Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:20

Mutziputzi  pokud máš na partnerství takový názor jaks tu tuhle prezentovala, že ten dotyčný je dobrej a velká láska, ovšem přesně dokud se neobjeví lepší, a jestli máš i takové přátele a známé, pak pro vás manželství fakt neni dobrý:-)

pro mě je uzavření manželství takový symbolický oznámení světu i sobě navzájem, že toho nejlepšího/tu nejlepší jsem našla a jinýho nadále hledat nebudu,

no a na té přízemní rovině prostě smluvní vztah, podle vzoru který se dá samozřejmě nahradit různýma jednotlivýma smlouvama ale proč, když už osvědčený vzor existuje. tzn pokud si chci s někým pořídit nemovitosti i movitosti, děti... tak jelikož je to uplně cizí člověk z podstaty věci, je rozumný před tím uzavřít patřičnou smlouvu.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:21

viktorka_od splavu Nic mi do toho není, ale když jsi to téma komentovala ... také jsi tuším vdaná podruhé (myslím, že jsi to někde psala), tak asi nějaký rozvod už také proběhl, ne? Reaguji pouze z důvodu komentu, že lidé by se měli snažit manželství udržet ... Tedy asi ne vždy a za každou cenu? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:23

viktorka_od splavu Tak u někoho převáží smluvní vztah nad srdéčkem, u mě by nepřevážil

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:28

whiskas jistěže ne za každou cenu, nic takovýho jsem nikdy neřekla. ale brát to tak, že teď mám pepu ale kdyby náhodou vašek, co je hezčí, na mě mrk, tak to čenžnu - to je fajn když vdaná nejsi. ve chvíli kdy ano, tak si prostě vaška nevšímám. joo, je to pěknej chlap a tím to hasne. a pokud pepa začne blbnout tak nejdřív zkusím nějak řešit... ovšem jestli to nepřejde šup igelitku a rázem je ve výpovědní lhůtě ale chápu, že jsem s tímhle názorem nejen staromódní, ale i značně osamocená.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:29

Mutziputzi jelikož je vědecky prokázáno, že stav zamilovanosti netrvá déle, než 2 roky (čistě funkční hormonální záležitost) tak musíš mít docela honičku

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:34

viktorka_od splavu Tady nejde o zamilovanost, prostě nevidím důvod proč být s Pepou, když je pro mě lepší Vašek. A i kdybych se rozhodla, že mi už Pepa stačí, nemusím si ho vzít.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:37

viktorka_od splavu Počkej, takže nesezdaní si teoreticky mohou randit bez omezení, ale jak mají glejt, tak je po ptákách? 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:39

Mutziputzi jelikož je vědecky prokázáno, že stav zamilovanosti netrvá déle, než 2 roky (čistě funkční hormonální záležitost) tak musíš mít docela honičku

​Takže je vlastně strategicky lepší dotyčného "zaháčkovat", aby si to náhodou po těch cca 2 letech nerozmyslel a nazačal zanášet? 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:40

viktorka_od splavu A nic ve zlém, ale většina zahybačů, které jsem potkala, byli spíše z řady ženatý se závazky. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:42
Reakce na Mutziputzi:

viktorka_od splavu Tady nejde o zamilovanost, prostě nevidím důvod proč být s Pepou, když je pro mě lepší Vašek. A i kdybych se rozhodla, že mi už Pepa stačí, nemusím si ho vzít.

​Musíš, aby ti nezdrhnul.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:47
Reakce na Mutziputzi:

viktorka_od splavu Tady nejde o zamilovanost, prostě nevidím důvod proč být s Pepou, když je pro mě lepší Vašek. A i kdybych se rozhodla, že mi už Pepa stačí, nemusím si ho vzít.

​proč bys musela, to přece nikdo netvrdí:-) užívej si jak se ti zlíbí, dneska je to i společensky přijatelný:P

whiskas zaháčkovat? to je dost nechutný... pro mě není manželství arest, je to čistě dobrovolná věc. mluvím o svém vlastním rozhodnutí a postoji, ne nikoho jinýho, to je věc těch dotyčných jak to mají sami se sebou.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:52

viktorka_od splavu Nechutný? Dala jsem to do uvozovek. A jistě, že manželství není arest, ale kdo je spokojen ve vztahu, tak je snad spkojen s i bez papíru. A stejně tak, kdo zahybá, nezabrání mu v tom ani ten podpis na úřadě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 11:53

viktorka_od splavu To neni žádný užívej nebo neužívej, ani nevim co je společensky přijatelný, naopak tvrdím, že třeba žijeme obě stejně, ale ty máš pocit, že ta smlouva na to je podstatná, já jí nepotřebuju.

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:04
Reakce na whiskas:

​Takže je vlastně strategicky lepší dotyčného "zaháčkovat", aby si to náhodou po těch cca 2 letech nerozmyslel a nazačal zanášet? 

​Ja myslim,  ze viktorka pisala "symbolicke oznamenie svetu" a ze to ona osobne tak berie. Mne to pride pekne aj ked  osobne zijem s partneromt bez papiera a vydavat sa nehodlam. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:06
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:42

viktorka_od splavu Já jsem teda s tebou, i když dnes už to není nic nutného. Já v rodině, té nejbližší, nikoho rozvedeného nemám a taky nikdo z mých sourozenců, rodičů a prarodičů nežije "na hromádce", jak se říkalo.  Takže asi taky ten staromódní pohled. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:52

Renusatko no to je mozny, u nas podobne, ja jsem cerna ovce:-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:53

viktorka_od splavu  Souhlasím s tebou. 

whiskas  To o tom zaháčkování je úplně mimo. Svatbou si toho druhého nepojišťuješ, ale naopak mu něco slibuješ a vyjadřuješ se o sobě a svém budoucím chování. Pokud tohle nechápeš, pak je jasné, že v pohledu na smysl manželství se neshodneme.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 15. července 2018 12:57

Moje dítě, pes i muž měli dnes odjet na dovolenou a nechat mě tu čtyři dny samotnou. Od včerejšího večera má dcera 39° a já jí to nemůžu pořádně srazit. Moje čtyři dny klidu se pomalu rozplývají v dáli. Achjo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2018 13:39

bram a je nemocná nebo je to spíš cestovní horečka?