Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 05. března 2021 18:10

continuity Mě to taky přišlo zvláštní, normálně koupím, co se mi líbí nebo hodi. Teď mi nezbylo, než objednat, tak jsem koukala jak blázen. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. března 2021 16:17

Výzva Vlněných sester Pleteme zdravotníkům

Kdybyste se chtěl někdo zapojit...

Přečetla jsem si to tedy dost pozdě, času už moc není, ale zkusím něco malého vyrobit  a poslat (zn. odkládám všechny rozpletené projekty a nahazuju bezprstové rukavice). 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 08. března 2021 08:15

Chjo, pletu teď birkin sweater a přestože přesně podle návodu a se zkušebním vzorkem, je úplně brutálně sirokej, buď ho dopletu jak je a bude hodně oversize (nemám to uolne rada) nebo ho až k rukavum vyparu a vezmu menší jehlice (achach) 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 09. března 2021 20:03

Potrefenáhusa Jáj, to je škoda. Ale já bych asi párala. Zjistila jsem, že když mi něco na tom takhle nevyhovuje, tak to pak beztak nenosím a nakonec to vypářu po třeba roce, páč jsem to měla na sobě jen jednou, a pak recykluju vlnu. Takže poslední dobou už pářu rovnou.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 09. března 2021 20:06

Potrefenáhusa asi bych taky párala. 

Mě na tom teda ani nevadí ta práce, ale nenávidím chytání ok na konci. Hrozně mě to stresuje. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 10. března 2021 03:55

Panenka continuity vyparu to, ale štve mě to. Teď jsem si koupila od stejný autorky novej uzasnej vzor na ptačí svetr, tak jestli se k tomu někdy dostanu, musím si na to dat pozor, ona rada tvaruje pomoci ruzne velkých jehlic a mne to nějak nevyhovuje

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 10. března 2021 07:27

Potrefenáhusa já jsem taky přešla na to, že pletu ty vyplétane sedla s jehlicemi o půl čísla většími než zbytek. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 10. března 2021 07:46

continuity to jo, ale ona tak tvaruje ten zbytek. Tady se berou postupně 3 čísla jehlic na to tělo a překvapivě se zvetsujou, bylo mi to divny, ale on ten svetr má bejt volnej. Ale je to moc 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. března 2021 08:24

continuity Hele ale na to je takový trik. Vezmeš jiné jehlice a v tom místě, kam chceš dopárat a kde bys nabrala pak po párání oka, tak tam si je nabereš před páráním. Vždy vezmeš tu "přední nohu" toho oka. Pak teprve vypářeš a výsledně to máš hned chycené na té nové jehlici. No a pak začneš plést tou jehlicí správné velikosti. Ideální je brát si na to nabírání menší jehlici, ta oka se lépe nabírají. Je teda fakt, že se mi často stane, že někde naberu oko z jiné řady, takže mi to pak ve výsledku zahapruje, ale to pak doladím vypáráním té poslední řady po okách takovým tím vyzpátečkováním. V mém případě to teda asi není méně pracné nebo rychlejší,  ale určitě je tam ta jistota, že má člověk oka chycené. Tak jestli by ti to na ten stres pomohlo... 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 10. března 2021 11:54

Panenka díky! Já uvidím jestli je toto rada pro mě, jsem docela netrpeliva a to párání zpet po oku je strašne stve. Ja ted naštěstí paru jenom hladký úplet. to je celkem v pohodě, blbě mi to jde u složitých vzoru, kde se přehazují oka. tam se chyba stane raz dva. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. března 2021 15:35

continuity Jo vzor je vždycky problematický... Tak uvidíš. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. března 2021 12:52

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 14. března 2021 15:21

Panenka

To je pro ty zdravotníky?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. března 2021 19:43

continuity Jj. Ale dneska mě na poště vypekli, na internet to nenapsali, ale měli dnes na místě vylepenou změnu otevírací doby na "zavřeno". Takže odesláno nemám. Musím zkusit znovu zítra. 

Offline umpalumpa
Avatar
27 příspěvků moje polička 16. března 2021 08:25

Potrefenáhusa Můžu se zeptat? Není ta vlna na svetru náhodou donegal? Teď jsem z něj nahodila - výpočet ok mám podle vzorku - vypraného. A to co mi vzniká pod rukama je obrovské...Tak vůbec nevím jestli se spoléhat na smrsknutí při praní...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 16. března 2021 08:58

umpalumpa je...ale taky nevim. Už mám jeden svetr z dvojityho a ten se nesmrsknul 

Offline umpalumpa
Avatar
27 příspěvků moje polička 16. března 2021 10:13

Potrefenáhusa díky, vzorek z jednonitky se po praní smrsknul, ale teď mám pocit že jsem to stejně nějak předimenzovala.Chvilku ještě budu pokračovat, ale tuším že párání mě nemine.I cesta může být cíl

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. března 2021 08:09

Pleteno podle obrázku.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. března 2021 08:46

Panenka To je pěkný, to by si každý mohl modifikovat do specifické siluety vlastního oblíbeného města :o)

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 20. března 2021 08:51

Panenka To je krásný!