Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. února 2021 07:43

continuityjj, fotka byla dobrá. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:43

Panenka krásný, já jsem na to celkem tupa, Akorat jsem jednou okoukala sovu, ale to bylo jednoduchý pletení 

já mám ten detskej svetr, ale nesedi, je sirokej a má moc velkej výstřih, tak asi počkám, až do toho trochu doroste a pak ho napletu. Nic neparu, bolel fakt hodně 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:48

Knofliky jsem chtěla dřevěný, ale naše pražská svadlenka byla jak po vykradeni, tak jsem tam vzala nějaký s kytickama, aspoň se zrochu zvýšil level holcicka 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:48

Potrefenáhusa ale je krásnej.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:57

continuity Dekuju, měl bejt, tak doufám, ze na nej dojde někdy řada 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 25. února 2021 17:09

Potrefenáhusa 

Je pěknej. Já svůj první svetříček taky úplně netrefila, ale slečna ho nosila hodně, o to jsem se postarala. A teď vůbec nevím, kde je, ach ta hlava.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 25. února 2021 19:08

Potrefenáhusa Ten je krásnej, nestačilo by u krčku obháčkovat tři, čtyři řady?

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 25. února 2021 20:03

Potrefenáhusa Je fakt nádhernej. A napadlo mě něco podobnýho jako rozarka - akorát já bych asi zkusila nabrat u výstřihu oka a udělat pružnej patent, kterej by se lehce postupně zužoval... Ale zase chápu, že už by to asi nebyl ten úplně původní uměleckej záměr (a navíc nejsem žádnej expert, dost často pletu metodou pokus omyl). A taky samozřejmě záleží, o kolik je celej svetřík širší, než malá Husička potřebuje. 

Ale určitě jí bude strašně slušet - ať už teď, nebo o něco později, úplně ji v něm vidím.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 25. února 2021 20:40

rozarka Prosperina já nevim, on je fakt velkej dost, ale třeba na podzim už bude dobrej? Ten výstřih je rozepinaci, nevim, jestli by to nebyl moc velkej mord 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. února 2021 07:35

Potrefenáhusa Vypadá nádherně!

A je fakt škoda, že nesedí. To je pak k vzteku. Já chápu,  že přeplétám jedny nesedící ponožky už potřetí,  páč pletu bez návodu a zkouším se na nich naučit jinou špičku a patu, než ty, co jsem zatím znala - a prostě se stane, že to neodhadnu (blbě začatý gusset - nejdřív moc pozdě a výsledkem dlouhé chodidlo, pak naopak moc brzo a krátké chodidlo; pletu toe up). Prostě mi nedošlo, že ta jiná pata a špička bude jinak dlouhá a změní to délku chodidla. No, poučení je, že furt o konstrukci ponožky nevím dost a návod buď potřebuju nebo musím počítat s páráním. Ale když pletu podle návodu,  tak bych čekala,  že to bude ok. 

V každém případě je to lepší varianta než malý svetr a nechala bych na podzim s případným napletením délky, jak píšeš. Kdybys naplétala ten výstřih, tak bys musela naplést ten přední díl samostatně a dát tam další knoflíky... Mně by se to asi nelíbilo. A navíc to nic neudělá s tou šířkou těla. No snad to vyjde na ten podzim...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 26. února 2021 07:44

Panenka když ne tenhle podzim, tak příští podzim :-)

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 26. února 2021 07:50

Potrefenáhusa mě se zdá úplně v pohodě.

A můžete s ním hrát na schovku, já si na to musela brát plinu. 

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 26. února 2021 07:55

continuity je fakt velkej, na ty fotce to není tak vidět. Já ho chtěla hlavně do nosítka a tam se to pak hrozne hrne

ale casem bude dobrej

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:06

Potrefenáhusa Jo, ještě s tím okoukáváním... Já s tím teprve začínám. Po Steampunk triku jsem usoudila, že ten panel na sedle (vzor se tam nezužuje, tvarování sedla se děje v plochách bez vypletení) se dá nahradit jiným panelem a že vlastně můžu z fotky okoukat a na čtverečkový papír překreslit si vzor, který se mi líbí, ten použít a zbytek uplést podle návodu na Steampunk. Začala jsem trikem Rusty z tohotonávodu - kardigan (já zapínání nechtěla, chtěla jsem pulover) a z o dost tlustší vlny (já chtěla triko z fingeringu). Takže kromě malůvky byl návod pro mě skoro nepoužitelný. Vzala jsem vzor a "nasadila" ho na návod na jiné, předtím pletené triko. Ponožky pak byly o tom, zkusit si nakreslit vzor do chartu. Vlastně nevím, jestli jsem tu vůbec dávala fotku toho trika... napravuju:

Online Manuka
Avatar
404 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:10

Potrefenáhusa moc se mi líbí to barevné ladění

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:13

Potrefenáhusa Rukávy jsou dlouhé dost a jestli máš vlnu na dopletení těla,  držela bych plán na podzimní použití.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:13

Panenka ten je krasnej!!!

Manuka dekuju, mně taky :-)

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:15

Panenka

Ono ani si tam vymyslet vlastní vzor, který se rozsiruje, neni nepřekonatelný problém - akorat musí sedět počet ok nahore a dole, když to odvodis z jiného sedícího svetru. 

Online moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:24

Panenka krásný triko

Potrefenáhusa když se dá doplejtat od spoda, tak jednou to klapne. a ještě jak dlouho ho užije! a je moc pěknej

Online DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:24

Potrefenáhusa Malá Husička je vždycky tak pěkně oblečená. Ten svetřík má krásnou barvu :)