Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:33
Reakce na whiskas:

viktorka_od splavu Nechutný? Dala jsem to do uvozovek. A jistě, že manželství není arest, ale kdo je spokojen ve vztahu, tak je snad spkojen s i bez papíru. A stejně tak, kdo zahybá, nezabrání mu v tom ani ten podpis na úřadě.

​Iste....ale vidíš nejaký problém v tom, keď niekto "ten papier", alebo skôr ten verejný vzájomný sľub preferuje?

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 16:06

slniecko Ne, chraň Bůh a ani jsem nepsala, že by to měl být problém. Každý dle preferencí. Jen jsem podotkla, že papír dobrý vztah nezaručí. Toť vše. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 15. července 2018 18:30

bram Soucítím, to na cestovní horečku nevypadá, dlouho a vysoká teplota. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:22

slniecko Ale nemel by ten vztah s papirem povazovat za silnejsi nebo snad cennejsi, tu vernost ti nezaruci deset slibu, statistika hovori dost jasne

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:34

Mutziputzi  Statistika rozchodů nesezdaných ovšem neexistuje 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:38

Pinot Noir Zajimal by me pomer never u sezdanych a nesezdanych, mela-li bych si tipnout, rekla bych 1:1

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:46
Reakce na Mutziputzi:

slniecko Ale nemel by ten vztah s papirem povazovat za silnejsi nebo snad cennejsi, tu vernost ti nezaruci deset slibu, statistika hovori dost jasne

​no budu tady opakovat jak sebe, tak i jiné - vůbec nejde o záruku, jde o můj vnitřní postoj. já tím, že se rozhodnu uzavřít s konkrétním člověkem manželskou smlouvu říkám, že jsem rozhodnutá s ním žít to dobré i zlé. když s někým jen chodím, tak to prostě neberu nijak vážně a závazně. tudíž přesně opačně - nikomu nezaručuju věrnost (ne ve smyslu paralelních vztahů, ale přesně v tom smyslu, že se stále budu poohlížet po jiném, lepším:-), dokud a pokud si mě on a já jeho nechci vzít Jako určitě by se to dalo nahradit prostým vyjádřením mezi čtyřma očima, akorát vzhledem k těm majetkovým a celorodinným vztahům, zejména když jsou/jsou v plánu děti, je to praktičtější. já to fakt nikomu nenutím, pokud by to tak mohlo vyznívat, jen píšu proč to dle mého názoru není žádný přežitek. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:49
Reakce na Mutziputzi:

Pinot Noir Zajimal by me pomer never u sezdanych a nesezdanych, mela-li bych si tipnout, rekla bych 1:1

​jo, to souhlasím:-) já taky o ne/věrnosti nic nepíšu, jen o vztazích... blízký vztah a intimní život prostě chci sdílet s jedním jediným člověkem, kdežto sex teoreticky můžu mít s více lidmi - kdo to zvládne udržet v této rovině, nechť činí jak umí. já to nepokouším, neb to neumím, ale nikdy neříkám nikdy

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 19:55

viktorka_od splavu ale ja jsem v zivote netvrdila, ze se soustavne po tom nekom lepsim poohlizim, to bude to klicovy kde se nechapeme

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:01

Mutziputzi to, a pak ještě mám dojem že ty, nebo minimálně kolegyně Whiskas, si myslí že ta smlouva nějak garantuje postoj toho druhého partnera. no a to je samozřejmě mýlka. jako s kteroukoliv jinou smlouvou, samozřejmě podepisuješ s tím že doufáš že druhá strana se jí bude řídit, ale žádná záruka v tom není - smlouva jen udává podmínky, jak ji plnit, a co se stane když se jí řídit nebudete... 

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:08

Sťažujem si, že som dnes neodolala zľavám a na základe tunajšej masáže si objednala Birkenstocky...no....tak pevne dúfam, že nebudú lepšie, ako moje odskúšané staré dobré Protetiky, inak ma to spolu s parfémami príde draho

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:11

slniecko  si piš! já už si plánuju koupit další, možná i dvoje potkala jsem naživo i ty "plácavý pantofle" a byly překvapivě pěkný

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:17

Mutziputzi to, a pak ještě mám dojem že ty, nebo minimálně kolegyně Whiskas, si myslí že ta smlouva nějak garantuje postoj toho druhého partnera. no a to je samozřejmě mýlka. jako s kteroukoliv jinou smlouvou, samozřejmě podepisuješ s tím že doufáš že druhá strana se jí bude řídit, ale žádná záruka v tom není - smlouva jen udává podmínky, jak ji plnit, a co se stane když se jí řídit nebudete... 

