Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:20

Sairon 

No, pokud potřebuju zákon, aby mi - matce svých dětí - pantatínek něco dal, případně přiznal podíl na "svým" majetku... tak nemohu než opět zvolati: Není nad čistou lásku! 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:20

Jak to tady čtu, jsem docela ráda, že jsem se rozváděla v době, kdy jsme nic neměli. Čeho všeho jsem byla ušetřena!

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:23

Kokoska Co slýchám, tak rozvodů se to tak moc netýká, zato ty rozchody... Jo, čistá láska je drahá!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:24

Stará Stanová Kůže Tak u nepřátelskýho rozchodu víš rovnou, že jseš s holym zadkem, u nepřátelskýho rozvodu to pak víc překvapí

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:27

Mutziputzi To jo. Asi každý člověk má na začátku růžový brejle a pak někdy nestačí zírat.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:28

barbucha no, potřebuješ, většina lidí nejsou milý nátury a ty majetkový tahanice sou dost nechutný. A někdy nepomůže ani ten zákon. Ale když nejseš sezdaná a seš třeba mírná submisivní povaha, tak tě tvůj bejvalej přítel oškube jak slepici (když bude chtít) A tím nemyslím, že když já žena přijdu do svazku s holou řití, stáhnu ho při rozchodu o dům po jeho rodičích, ale že když se něco koupí a buduje společně, tak se to pak dělí napůl..

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:28
Reakce na Mutziputzi:

slniecko A co zasmluvníš pro případ rozchodu nesezdaných rodičů? A co máč při rozvodu zaručenýho? Společnej majetek nabytej po uzavření manželství? To mám pocit, že s dětma je v 90% případů nula-nula-nic. Všechny ty tradiční a rituální zdůvodnění aj pochopim, ale právně žádný extra privilegia nedostaneš, jo dědictví je možná jednodušší, ale kvůli tomu bych si přijmení neměnila a ještě doufat, že se k dědění dostanem, když už by to byla jedna z pohnutek

​model starostlivosti o deti, príspevky(nad rámec zákonných), a naozaj podiely na majetku získanom počas manželstva, lebo kým si s deťmi, tvoj príjem je prakticky nulový, ale aby mohol/la partner/ka zarábať aj tak drieš ako kôň. Ak toto nemáš vysporiadané, či už manželstvom, alebo zmluvne, môže sa ti stať, že po niekoľkých rokoch, ktoré stráviš s deťmi doma, skončíš na nule, navrch s výrazne nižšou možnosťou tie deti uživiť, pretože menšia prax, pretože deti, pri zvýšených nákladoch.

Ako ja netvrdím, že čokoľvek je absolútnou zárukou niečoho, ale už len pre tie deti by mal človek niečo spraviť, aby bolo o ne podľa možnosti slušne postarané.

Ako áno, pri dvoch bezdetných zarábajúcich partneroch je to prašť ako uhoď.

Janulik03 áno hrotí a ja už asi odchádzam z diskusie, lebo mám silný dojem, že je čiastočne vedená len pre to hrotenie.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:33
Reakce na barbucha:

Sairon 

No, pokud potřebuju zákon, aby mi - matce svých dětí - pantatínek něco dal, případně přiznal podíl na "svým" majetku... tak nemohu než opět zvolati: Není nad čistou lásku! 

​No vidíš a ja som si myslela, že z lásky sa ľudia berú a nie rozvádzajú/rozchádzajú

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:33

slniecko Nevidím žádný hrocení, pouze opakuju, že v dnešní době ti manželství žádný záruky bez nutnosti dalších a dalších smluv nedává a o děti bude slušně postaráno pouze pokud se rozejdou/rozvedou dvě racionální osoby, jinak nepomůže legislativa ani deset smluv.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:41

barbucha tak čistá láska si myslím, že je na začátku stejná jak u sezdaných, tak u nesezdaných párů, ale s ohledem na míru rozvodovosti (nedělám si iluze, že u nemanželských párů, bude to číslo výrazně jiné) je vidět, že v dnešní době ta čistá láska málokdy trvá na věky. A troufnu si tvrdit, že většina lidí že přesvědčená o tom, že s našli pro život charakterního partnera, se kterým budou do smrti a i kdyby se rozešli, tak jsou přece "slušní a rozumní lidé" a dokáží se domluvit. No a pak se člověk diví, co předvádějí tito charakterní patrneři, když se řeší děti a majetek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:43

Mutziputzi 

Není možná, že s tebou musím zase souhlasit 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:47

barbucha Prostě dojdem k tomu, že je to fakt jenom ten slib Krytinářovi, že si ani nevšimnu Bartošky no

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:51
Reakce na Sairon:

No a pak se člověk diví, co předvádějí tito charakterní patrneři, když se řeší děti a majetek.

