Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 18. července 2019 21:23

Karja to bych mu ten rohlík hodila na hlavu. já jsem v dětství byla také vybíravá, ale tohle je vysloveně drzost. 

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 18. července 2019 21:26

Aranel fakt jo, je možný, že někdy odměřím dřív olej a pak tu vodu, ale většinou začínám vodou. Ani mě nenapadlo, že by to mohlo vadit. Spíš mě poprvé zarazila ta horka voda kvůli mouce, ale ani té to nevadí.Peču podle tohohle receptu roky a vždycky je nadejchaná.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. července 2019 21:27
Reakce na bosibori:

711990 ono to probíhá zhruba takto: nachystá se a před kluky se postaví normální snídaně. "Návštěvní" hoch nejí, jen se dívá. Na otázku, kde je problém, praví, že chleba se sýrem nejí. Na otázku, co jí, praví, že chleba s marmeládou. Tak fajn. Postaví se před něj chleba s marmeládou. Hoch stále nejí, jen se dívá. Na otázku, kde je problém, praví, že on sice jí chleba s marmeládou, ale nejí to máslo, co je pod marmeládou. Tak se nachystá chleba bez másla, jen s marmeládou. Toho sní půlku, protože je to domácí džem a jako takový má jinou konzistenci a je míň sladký, než je zvyklý. A stejná anabáze s pitím... 

Takže to není úplně tak, že by vyžadoval náhradu, my tomu jdeme poněkud naproti... Jenže člověk ho prostě nechce nechat 24 hodin hlady, resp. na těch bonbónech, co si jich vždycky donese batůžek. 

​ tak kdybych mela vychazet z techto informaci, tak to by u me spratek nejed, jednoduche:-)) 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. července 2019 21:30
Reakce na andulka01:

Garfie Zlatej bratranec Já tak nesnášela, když na velkých párty, kde jsem navařila spousty dobrého jídla, pak dámy obracely kousky masa a přebíraly každej tác. A ner, ne kvůli intolerancím. Jedna zrovna držela dělenou stravu, druhá ajurvédu, třetí se v tom přebírala protože prostě prioncezna. 
Miluju lidi, kteří prostě jedí a vyžadují jen kvalitu a dobrou chuť

​tak!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. července 2019 21:33

dnes jsem konecne otevrela pytlik LSD s jsem zklamana:-( nema to ale vubec zadnou chut, doslova zadnou. countrylife

ale to by práve nemalo mať nejakú výraznú chuť...teda vraj

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 22:29

Bowle Jemu je pet a proste me chtel nachytat;-). Mel z toho desnou srandu, jak si nekdo muze myslet, ze se ji rohlik jen s medem. Maslo dostal navrch a hotovo;-D

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 22:31

jinx Ja bych mu rekla,at mu rodice nachystaj vlastni jidlo a proste by na den prikvapcil s peti mistickama jidla, ktery by obsahovaly I marmeladu;-))

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 22:41

andulka01 Opakuji se, ale tohle nesnasim. Jeste jsem schopna to jakztakz prehlizet u zen, ale u chlapu me to nejak dere. Proste byt vybirany v jidle jakoze potravinach mi prijde takove nemuzne, nechlapske. Muj partner ji vsechny potraviny jenze....zalezi v jake uprave ci kombinaci, fakt to nesnasim, podle me to odjakziva nemel, rozhodne kdyz jsme spolu zacinali tak ne, nejak si to vypestoval. Takze pulku jidel co varim neji, a doufam ze to neodkouka dite, bych je musela spraskat na jednu hromadu!!! Navic on neni linej si uvarit, takze si bud uvari, takze mame doma milion jidla a milion bordelu nebo to je ted druha nejcastejsi varianta se lituje(!!!). Asi ma nejaky psychicky navaly z hladu, kdy se dostane do absurdni situace, kdy jsou u nas doma treba tri ruzny jidla ( u me a jeste treba mamka neco nabidne), ale on z toho nic neji v te uprave, a zacne litanie, jak na sebe nema cas si uvarit, ze to je hrozny, ze o sebe ted vubec nedba..... Nehlede, ze pracuje v lokalite s x dobrejma moznostma na jidlo, takze muze uspokojit sve choutky pres obed temer neomezene. Ja to mozna spraskam na jednu hromadu uz ted, kdyz to ctu. Fakt hlad a bidu na ne!