​No počkej, ale ty mi dokola píšeš, že jako svobodná se nalítam každý dva roky a že si mám užívat, že už je to společensky přijatelný? Tak z čeho usuzuješ že to dělam?

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:28

​jo, to souhlasím:-) já taky o ne/věrnosti nic nepíšu, jen o vztazích... blízký vztah a intimní život prostě chci sdílet s jedním jediným člověkem, kdežto sex teoreticky můžu mít s více lidmi - kdo to zvládne udržet v této rovině, nechť činí jak umí. já to nepokouším, neb to neumím, ale nikdy neříkám nikdy

​Jaký je prosím rozdíl mezi intimním životem a sexem, když jedno chceš sdílet jen s jedním člověkem - takže proto asi ta svatba, zatímco sex můžeš mít (teoreticky, jak píšeš) i s více lidmi? 

Já tedy, když jsem v dlouhodobém vztahu, tak určité věci také nesdílím s nikým dalším, ale na  to stále nepotřebuju ten papír. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. července 2018 20:35

whiskas šiš, ty nepotřebuješ, někdo třeba potřebuje, je to mimo jiné i právní smlouva, jak tu několikrát píše Viktorka, ve který se upravujou majetkový a právní vztahy...

Většina mých kamarádek se taky nikdy nijak extra vdávat nechtěla, to pořád byly řeči o zbytečným papíru....a teď s dětma by se vdaly každá do jedný, protože prostě ten právní rámec s dětma je jistější, nemusíš vyřizovat žádný extra obštrukce, když chceš bejt v nemocnici informovaná o zdraví partnera, když nedejbože umře, taky třeba něco zdědíš...

že ti manžel nebude chodit za jinou, ti to samozřejmě nezaručí, ale o tom tady přece nikdo nepíše. 

Nechtít děti a nepořizovat si společný majetky - v tom případě je to kromě toho potenciálního slibu v dobrým i zlým asi fuk. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 21:16

Jen ještě příklady z praxe. Naši přátelé: jeden pár rozvedení, mají dohromady 5 dětí (2+2 z předchozích vztahů + 1 společné), druhý pár má dvě společné děti, vztahy jsou v pořádku, alespoň z mého pohledu :-D a svatba není v dohledu. 

Jen jsem tím chtěla říci, že existují i vztahy bez svatby, které fungují. 

Nikomu jsem pozitiva nevyvracela, jen jsem se vyslovila, že to jde i bez papíru. 

A ještě to tedy shrnu. Trochu se mě dotklo, že vztah bez svatby, byl mezi řádky označen, jako snad méně hodnotný, než ten papírový. Já si to nemyslím. Fajn vztah může být s i bez, to je můj názor. Pak jsou zde další otázky, což jsou asi majetkové záležitosti, ale to jsem neřešila. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. července 2018 21:28
Reakce na slniecko:

Sťažujem si, že som dnes neodolala zľavám a na základe tunajšej masáže si objednala Birkenstocky...no....tak pevne dúfam, že nebudú lepšie, ako moje odskúšané staré dobré Protetiky, inak ma to spolu s parfémami príde draho

​100% že budú lepšie a 1000x krajšie ako tie Protetiky. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 21:36

paktofonika Ty tedy umíš potěšit . A kde že na ně mají ty slevy? 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 15. července 2018 21:42

Sweet Potato viktorka_od splavu dekuju. Angina. Tak 14 dni dovolene v cudu. No hlavne aby bylo holcicce brzo dobre. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 15. července 2018 21:43
Reakce na Potrefenáhusa:

nemusíš vyřizovat žádný extra obštrukce, když chceš bejt v nemocnici informovaná o zdraví partnera, když nedejbože umře, taky třeba něco zdědíš...

​Tak na příjmu v nemocnici určíš osobu, která může dostat informace, i kdyby to byl třeba soused z vedlejšího baráku... naopak z těch oprávněnejch můžeš vyloučit i manžela - to je čistě tvoje věc, komu dovolíš se něco dozvědět, a žádnej papír nikomu nepomůže.

Stejně tak ohledně případnýho dědictví, společnej majetek můžeš mít i s přítelem, ve kterým žiješ ve společný domácnosti, nebo mu kus darovat nebo on tobě, dyk je to jedno... můžeš bejt přece spolumajitel baráku... čehokoliv. Případně napsat poslední vůli, když už teda má ten druhej strach, aby nedejbože nevyšel naprázdno 

A pak že manželství je citová záležitost!