Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:57

Garfie A ne že by to nebylo lákavé

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:58
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 12:01

Sweet Potato Garfie ono to tak v reálu nakonec dopadá dost často, protože i když se snažím vařit to, co jí, resp vyhnout se tomu co nejí, tak stejně ta jídla nechutnají přesně jak je zvyklý, vařím je aby chutnala mně, žejo, navíc kdybych měla vařit jen do puntíku dle chuti tak by to bylo tak pět max 10 jídel. takže přílohy, ty nejsou problém (mimo problémových jako gnocchi apod), maso jak kdy, no a omáčky, zelenina apod buď nesní nic nebo jen trochu, následuje druhá a třetí večeře=dva krajíce chleba se zamáznutýma dirkama nutelou nebo pomazánkovým máslem+plátek šunky (zlý jedák- suchár, to se mi líbí a budu to používat:-)) akorát se obávám že tímto stylem nepřibere no.. spíš by to chtělo pohyb.andulka01 já ho nevychovávám, od toho má tatínka (a vlastní maminku, akorát tam je to marný:-)

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 12:03

Biely kvet 

4 vejce

160g cukru

200g pol.mouky + prášek do peč.

8 lžic oleje

8 lžic vroucí vody

Ušlehat bílky s cukrem.

V jiné míse ušlehat žloutky,přidat horkou vodu a olej,vmíchat mouku

Pak lehce vmíchat sníh,poklást ovocem a péct v předehřáté troubě asi na 170 st.

Je to množství na velký plech.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 12:03
Reakce na Potrefenáhusa:

taky myslim, že viktorka_od splavu kdysi psala, že chlapeček je trochu tlust a je potřeba na něj trochu působit a ne ho nechat futrovat rohlíkama s máslem?

​to je ten druhej ten si dal říct a dobrý, genetickej základ bohužel zcela opačnej včetně toho apetitu ale právěže sní všecko (teď už)

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 12:04

Biely kvet prosím tě,omlouvám se ti a všem dalším za velikost zkopírovaného textu...ale těsto je tak prima,ze budiž mi to omluvou...

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 12:05

Někdy u nás přespává synův kamarád. Už předem se mi z té představy mírně zvedá tlak, protože je to chlapec vskutku nimravý. Nemá zdravotní omezení, každopádně nejí zeleninu, ovoce, většinu mléčných výrobků a zatím u nás nepozřel žádný normální oběd. I rajskou polévku, která se dělala na jeho přání, nesnědl s tím, že taková mu nechutná. Obědy tak většinou skončí tím, že mu ohřeju párky. Jí sladké, a to v hojné míře. Neváhá sníst půl plechu buchet a dojíst se z domova přinesenou čokoládou. 
Když je přítomen, opakuju si v duchu, že je to návštěva a že je mi celkem jedno, co u nás sní, a není můj problém, jak na tom hoch fyzicky je.

Naposled mě ale pobavil můj jinak stoický manžel, který klukům chystal snídani, přijímal různé "reklamace" toho, co návštěvě nachystal, u toho v duchu počítal do deseti, a když šel hoch konečně domů, manžel prohlásil, že opravdu nemá rád děti. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 12:07

bosibori  promiň

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 12:09

bosibori tak to je síla a manžel to vskutku nesl statečně..

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 18. července 2019 12:14

viktorka_od splavu Dokud s námi bydlela dcera, vařila jsem teplou večeři skoro každý den. Teď vařím tak 4x, 5x týdně.

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. července 2019 13:05

bosibori Si nejsem jistá jak bych to zvládla... no, asi bych neměla ráda děti :-)

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 18. července 2019 13:25

bosibori me fascinuje, ze to ty nejedlici nevahaj reklamovat a pozadujou nahradu. Navic na navsteve! Ja teda jsem expert na to, kolik toho nezeru, ale v zivote jsem po nikom nechtela aby mi to nahrazoval. To je muj problem, ze neco nejim a budu o hladu. A bylo to tak teda i doma vzdycky. Nejis, ok, ale dalsi jidlo az tehdy a tehdy a smula. 

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. července 2019 13:32

viktorka_od splavu Nezbývá doufat, že z toho vyrostou nebo to převezme někdo další

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. července 2019 13:36

V rámci zaměstnání pracuji s fotografiemi jídla a teď jsem objevila další fotobanku a teda - nádherný fotky, senzační aranže. Škoda že na mého klienta je to příliš "posh". Tak si dělám soukromou inspirační složku a plánuji se zlepšit ve foodstylingu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 13:43

711990 že? kámoše děcek nepovažuju za návštěvu a rozhodně bych jim extra nevyvářela

andulka01 to bohužel moc nadějně nevypadá:P

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 18. července 2019 13:59

711990 ono to probíhá zhruba takto: nachystá se a před kluky se postaví normální snídaně. "Návštěvní" hoch nejí, jen se dívá. Na otázku, kde je problém, praví, že chleba se sýrem nejí. Na otázku, co jí, praví, že chleba s marmeládou. Tak fajn. Postaví se před něj chleba s marmeládou. Hoch stále nejí, jen se dívá. Na otázku, kde je problém, praví, že on sice jí chleba s marmeládou, ale nejí to máslo, co je pod marmeládou. Tak se nachystá chleba bez másla, jen s marmeládou. Toho sní půlku, protože je to domácí džem a jako takový má jinou konzistenci a je míň sladký, než je zvyklý. A stejná anabáze s pitím... 

Takže to není úplně tak, že by vyžadoval náhradu, my tomu jdeme poněkud naproti... Jenže člověk ho prostě nechce nechat 24 hodin hlady, resp. na těch bonbónech, co si jich vždycky donese batůžek. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 14:01

Já jsem velmi tolerantní, pokud někomu něco nechutná, protože mně když někdo něco takového předloží, tak taky nejsem ráda. Takže u nás někdy ty večeře byly i 4. Ale musím být přesvědčená, že to není rozmar nebo šprajc. Každá z dcer něco nejedla a nešlo to do nich dostat ani v jiné kombinaci ani po dlouhé době. Teď obě jedí všecko a nejméně nakloněn experimentům je můj muž. A matka. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 14:04

bosibori jak je chlapeček starý?

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. července 2019 14:18

711990 V tomhle je výbornej můj bratranec (Kryštof, vlastně ho znáš  ), zvala jsem ho na jednu velkou akci a protože vím, že má různá jídelní omezení, tak mu volám a ptám se, jak s jídlem a čeho se vyvarovat...a on na to "co blázníš, to vůbec neřeš, zveš mě, sním co dostanu!"

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. července 2019 14:41

Garfie Zlatej bratranec Já tak nesnášela, když na velkých párty, kde jsem navařila spousty dobrého jídla, pak dámy obracely kousky masa a přebíraly každej tác. A ner, ne kvůli intolerancím. Jedna zrovna držela dělenou stravu, druhá ajurvédu, třetí se v tom přebírala protože prostě prioncezna. 
Miluju lidi, kteří prostě jedí a vyžadují jen kvalitu a dobrou chuť