Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:48

Sweet Potato Dobrá volba. Alespoň víš, co se se svetrem děje. :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34772 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:31

Triss To už dlouho ne, už dávno z něj, ehm, vyrostl.

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 20. února 2021 09:36
Reakce na MP Meri:

Jinak díky za tipy tady, neměla jsem před Vánoci už absolutně kapacitu to řešit, slepě jsem se spolehla na tip z fóra, takže Ježíšek mi na moje doporučení přinesl ten Brother BN27 ... tak jsem na něj zvědavá :)

​Dlouho jsem šila na poděděném Luczniku, pak jsem dostala Singrovku, ale už z těch novodobých v cenovce cca 5 tis. a to není o šití, ale o zkoušce psychické vyrovnanosti a sebekázně . Epidemiologická opatření zapříčinila, že jsem chodila nakupovat do galanterie a metráže mnohem víc než obvykle, mám doma spoustu látek a dekorarivních projektů na chatu i domů, ale žádná antidepresiva, abych je mohla vytvořit na stávajícím stroji. Tak jsem si včera objednala tohohle fešáka Garudan

Mám z toho šílenou radost a strašně se těším a doufám, že přestanu myslet na ještě lepší stroj u nich ve stejné kategorii (a krásné barvě), ale v cenovce, která neodpovídá mým potřebám a šicímu umu

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 20. února 2021 09:59

Viatori to říká muj muž, špatné nářadí to je prokletí. Dej pak vědět jak si spokojená 

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:14

continuity Má pravdu předseda. S věkem ztrácím i pocit rozežranosti, když utrácím za nářadí, přípravky a materiál na své koníčky. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:38
Reakce na Viatori:

S věkem ztrácím i pocit rozežranosti, když utrácím za nářadí, přípravky a materiál na své koníčky. 

Možná se tam taky někdy dopracuju. Zatím začínám. 

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:56

Viatori no tak to já vůbec. Mám pocit rozezranosti, když kouknu do police s kabelkami, které teď vůbec nenosím. ale koníčky mě nechávají v klidu.

Příšerná stvrtecni porada měla jeden pozitivní efekt: konečně jsem dopletla svetr. Nevím proč se takto otočil.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:58

Viatori Ať se daří! Taky občas pošilhávám po šikovnějším, ale pak si zas říkám, že ten, co mám,  slouží dobře. Kdyby ne, neváhala bych. Jak píše continuity , práce se špatným nářadím stojí za houby. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. února 2021 15:16

continuity Teda ten je!

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 21. února 2021 17:04

continuity Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo plete na pracovnich schuzkach Svetr moc pekny

Jinak ja vcera dopletla svuj prvni projekt - cepice pro muze. Zkusim pak nahodit fotku.

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 21. února 2021 23:50

Dadoo Brioso děkuji, ještě housim namočit, ale prala jsem teď jiné svetry.

A děti vyrostly, tak jim dopletam rukávy a i kousek svetru. To pletení zhora dolů má něco do sebe.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33598 příspěvků moje polička 22. února 2021 05:48

continuity je krasnej! Já teď taky pletu jeden z lonskyho roku shora dolu a teda je to prakticky, ale nuda nuda, šeď šeď, já se potrebuju tesit na to barevny sedlo

dopletla jsem taky po nocích ten detskej, ale nějak jsem to špatně spocitala a je hrozne sirokej, tak ho zkusím vytáhnout na podzim a kdyžtak dopletu rantly, taky je pletenej shora dolu

a práce s laciným naradim je fakt zlo 

Ať se všem na novych strojích dobře sije!

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 22. února 2021 11:38

continuity ten je nádhernej!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:09

continuity

continuity Brioso Hlásím se k pletení při online poradách... občas je to jediný způsob,  jak nemít pocit ztraceného času.

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:54

Panenka To ja ani nemam problem se ztracenym casem, mame meetingy vetsinou docela efektivni. Ale spis mi to pomaha v tom se soustredit na to, kdo co rika a nemam tendence brat do ruky telefon a projizdet facebook. Bud na schuzkach pletu a nebo vybarvuju antistresove omalovanky.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:19

Brioso Omalovánky jsou taky dobrý nápad!

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 23. února 2021 14:38

Brioso přesně to, když tu poradu/ schuzku řídím a ještě si u toho musím psát, je to v pohodě. Ale když kolega půl hodiny prezentuje svoji strategii, tak je to on-line strašně úmorný. 

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 23. února 2021 14:41

Díky všem!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. února 2021 13:06

Zkusila jsem rekonstruovat ponožky podle fotky a zakreslit si vzor, ať se někam posunu. Docela škola... Ale výsledek potěšil. 

Offline continuity
Avatar
33412 příspěvků moje polička 24. února 2021 13:43

Panenka hezke

Uvidíš, já mam to okoukavani vzorů celkem ráda, lepší je to samozřejmě držet v ruce, ale dobrá fotka není marná.