Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 16. července 2018 10:11
Reakce na Potrefenáhusa:

whiskas šiš, ty nepotřebuješ, někdo třeba potřebuje, je to mimo jiné i právní smlouva, jak tu několikrát píše Viktorka, ve který se upravujou majetkový a právní vztahy...

Většina mých kamarádek se taky nikdy nijak extra vdávat nechtěla, to pořád byly řeči o zbytečným papíru....a teď s dětma by se vdaly každá do jedný, protože prostě ten právní rámec s dětma je jistější, nemusíš vyřizovat žádný extra obštrukce, když chceš bejt v nemocnici informovaná o zdraví partnera, když nedejbože umře, taky třeba něco zdědíš...

že ti manžel nebude chodit za jinou, ti to samozřejmě nezaručí, ale o tom tady přece nikdo nepíše. 

Nechtít děti a nepořizovat si společný majetky - v tom případě je to kromě toho potenciálního slibu v dobrým i zlým asi fuk. 

​to je tak asi zhrnuté

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 16. července 2018 10:28

A predsa mi to nedá nerozoberať...aj keď teda nechápem načo...

Manželstvo je podľa mňa

1. rituál - proste niekto to potrebuje ako jasné vyznačenie novej etapy života. Mám napríklad kamarátku, ktorá pochádza z veľmi nepríjemnej rodiny a hoci žila už dlho na vlastných nohách, sama hovorí, že až tá svadba jej dala pocit oddelenia sa od tej pôvodnej a vzniku novej.

2. naozaj citová záležitosť - proste ukončenie takého toho "a fakt ma miluje" a "nerozmyslí si to zajtra", proste dospeláckych náhražiek toho pubertálneho "a teraz spolu už akože chodíme, že?" (a začiatok "miluje ma ešte stále", "neoľutoval/a to"....ale to je už iná story ). Proste a jednoducho niekto potrebuje potvrdenie vážnosti toho vzťahu a toto je forma ako to spraviť.

3. naozaj právna záležitosť. Akože úprimne, napriek tomu, že vlastne na tom úrade človek len potvrdzuje, že je oboznámený s partnerovým zdravotným stavom (čo je konina ako šľak, lebo koľko ľudí nie je oboznámených ani s tým vlastným, navrch, ten sa môže zmeniť už deň po) a že sa dohodli na priezvisku prípadných spoločných detí, tak v skutočnosti na ne začnú platiť patričné ustanovenia zákona o rodine. Mnohé (nie všetky) z nich sa dajú samozrejme zazmluvniť - a ja osobne som zástanca aj predmanželských zmlúv, ale toto je teda rozhodne jednoduchší, lacnejší a pre mnohých ľudí jediný dostatočne jednoduchý spôsob, ako to spraviť. A teda úprimne, kým človek nemá deti, je to jedno, čokoľvek ohľadne majetku sa dá poriešiť nejakou inou cestou, ale ak človek deti plánuje, mal by niečo z toho (teda buď manželstvo, alebo tie zmluvy) urobiť, už kvôli nim, pretože po prípadnom rozchode/rozvode prakticky nepoznám pár, kde by k nejakým ťahačkám nedošlo aj pri mnohokrát obojstrannej dobrej vôli a to nehovorím o tých šialených prípadoch, keď vôľa nie je.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 16. července 2018 10:29

slniecko Díky. :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 10:34

slniecko A co zasmluvníš pro případ rozchodu nesezdaných rodičů? A co máč při rozvodu zaručenýho? Společnej majetek nabytej po uzavření manželství? To mám pocit, že s dětma je v 90% případů nula-nula-nic. Všechny ty tradiční a rituální zdůvodnění aj pochopim, ale právně žádný extra privilegia nedostaneš, jo dědictví je možná jednodušší, ale kvůli tomu bych si přijmení neměnila a ještě doufat, že se k dědění dostanem, když už by to byla jedna z pohnutek

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 16. července 2018 10:56

Stažujem sa , že sa tu naprieč vláknami všetko rieši do krajnosti. 

Ako vy hovoríte  "ode zdi ke zdi". Či sa to týka, ako teraz manželstva, tak rozmnožovania psov a kilami a mierami žien. Uff, to sa mi ulavilo, ked je to vonku. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:37

Janulik03  kdo to má ale z těch utulku furt tahat! 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:40

Mutziputzi (v manželství nemusíš nabýt majetek jen zděděním - stačí třeba, když manželovi někdo něco dá a výslovně neuvede, že to je jen pro něj, a podle práva je polovina tvoje! (třikrát fuj, nic jsem neřekla, ode mě jste to neslyšeli a jako vůbec to neschvaluju, kdyby jako z toho tady někdo chtěl vyrábět kauzu proti mě!))

