že se to sráží, takže jsem si vzorně upletla vzorek (to u mně známých přízí už nedělám,  mám odpozorováno), ten namočila, usušila, poměřila, spočítala a výsledkem bylo 24x36ok =10x10cm na 3mm jehlicích, což je (aspoň na šířku, u dýlky to obvykle tak sledovat nemusím) cca můj vzorek u bavlny na 3mm jehlicích. Takže jsem si řekla, že co všichni šílí se srážením, a vesele nahodila na triko standardně. Jenže pak mi ta pletenina přišla hustší než pletenina vzorku před namočením, nedalo mi to a šupla jsem to rozpletené do vody - a hola! obvod se mi o cca 10cm smrskl do velikosti trička tak na 6let (do toho se fakt nedostane ani tintítko jako já).No asi to bylo tím, že jsem s tím lnem při pletení vzorku neuměla, je to pocitově takový spíš provázek a člověk si na to musí zvyknout, a míň utahovala, načež pak s praxí začala to triko utahovat víc/normálně,  čímž se to celé poto... No už je to rozpárané, ale teď hlavně přemýšlím,  co z toho plne dál.

Vzorek změřený a spočítaný na rozpleteném triku byl 28x41ok =10x10cm... Můžu z toho plést znova na stejných jehlicích a počítat s tím vzorkem 28x41ok? A můžu na to pak navázat nemáčenými dalšími klubky? Co to udělá? Má někdo zkušenost a poradí? Nebo nemáte nějaké zdroje, co bych mohla načíst?

Protože až na ty popsané potíže (plynoucí doufám jen z nedostatku znalostí a praxe) se mi pletenina moc líbila... 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 04. března 2021 16:17

Panenka Hele a nešlo by namočit přízi a plést z vysráženého?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. března 2021 16:33

OliveOyl To by mohla být varianta, ale vůbec nevím, co všechno o tom nevím a v čem může být třeba háček. No aspoň by ale na tom byla všechna příze stejně, že...

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 04. března 2021 18:30

Potřebuji nějakou přízi a překvapilo mě, že se nabízí pletací a na háčkování. Je v tom nějaký rozdíl? 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 05. března 2021 14:02

Viatori Souprava je moc krásná, jsi šikovná.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 05. března 2021 17:40

rozarka slyším to poprvé, že by v tom měl být rozdíl. Ale jenom pletu. 

Drops ma návody na pletení i háčkování z té samé příze.