​No právě, vzhledem k dnešní rozvodovosti už vidím svatební veselici jako holej nerozum... 

Není pak teda lepší nic od toho druhýho nečekat (a podle toho se zařídit), myslim co se majetku týče... v nejhorším můžeš bejt jen příjemně překvapená, no ni?  

To jsem myslela tou čistou láskou... lepší buď nic nemít nebo každej svý, než se fackovat vo korunu a v bezesnejch nocích přemejšlet, jestli mě ten bejvalej náhodou nevokrad   ať už se svatbou nebo bez!

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:10
Reakce na barbucha:

Není pak teda lepší nic od toho druhýho nečekat (a podle toho se zařídit), myslim co se majetku týče... v nejhorším můžeš bejt jen příjemně překvapená, no ni?  

To jsem myslela tou čistou láskou... lepší buď nic nemít nebo každej svý, než se fackovat vo korunu a v bezesnejch nocích přemejšlet, jestli mě ten bejvalej náhodou nevokrad   ať už se svatbou nebo bez!

Ale jak má žena, která je na rodičáku s malým dítětem/více dětmi zařídit a "mít svý" ?  Jako ano, mohla by jít ihned po mateřské zpátky do práce a dítě strčit do jeslí, ale pokud tohle má být cena za to, že bude mít to svoje, anižby musela řešit nějaký papír, tak mi to nepřijde jako adekvátní řešení.

Tím rozhodně neodsuzuji ženy, které to tak udělají, sama nejsem zastánce 3 a víceletých rodičovských dovolených, ale myslím, že to rozhodnutí, kdy jde dítě do nějakého zařízení a matka do práce by mělo stát na  jiných důvodech. Rodina by přece měla fungovat tak, aby zohlednovala potřeby a komfort jednotlivých členů, a ne že se automaticky dá dítě v 5 měsících do jeslí, jen proto aby si každý z rodičů mohl hrabat na svou hromádku, kdyby to náhodou někdy v budoucnu nevyšlo.

A ano, v ideálním světě by bylo pro oba partnery samozřejmé, že se postarají o děti i o sebe navzájem, ale my v ideálním světě nežijeme a proto je podle mého dobré, když ten, kdo to považuje za správné, má možnost uzavřít manželství, které na tyto situace myslí.

Jen pro úplnost, nechci zužovat význam manželství jen na situace, kdy chce jeden oškubat druhého, svého muže jsem si brala z mnoha jiných důvodů, ale nemyslím si, že z pohledu majetkového nezaleží na tom, jestli se partneři vzali nebo ne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:13
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Prostě dojdem k tomu, že je to fakt jenom ten slib Krytinářovi, že si ani nevšimnu Bartošky no

​Tak ale když budu chtít bejt s Krytinářem, protože má sexy mozek, nehne se mnou ani deset vůkol křepčících Bartošků 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:15

Že se dají majetkový vztahy upravit i jinak než manželstvím, je jasný, akorát mně osobně přijde, že na to lidi dost dlabou, nebo na to začnou myslet, až když jim začne táhnout na osmdesát. A bohužel to na dost lidí dopadne dřív, nebo hodně nečekaně, a pak jsou jejich partneři odkázaný na jejich děti, který se s nima můžou, ale taky nemusí spravedlivě vyrovnat. Osobně si myslím, že těch prvních případů je taky docela dost, jen se o nich nemluví, protože není o čem mluvit, ale i tak bych se nad tím v případě toho bezglejtovýho soužití zamyslela a řešila to trochu s předstihem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:17

Sairon Jenom mi řekni na co má ta matka z modelovýho příkladu, 3 roky doma s dětma, manžel táhne náklady, nárok, když manžel jaksi přebytky negeneruje, všechno utratí, co jí pomůže manželství? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:21

Zina jo, zrovna u tech starsich lidi kde zeny byvaji zdravejsi, tudiz podporuji, staraji se a preziji - a pak se divi, mam okolo i jsem mela v rodine... jeho deti pak pobraly vse akorat funus ten nezaplatily...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:26

Mutziputzi i v pripade ze prebytky negeneruji mezitim koupili auto a vybaveni do bytu trebas. jasne, socky co trou bidu s nouzi se nebudou mit o co prit, ledaze.. pro takovy je i koberec cennej prave. no nebo mezitim splaci hypoteku a svete div se, znam takovou dvojici kdy hypoteku plati partner a majitelka nemovitosti je na materske:-)

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:31

furt se rozvadite a delite majetky jo? Nechcete prejit na oblibene tema - matky, ktere davaji svym detem behem nakupu rohlik?:D nebo maceni uterek v lavoru se savem?