Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 08:01

viktorka_od splavu no ovšem ten salát vypadá moc dobře...nenapsala bys mi,prosím,alespoň krátce postup?..nějak jsem ho nepostřehla,když tu byl...a moc děkuji

a jinak bych tímto chtěla poděkovat a už nevím komu a nechce se mi to hledat,za recept na super těsto na bublaninužloutky se šlehaly s horkou vodou(což byl pro mne nový poznatek)a výsledek-lehoučké nadýchané a sežrala jsem toho půl pekáče

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:04

andulka01 bohuzel hospodske knedliky mi malokdy chutnaji tak dobre, jako ten gulas:-) muz me naucil hrnkove, a od te doby uz ty oslizle nemuzu pozrit.

Karja ahaa:-( mne ta vyrazna chut taky nevadi, jen jsem nevedela jestli treba prerostla neni nejaka nejedla, ale presne, to si muzu snist pak sama

999 diky, no jedno dite by to asi jedlo, druhy max ty brambory:-( ja si to ted pres prazdniny otestuju a asi mu zacnu varit zvlast, krom toho ze se mi nechce (ale uz me fakt ta “jeho” jidla dost omrzela, tak mam motivaci) to ale nese s sebou jeste riziko ze ostatni budou chtit to co ma on a skoncim tam kde jsem byla:-( varit zvlast jen sama pro sebe to nedam.. ty musis, to je neco jineho.

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:19

viktorka_od splavu Já rozhodně nevařím jen pro sebe :-). Co mám já, jí i zbytek rodiny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:23

999 jaks toho docilila?:-)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:32

viktorka_od splavu No, ma ji horkou I jako mladou, teda spis takovou palivou. Ja to tam ujidam vzdy po snitce;-)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:38

viktorka_od splavu Moje segra byla desnej stravnik a mamka nikdy nevarila vic jidel, max respektovala, ze treba neji houby, tak je vylovila. Vsichni meli na taliri to same. Segra ted ji vsechno, i kdyz ne vsechno s takovou chuti jako smazene treba :) vzdyt to musi byt strasna otrava varit vic jidel.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:43

viktorka_od splavu jinak ja ty 2 jidla taky chvili praktikovala, byl to takovy pozustek po vareni pro batolata. Pak jsem toho zacala mit plny zuby, tak jsem oznamila, ze jime vsichni to same. Je mi jasne, ze s malymi detmi se spolupracuje lip nez treba s pubertakem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2019 08:52

Lamicka jj my to meli doma vzdy uplne stejne, no jenze s vyvdanym stravnikem je to komplikovanejsi. jinak by me to ani nenapadlo. 999ky se ptam proto, ze je to preci jen trochu jiny pripad, pokud teda jeji stravnici byli zvykli na nejaka jidla/kuchyni odjakziva, a presto se prizpusobili (nevim teda pro kolik lidi a jak casto 999 varis, ale zas nechci vyzvidat, jen predpokladam ze to je srovnatelne)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 18. července 2019 09:19

viktorka_od splavu tak s vyvdanym je to asi uplne jina. 

Moje kamaradka ted taky resi jidlo pro nevlastni dceru, jeji mama je veganka, dite uz skoro taky a oni jsou rodina, kde je maso ke kazdemu jidlu a vecer na gril pokladaji jedine parky a klobasy

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 18. července 2019 09:53

viktorka_od splavu A vyvdané je alergické nebo jen zarputilé?

U nás se vařilo pro všechny stejně a když to někdo nejed, byl mu nabídnut chleba s máslem. Když ani to ne, tak dotyčný prostě nejed, no. Ale my byly všechny docela žravé a snědly jsme fakt všechno. 

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 18. července 2019 09:54

viktorka_od splavu Chutná jim to :-). 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:00

viktorka_od splavu 

Rukola je ostrá, když je čerstvá.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:21
Reakce na Maureen:

a jinak bych tímto chtěla poděkovat a už nevím komu a nechce se mi to hledat,za recept na super těsto na bublaninužloutky se šlehaly s horkou vodou(což byl pro mne nový poznatek)a výsledek-lehoučké nadýchané a sežrala jsem toho půl pekáče

​Dobré cesto na bublaninu by som uvítala. Nechcelo by sa ti ho tu hodiť?

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:36

viktorka_od splavu Já se teda vyvdanýmu strávníkovi taky nepřizpůsobuju, ale pravda je, že je u nás asi méně často, jak tvůj. Třeba přiznává, že zeleninu jí jenom u nás  A já si ho zase teda lehce předcházím, klidně bych mu uvařila něco jiného, než pro moje děti, ale tam je zase velký věkový rozdíl, takže to můžu nějak okecat. Ti tvoji jsou myslím +/- podobně staří, ne? Tam je to komplikovanější...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:37

dynda takže nechat zavadnout pomůže?

Lamicka já mám v těchhle případech hrozně co dělat, abych překonala svoje přesvědčení že na tyhle vymyšlenosti by člověk neměl přistupovat, pomáhá mi akorát přístup že jde o hosta, pokud to tak je, jestli ne tak teda nevím a lituju ji:-(andulka01 s alergiemi mám zkušenost a neměla bych s tím nejmenší problém

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:38

Garfie seš prostě hodná macecha

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:45

viktorka_od splavu Na vymyšlenosti bych teda nepřistupovala, řešení je prostě "tohle odmítáš? tak jdi a dej si něco na chleba". Jako vařila bych s ohledy na všechny, jen prostě jediné jídlo. Ale chápu že je to složitější (byť teda za mě silně nevýchovné).

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:48

andulka01 Akorát některé děti (třeba jedno moje), by na to v pohodě přistoupily a tlačily by do sebe chleba/rohlik furt. Ale dvě jídla samozřejmě nedělám!

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:52

Sweet Potato  Zrovna jsem to chtěla napsat, že po takovém návrhu by moji strávníci s radostí skočili! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:56

taky myslim, že viktorka_od splavu kdysi psala, že chlapeček je trochu tlust a je potřeba na něj trochu působit a ne ho nechat futrovat rohlíkama s máslem?