databáze 141145 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Eau de Campagne Sisley

Eau de Campagne
značka: Sisley
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 1976
určení: unisex
hlava: bergamot, galbanum, citron, bazalka
srdce: rajčatové listy, švestka, jasmín, pelargónie, konvalinka
základ: větvičník, pižmo, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (22.1.2022 )

Hodně suchá chyprovka. Začátek má ve své režii galbanum - ostře zelená, až dráždivě čpavá, vůně. Po pár minutách ji sice trochu zjemnil muškát, ale nijak výrazně. A konec je chyprový. Je sice uváděna jako unisex, ale na mně voní vysloveně pánsky. Připomíná mi typově (a chvílemi i fakticky) No.19 a Cristalle.

Avatar
jerry (22.1.2022 )

Hodně suchá chyprovka. Začátek má ve své režii galbanum - ostře zelená, až dráždivě čpavá, vůně. Po pár minutách ji sice trochu zjemnil muškát, ale nijak výrazně. A konec je chyprový. Je sice uváděna jako unisex, ale na mně voní vysloveně pánsky. Připomíná mi typově (a chvílemi i vůní) No.19 a Cristalle.

Avatar
daniela (25.9.2020 )

Čerstvá zeleň, která by jednoho porazila - nadrcené listy s lodyhami a kořeny. Jak to ale ve starších vůních bývá, úderný (nechci napsat přímo strašný :) začátek se postupně rozvoní do hezké vůně. Už ta zeleň se mi po chvilce líbí, připomíná mi svěží vzduch u potoka v Jeseníkách - horský chlad, lopuchy a všelijaké miříkovité rostliny. Přidají se mýdlové tóny (sice trochu starodávné, dceři se na mně vůně vyloženě nelíbí, prý jsem cítit "jako nějakej chlap, starej", načež si vzpomněla na Drakkar Noir, který používá děda :) , tím se ovšem nenechám rozhodit, protože počkat si na úplné rozvonění za to stojí - základ je stále zelený s jemně mýdlovým tónem, a nad tím jako by se vznášel dřevitý poprašek s jemnými solnými krystalky.

Avatar
janejane (07.10.2017 )

Na začátku je to nádherně aromatická a svěží exploze zeleně a bylin. Kopřivy v trávě, mentolový závan máty, mezi prsty rozmačkané zelené větvičky tújí, rajčatové lístky a po chvíli všude přítomný větvičník. Je to tak kompaktní, trpká (nahořklá) směs, že je pro mě těžké ji rozklíčovat. Ke konci, když vůně dohasíná, se promění v zelené přírodní mýdlo, které není ostré, je uhlazené pižmem a voní jak jinak než zeleně… Dovedu si ji představit jako pohodlnou vůni v době parfémového útlumu nebo ráno na povzbuzení či probuzení pro toho, komu nevadí chypre tóny.