Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online andulka01
Avatar
10538 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:40

Karja Tak jako jídlo typu pohanka/červená řepa/vajíčko můžu velmi často... ex vyžadoval maso, vypečenou cibulku, chleba a hořčici. Dneska teda zcela podle své chutě - lišky na másle, mléčná kukuřice a bio vajíčka. 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:43

Karja spanelske vtacky obcas to delam, ale spis v zime. U nas to taky maji vsichni radi.

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:47

andulka01  No, tak ja myslim, ze treba vy dva byste byli tak v 95procentni shode:-D. Ty lisky chci, tady je nekoupim a uz jsem to zkusila na tatu I na svagra a prej pro zadny lisky do lesa nejdou. A ja houbareni teda nemusim.

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:48

continuity Ja strasne moc, jako to rozpadajici se maso a tu teplou napln, hodne pepre:-D. Fakt asi moje nejoblibenejsi ceska klasika.A s ryzi jedinee, vsak dieta:-D:-D

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:52

Karja tak muj ryzi klidne i suchou a ja knedliky nejim, takze jsme ve 100% shode. On da s ryzi i rizek, co se, jak jsem pochopila, tady prilis nenosi.

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:55

continuity Tak ta sucha ryze, to je nejaka casta destrukce asi, to muj pritel taky ji. Ja knedliky taky vlastne nemusim, jen tam kde jsou nutne, coz je svickova a pak uz me nic nenapada teda...

Online andulka01
Avatar
10538 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:57

Karja Já to ale prokládám prasárnama, třeba osmažená španělská kobáska je dost super. A taky steakama. A topinkama s čajovkou. Tatarákem. 

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:59

andulka01 Sakra, to se procenta zvysujou jeste!:-D

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 19. července 2019 00:01

Karja ja tam vidim velke synergie, ty mas plny mrazak jehneciho, Andulka vas muze adoptovat jako ty kvetinare z naplavky. 

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:18

Karja jpohanka je dobra s bryndzou, opecenou slaninkou a cibulkou - jako halusky nebo ty kvetakove halusky

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:33
Reakce na Potrefenáhusa:

Karja já mám na vikend objednávku buď znojemský (tepla okurka, aaaa) nebo veprovyho s  mrkvi (aaa), nevarila jsem ještě nikdy ani jedno a teda nemám to rada, babička tu dušenou mrkev delavala na smetaně a to bylo spolu s koprovkou nejhorsi jídlo myho dětství 

​Všechno se prostě a jednoduše musí umět, a pak je to dobrý!

Nikdy bych nevěřila, že si - po zkušenostech ze školní jídelny - bude někdy mladej pán objednávat zrovna to vepřový v mrkvi jako božíhodový jídlo! 

Vo koprovce, na kterou mi zas nosí čerstvej kopr milostpán, kterej ho do půlky života nesměl zacítit ani ve vokurkách, jsem už asi mluvila...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:55

barbucha no jo, vsechno se musí umět, ale když to nevaris...chtěla jsem se vymluvit na neexistenci  receptu ve slušných (=mých) kuchařkach, ale Vaněk to veprovy s mrkvi v Pokladech česky kuchyně (ze který ale varim strasne nerada a vetsinou mi to nechutna) má

nebo si sjet k mámě pro Vaříme levně, chutně a hospodárně, tam tyhle jidla určitě budou 

jinak u nás je záruka uspesnyho jidla přistavena sklenice majolky...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:59

Potrefenáhusa myslim ze jsem ho jednou varila podle florentyny a bylo dobry. jinak tyhle jidla taky nerada

edit nebo cuketky, ted nevim, pohledej

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:00

Potrefenáhusa 

Tak ke kuřeti na paprice (další to oblíbená klasika, kterou já osobně už nemůžu ani vidět, ale musím ji dělat) bych tu majolku asi nedávala

Ale jinak jo, zvlášť když tady byla teď zřítelnice! Majolka a pokud možno chilli omáčka nebo ještě líp feferonková pasta, a sežere všechno... (pokud teda to všechno sestává z nějakýho steaku a hranolků, muhehe)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:10

barbucha tak k hranolkum je to normalni, ale už ti majolku někdo zamíchal do tvy vymazleny bramborový kase????

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:17

Potrefenáhusa 

No jasně, opět zřítelnice Dává si ji i na rýži... 

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:20

Potrefenáhusa Já si vždycky říkám, když to líčíš, co bych s tímhle typem, co prahne po podobný klasice, dělala já, by asi musel jezdit jíst k mamince, nebo nevím. Pár vztahů, kde byla společná domácnost, mám za sebou, vždycky to ale nakonec dopadlo tak, že jsem vařila, co jím já, a dotyčnej se prostě vděčně přidal . Ale třeba ty zatvrzelý typy vyžadující znojemskou nějak odpuzuju už od počátku :-).

Jinak jsem nárazovej kuchař: když me to chytne, tak ochotně vařím, peču, dokonce i  něco zavařím, ale poslední už skoro půlrok mě to vůbec nebaví, takže rohlík, dáme jídlo a výlety do Prahy na sushi a sem tam burger to jistí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:20

barbucha  nj, proti gustu....

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. července 2019 09:22

bosibori jak je chlapeček starý?

​deset :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 19. července 2019 09:24

bosibori cca od druheho stupne zs tzn asi tech 10 nikomu nic nemazu, normalne serviruju na stul a kazdy si poslouzi jak uzna za vhodny:-)