Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:04

Houby Sonrae, kecám. Silverlining to je. Právě díky tomu, že teď je všude KALový Sonrae, se mi připletl do klávesnice.

Já právě nevím, co od té vlny čekat. Je to hrozně příjemné merino, ale turecké, takže jsem připravená na různá překvapení. Alize Merino Royal. Na Ravelry má skoro celých pět hvězdiček, ale přece jen se z něj tak často neplete. Ten svetr je psaný z tloušťky worsted a tohle byla jedna z mála možností, aby příze měla odpovídající sílu a abych na ni měla já. Trošku postrádám cenově dostupnou nabídku, takové Malabrigo Rios je sice nejkrásnější, ale na svetr do práce, kde mu ubližuju, je mi ho fakt líto. A hodně dalších možností v těch kvalitních přírodních přízích ho zdatně dotahuje.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:47

Tak jsem objednala dvě klubíčka na muzikeru, (protože byli nejlevnější), k tomu skicář na akvarel, perkusni vejce, klukům struny, dvoje ponožky a dva litry tatam. Jestli by ta ganella nebyla nakonec lepsi, na vlně jsem ušetřila 15 kc. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:38

continuity A tomu zase říkám výhodný nákup! Taky takové umím. Zrovna mám někde v meziprostoru od Ganelly ke mně balíček za 700,- (potřebovala jsem jedno klubíčko černé barvy, abych mohla na rukavice vyšít lišce čumáček).

Uaaa, ten Muziker je ale nečekaný shop - vůbec mě nenapadlo, že mají takovýhle široký sortiment. A už to tam prolézám. Skvělé skicáky. A jemné fixy Micron. A štětcové akvarelové. A příze... Tak ti pěkně děkuju. To z té Ganelly se člověk tak nerozšoupne.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 00:13

Triss kamarádi taky byli v šoku, že tam mají příze. Každému, co jeho jest.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 08:30

Triss Já bych se toho nebála... a jednou to stejně vyprat musíš,  pokud to teda budeš nosit. Jinak k čemu nemáš důvěru? Jakože k tomu Turecku? Že to barvili Turci? 

Jinak cenově dostupné neakrylové příze mi přijdou značky Drops a Filcolana. Je fakt, že jde především o jednobarevná klubka..., ta flekatá klubka v lidovější ceně moc nejsou, mi přijde. 

continuity Na Muziker už jsem tudlevá taky narazila a skladba sortimentu překvapila.Nicméně výběr vln celkem dobrý. Asi je jen otázkou času,  kdy tam taky objednám. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 13:40

Panenka Z Drops pletu, co se dá, ale worsted sílu vůbec nevedou. A jsem popravdě líná použít DK a plést větší velikost - mám široká ramena a "ňadra dmoucí", i tak jsem pletla F.

A teď se dívám, že Filcolana asi taky ne, Peruvian je aran a Pernilla sport. Jinak je ta značka super, mám od nich Arwettu a Aninu a obě jsou skvělé. Nekoušou mě a to jsem v tom směru docela potížista. 

Zajímavě vypadá ještě Retrosario Brusca, ale ta mě možná sežere.

A jj, Turecka jsem se bála kvůli pochybnostem o stálobarevnosti. Svetr už nosím, ale ještě jsem ho nenamočila. No, tak jsem si ho cvakla na památku, udělala mu křížek na čelíčko a už se koupe v mydlinkách. Zatím to vypadá, že to bude OK.

To bílé přes něj nejsou žmolíky, ale sníh - dneska to tu poletuje.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 13:48

Triss krásnej

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 16:28

Triss nádherné! Takový by se mi moc líbil taky

Jsem zvědavá, jestli si úpletu taky někdy něco pro sebe. 

Pro vnučku mám hotovo, teď po mně chtějí dcery  ponožky, kamarád chce ponožky, kolegyně se rozhodla, že ji úpletu svetr a dokonce bývalá žákyně mi hlásila, že je v šestém měsíci a že by Adélka potřebovala svetricek..  takže nezavesuji, jsem v pořadí..

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 16:44

Triss Nádherný!

A koukám,  že má taky dost hluboké to sedlo... tak si nechám zajít chuť (Gardengate jsem vypárala, nedalo se, sedlo bylo moc hluboké - já jsem zase tintítko a nerada oversized).

Dadoo Tak musíš to svoje vmezeřit!

Tohle je teda takové přiznání,  ale já pletu převážně pro sebe. Ne že bych pro jiné nepletla, ale ten poměr hovoří pro mě no...

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:02

Panenka já taky pletu hlavně pro sebe. Ještě občas pro děti. Muž má celý jeden svetr. Nevidím na tom nic špatného.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:09

Triss ten je nadhernej

js pletu vicemene jen pro sebe, jednak míry, jednak ceny. Ale par svetru jako dárek už jsem taky upletla 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:33

Triss Ten je nádherný.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 07:23

continuity No ale pro muže to bylo masakrózní, pokud dobře pamatuji... Full metal jacket nebo jak se tomu říkalo,  či ne? To je minimálně za dva projekty.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 07:52

Panenka to jo, temer 1 kg vlny to nakonec bylo.

Ale jak ho nosí, už mi to tak strašné nepřijde, ale na to pletení to bylo těžké a to jsem ještě rukávy všívala zvlášť.  

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:56

continuity Njn, s těma chlapama je to rozměrově o něčem jiném... neumím si vůbec svetr pro muže představit, že bych pletla. To by byl výkon!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 18:51

Panenka u nas se rikalo "zada jak letiste", v zivote jsem na chlapa nepletla!

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 22:33

Panenka To je škoda, že z tvého Gardengate sešlo, ale chápu. Chtěla jsem se hádat, že Silverlining má ten výplet určitě kratší, ale šla jsem to změřit. U dceřina Gard. mi vyšel výplet dlouhý 25 cm, u mého Silv. 24,5 cm. To věru není pádný argument.

Dadoo Teda, já už bych asi tu frontu čekajících zakázek s nějakou tou maličkostí sama pro sebe předběhla, tohle vypadá jako rozvrh na hodně dlouhou dobu Občas přemýšlím, kdo z těch, co si takhle o něco říkají, ví, že se nejedná o zábavu na tři večery u televize.

Ad pánské svetry - to jsem zvládla jen jednou, v prvotním záchvatu zamilovanosti. Pak už jsem to nikdy neopakovala - zvlášť když vidím, že pokud mu táhne na cemr, sáhne raději po fleeceové mikině. Darmo ztrácet čas s nevděčníkem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 10:44

Triss Můj první a v podstatě poslední svetr byl taky pro chlapa. Větší důkaz lásky neznám, leda to, že ho nosil! Tak jsem si ho časem vzala.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 13:36
Reakce na Triss:

Občas přemýšlím, kdo z těch, co si takhle o něco říkají, ví, že se nejedná o zábavu na tři večery u televize.

​Na tohle je odpověď hrozně jednoduchá. Nikdo.

Jinak díky za potvrzení- potřebuju sedlo tak cca 20 cm, 25 už je pro mě moc.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 13:38

Sweet Potato Ale to bylo od vás obou moc pěkné!