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 18. července 2019 22:59

Karja Ty jo, pro tebe je uz pozde, ja bych to teda nedala.

Ale ber to pozitivne, alespon si uvari. Znam vybirave lidi (casteji teda zeny), ktere s bidou doma uvari ryzi, ale kydu na jidlo, ktere jim pripravil nekdo jiny, maji nekonecno. Jit s nima treba v praci na obed je ocistec. 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:05

continuity Nene, uvari si a rad,jen ted jaksi neni cas a nebude to lepsi. a kdyz mu neco chutna, tak neskutecne chvali, muze to byt uplna kravina, hlavne kdyz je to ta ,,jeho kombinace, ze jo,,:-D:-D. Ja myslim, ze kdybych denne varila jidlo typu pohanku smichanou s repou a k tomu vareny vejce, tak jsme harmonicka stihla a bohata domacnost, sama si to komplikuji!

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:14

Karja

To jsou chute! ja se ti vubec nedivim, ze si varis podle sveho. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:21

Karja já to rejpani v jidle úplně nesnasim, kazdej něco nerad, ale když to jsou 3/4 beznejch surovin, tak je to na vraždu, pomalou a sadistickou! A u chlapů zvlášť...

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:24

continuity No, ja jsem uplne nadsena, kdyz prijede pres obed navsteva, ze si jako uvarim co chci a nemusim hleder, kolik toho zbyde, proto jsem taky tuhle ptala na to kure se spenatem:-D. Dokonce I kupovany noky byly, tahle hrisna jsme byla:-D. Rodice ti nejak z principu ode me neji vubec nic, takze ja jsem fakt chudak, ani zaprasit si nemuzu aniz bych to nejedla tri dny:-D.

Offline andulka01
Avatar
10667 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:25

Karja A teď jsem ti chtěla napsat něco ve smyslu "to bych nedopustila" a "jak to můžeš snášet" a pak jsem si uvědomila nedávnou minulost. Takže mlčím a držím pysk. Taky jsem vařila někomu na míru a sobě přivářela zeleninu, dokupovala ovoce. A vyhazovala krabice od pizzy a McDonaldů když jsem stávkovala.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:28

Potrefenáhusa No muj tata nejak porad machruje, ze ji od vojny uplne vsechno, ze ta ho naucila. Ale nejak zapomnel dodat, ze ji vsechno, ale jen recepty v Cechach zname do roku 1980..... To je taky na vrazdu, podle me jsou snad nejlepsi ty typy typu popelnice, co spraskaj rybicky v oleji pomalu I s plechovkou se stejnou chuti jako pul dne varenou svickovou:-D

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:31

andulka01 :-D:-D. Tak ja varit nemusim, to je moje rozhodnuti, protoze ja chci jist, na co mam chut;-). 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:33
Reakce na slniecko:

ale to by práve nemalo mať nejakú výraznú chuť...teda vraj

​Ale to by si asi nestezovala

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:33

Karja já mám na vikend objednávku buď znojemský (tepla okurka, aaaa) nebo veprovyho s  mrkvi (aaa), nevarila jsem ještě nikdy ani jedno a teda nemám to rada, babička tu dušenou mrkev delavala na smetaně a to bylo spolu s koprovkou nejhorsi jídlo myho dětství 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:35

Potrefenáhusa šmarjá, vyrazte si někam do hospody, chápu tě!!! 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 18. července 2019 23:36

Potrefenáhusa Znojemskou jsem varila vcera a jako I manza si cvachtal, dite si cvachtalo:-D. Ja teda chtela delat ptacky, to je moje velice velice oblibene klasicke jidlo, jen bych to neubalila za dopoledne, tak tohle je stejny, jen je napln venku. A bez parku teda.

Edit: Takze ja nevidim problem a jako koprovka hodne ridka s vajickem, to mam taky moc rada. Ja.jsem asi kyselej typ;-)))