Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:10

Karja Já tomu věřím, my máme kamaráda a ten měl přítelkyni, co se vždycky chodila najíst k mámě, která bydlela vedle, jemu nikdy nic nepřivezla a snad ani neuvařila, sama dorazila dom po tříchodovým menu a on si šel k Vietnamcům do večerky.

Taky si pamatuju, to někdo psal vedle, že tchýně když něco uvařila, tak to pak přinesla, ale jenom jednu porci a nezapomněla upozornit snadi i písemně, že to je ale jenom pro syna.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:16
Reakce na Zina:

Taky si pamatuju, to někdo psal vedle, že tchýně když něco uvařila, tak to pak přinesla, ale jenom jednu porci a nezapomněla upozornit snadi i písemně, že to je ale jenom pro syna.

​nene!  To je ale strašný!

Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:41

Zina Potrefenáhusa Dobra Jezibabka:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:45

Zina hehe, kdyz jsem chvili bydlela s brachou, maminka mu nosila jidlo, ale jen pro nej:-)

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:47

Však ty sis uvařila, ne, jsi ženská a vůbec, tolik jídla jak on jsi určitě nepotřebovala.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:52
Reakce na Zina:

Taky si pamatuju, to někdo psal vedle, že tchýně když něco uvařila, tak to pak přinesla, ale jenom jednu porci a nezapomněla upozornit snadi i písemně, že to je ale jenom pro syna.

​No, možná bych to  tehdy v případě mužovy matky  skoro i uvítala, mít písemnej zákaz - feferonky v těhotenství, výživná slepičí polévka po porodu hojné úlomky kostí included, fazolová zahuštěná kořeněná polívka pro půlroční děti...ale ne, štvalo by mě to, z principu.

Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 19. července 2019 21:07

Isca Hele krom te fazolacky je vsechno v pohode, ne?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. července 2019 22:17
Reakce na Zina:

Taky si pamatuju, to někdo psal vedle, že tchýně když něco uvařila, tak to pak přinesla, ale jenom jednu porci a nezapomněla upozornit snadi i písemně, že to je ale jenom pro syna.

​To občas udělá moje mamka bráchovi.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 20. července 2019 00:04

Mam chute na svickovou z vas tady!

barbucha hele ty rostenky na cesneku, je to fakt podle toho chrovatskyho receptu, ze potres az po uvareni? Nebo to tam davas a dusis? Ja muzu z rostene tady oboji, da se klidne i na minutku, tak bych to zkusila. Prozrad, vim, ze jsi to nekam uz davala, ale nechce se mi to hledat, jsem se vycerpala nakupem bot 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2019 07:45

0zero7 

Já to tam naperu hned a dusím společně, rozdrcenejch pár stroužků. Mám radši ty roštěnky dušený dokud se nerozpadaj, na minutky si moc nepotrpím a jako děti jsme je taky nebyli schopný pozřít, tak to máma modifikovala ten recept asi... kde vzala k tomu tu tatarku netuším. Ale pro nás je k tomu zásadní

(jinak všechno jako obyčejně, sůl pepř, osmahnout na cibulce a podlít, další koření jak je kdo zvyklej, u nás ještě nový koření, ten česnek stejně všecko přebije)

Dneska se chystám na cuketovou polívku... 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 20. července 2019 07:56

Isca Proč vadí feferonky v těhotenství? 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 20. července 2019 08:02

Isca ježkovy vočislepicí polévka-si představím ten žlutej plovoucí tuk a ještě s úlomky kostí????....by mě spolehlivě zabilo...děsně nesnáším jakékoliv kosti v jídle(samo i rybí),ale musí proběhnout pečlivá separace-v mým případě nimrání se v jídle...no co už,táhne se to se mnou od detství

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:06

Maureen 

Hele já už zažila třeba to kuře na paprice i s kostma a to jsem se málem vobrátila naruby!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:14

Maureen slepici polivka se rodickam snad davala odjakziva 

barbucha byvalo to jidlo ktery jsem nesnasela, u nas se to delalo z celych kusu vcetne kosti a kuze prave z te varene slepice ovsem z vykostenych kurecich stehen je to lahudka, po ktere se muzou stravnici (vcetne me:-) utlouct. musim se zeptat maminky, jestli uz ten svuj recept taky inovovala.. ono taky sehnat dnes slepici neni jen tak:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:16
Reakce na 999:

Isca Proč vadí feferonky v těhotenství? 

​tohle jsou asi nejake krajove povery, pamatuju jak se pani v porodnici silene pohorsovala nad kiwi, ze pry nesmi jist nic co je chlupaty

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:20

viktorka_od splavu 

Slepici nejím, všechny ty tradiční recepty (včetně "slepičí" polívky) dělám z kuřete... u nás je teda největší poptávka po prsíčkách (když je to na paprice), takže kolikrát tam přihazuju ještě další extra, pokud čekám víc strávníků. Kosti nebrat!!

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:27

barbucha Vidíš, to je zajímavý, já jsem schopná objet půl Prahy a shánět slepici, protože když vývar, tak slepičí :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:33

999 

Taky jsem si říkala že bych to měla aspoň jednou zkusit u nás to nebylo zvykem (příbuznejch na venkově nemajíce), tak mě to nějak minulo... je to fakt lepší??

Offline notna
Avatar
6519 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:36

Kuře nebo slepici na paprice dusim i s kostma a před dokončením oberu a pak vložím zpět. Estetika jídla.dostane zabrat, ale.chutove mi to.prijde mnohem lepší.

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:37

barbucha Je :-). Někdy to zkus, musíš se porozhlédnout po řezníkovi, který je má. Já jezdím do Karlína.