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:44

Stará Stanová Kůže Tak jednak ať si to strčí za klobouk, já nepotřebuju manžela ani na dědění, ani abych ho vodrbala o polovinu darů už zaživa...řikam, tohle je asi nejmarkantnější kalkul, ale přitom v reálu nic samospásnýho, když ti partner po rozvodu nebude nic chtít dát, stejně ti to nedá a naopak.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:52

Mutziputzi Mnoooo, když budeš chtít, dát musí... nemusíš být např. ani zapsaná v katastru u takové v době trvání manženství darované nemovitosti, ale i tak to vysoudíš. (Opět opakuji, jen konstatuji, jak to je, kdybyjakoztohoněkdochtělvyrábětkauzuprotimě, nemá to se mnou nic společného!)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:56

Mam oranžovohnědý prsty od loupání meruněk  a jo, večer jdu do šumu..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 11:57

Stará Stanová Kůže No...mám pár známých v oboru a jsem si téměř jistá, že bys svazek opustila rozhodně bez nárokované poloviny partnerovi darovaného domu, takovejch možností je, slyšela jsem o případech kdy mi bylo fakt až za zúčastněné stydno.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:00

Mutziputzi Ani  kdybys do té nemovitosti průběžně vrazila svých třeba několik milionů třeba na rekonstrukci a údržbu? A také vlastní čas a práci při údržbě domu, zahrady atd?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:04

Stará Stanová Kůže Tak pokud by manžel v té době a v dobré víře na správném pojetí SJM spolupracoval a nejistil se jinak...BTW jak svých milionů, těch co sis přinesla svých do manželství nebo z podnikání? Neřikám, že nárok ze zákona není, jenom říkám, že jsem slyšela o pár případech, kdy z nároku manželky na polovinu, byla téměř čistá nula.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:06

Potrefenáhusa nenamietam, len nehrotiť všetko. 

No a vidíš akú radosť ti ten utulkáč robí  Niee, nie je to propaganda,.....

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:08

Nevim, jestli si stezuju nebo se bavim, ale pozadala jsem souseda, aby odklidil spadana jablka z cesty, protoze jet tam na kole je o hubu, jit tam za mesic by bylo o zihadlo, s kocarem neprujezdne. No hele, on porezal ted v sezone vsechny vetve na tu stranu k ceste, normalne skalpovany stromy, tak mu rikam, co dela a on ,,nejsou vetve, nejsou jabka, konecny reseni,,. Ty vaďo, z nej padnu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:09
Reakce na Mutziputzi:

Stará Stanová Kůže Tak jednak ať si to strčí za klobouk, já nepotřebuju manžela ani na dědění, ani abych ho vodrbala o polovinu darů už zaživa...řikam, tohle je asi nejmarkantnější kalkul, ale přitom v reálu nic samospásnýho, když ti partner po rozvodu nebude nic chtít dát, stejně ti to nedá a naopak.

​myslíš jako že ‘odkloní’ ? 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:10

Manželství, co se týká vztahu k majetku slouží jako ochrana té slabší strany, což v případě manželství s dětma (ať už se nám to líbí nebo ne) je většinou žena. Nejde ani tak o dary, ale o obyčejný každoměsíční příjem, kdy se žena, která je doma na rodičovské s dítětem dostane příjmově na směšnou částku a pak často s menšími dětmi pracuje na zkrácený úvazek, tj. za zkrácený plat, zatímco muž má po celou dobu stejný příjem, který mu za ty roky spíše vzroste. Takže i pokud je žena třeba s 2 dětma 4 roky doma s minimálním příjmem, tak všechno, co manžel za tu dobu vydělal, co se za tyto peníze koupilo, nebo i když leží na účtě, je automaticky obou dvou. Zatímco v případě nesezdaného dětného páru, má samozřejmně muž nějakou vyživovací povinnost, ale jinak jsou ty peníze jeho a pokud se rozejdou, bude pro ženu mnohem těžší z nich něco obdržet.

(Pro politickou korektnost si lze tuto situaci představit i naopak, muž doma s dětmi pobírající rodičovský příspěvek a žena vydělávajícíc slušné peníze)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:12

Ounz No hlavně nesmí bejt blbej jak Řepka a odklonit to i od sebe

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:14

Sairon Tak to je super, že je moje půlka peněz co se zaplatila za plíny, jídlo, dovolený, leasing a splátky hypotéky...alias situace 95% rodin s malými dětmi a ženou na RD

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2018 12:18

Mutziputzi no já sem si okamžitě vzpomněla na takovýho toho ošklivýho otylýho pána, co odklonil miliony k mamince, aby nemusel při rozvodu dát část manželce, a když mu na to přišli, koktavě to vysvětloval..ani nevim jak to dopadlo (asi tak jak píšeš..paní dostala hovno). Že Řepka odkláněl, ani nevim, ale pravda, nesleduju ho..