Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:45
Reakce na 999:

Sweet Potato viktorka_od splavu Já mám kromě Cuketky ráda i variantu, kdy se kapustičky rozřiznou napůl a v míse  se promichaji se solí a olejem. Pak se pečou ve vyhřáté troubě asi 15 minut, ideálně, než se začnou mírně připalovat (nemusí být, ale mně to chutná). Mezitím rozmichat olej, med a balsamico a horké kapustičky do toho nasypat a promíchat. Je to vynikající :-).

​Teda to musím vyzkoušet!

Offline 999
Avatar
17554 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:49

notna Dej vědět, jestli to mělo úspěch :-).

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:55

jinx  tak jsem postupovala podle tvé rady a povedlo se. Fakt dobrota. A vlastně na tom nic složitého není. Ještě jednou díky.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. března 2019 18:12

999 to vyzkouším. Olej, med a balsamiko si dávám na řepu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. března 2019 18:28

Fakirka prima 

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:30

Kdyz jste delali ty redkvicky na slano, jite to teple nebo se to vyplati delat I pro studenou upravu?(

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:46

Karja a jak se dělaj já to nemohla najít(a v lednici už mam koupený řekvičky)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:48

Ounz MaeGandal Karja jako nebyla TAK spatna, ale vyborna taky nebyla. Ja nikdy neodhadnu zahusteni, takze omacka byla ridka a podle me malo vyrazna. Mamka ji ma takovou silnejsi a pikantnejsi. Treba svickovou jsem mela podle mamcina receptu vybornou, ale ten stres! 

Jako je fakt, ze u cizich chutna nejlip. 

viktorka_od splavu recept je takova nase klasika, hodne podobne svickove. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:51

Lamicka to vypiluješ..jako já taky nejlíp umim to, co sem vařila už víckrát, hlavně tyhlety omáčky, to dobře dochutit chce to párkrát udělat. A jak tu o tom meldujem, tak mám chuť na něco na smetané nebo na paprice! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:54

Ounz taky to nemuzu najit.:-)to bylo od cuketky?

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:55

Zarinya no toho sem prošla a asi mi to tam někde uniklo, taky sem měla ten dojem

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:56

Ounz asi jo, ale u nas tahle jidla vari dost mamka i tchyne, hlavne kvuli vnoucatum, tak me nic nenuti trenovat. Ja se ted jeste chystam na kulajdu  a tu umim vybornou. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:58

Ounz 

snad nam sem da nekdo odkaz,uz to hledam pul hodiny.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:58

Luna nj, ani mořské ryby, ani luštěniny, ani spoustu druhů zeleniny (třeba hrášek, květák, špenát..:-( ani mák, ani celozrnné pečivo... peklo prostě

​Můj muž má zvýšenou hladinu kyseliny močové a taky je důsledný dodržovat diet,  takže je div,  že jsem ho ještě nezabila.  

Byla jsem zoufalá jako ty a stále někdy jsem,  protože je tam ještě zvýšený cukr a cholesterol a ty diety se vzájemně vylučují a muž se rozhodl,  že to všechno bude dodržovat, protože to řekla paní doktorka. 

Co se týká  dny,  narazila jsem na tento článek, který se opírá o nějakou zahraničí studií a pro mě  byl přínosem v tom,  že zelenina a luštěniny sice mají vysoký obsah purinů,  ale na dnu nemají vliv, takže lze konzumovat bez omezení.  

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:00

Lamicka mmm kulajda! Tu miluju. A se ztraceným vejcem je 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:03

Já tu ted měla obě dcery a sjela se i celá rodiny. Pořád jsem se rozhodovala co upeču.. Chlebíčky byly jasné, to byla povinnost, bez nich by to nešlo. Ale to sladké.. Rozhodovala jsem se mezi medovo-ořechovými řezy nebo vločkovo-banánovými košíčky s krémem a ovocem.

Nakonec jsem ale udělala mrkvové řezy (dcera je skořicová) a byly naprosto fantastické. jen jsem je nestihla vyfotit. 

Recept jsem kdysi vyrazila z jednoho napraveného žáka, který mi upekl mrkvový dort jako slib, že už nebude zlobit. Recept dám nechtěl, prevít, ale nakonec jsem ho soustředěným terorem donutila. 

Nikdy jsem nejedla lepší.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:03

Já tu ted měla obě dcery a sjela se i celá rodiny. Pořád jsem se rozhodovala co upeču.. Chlebíčky byly jasné, to byla povinnost, bez nich by to nešlo. Ale to sladké.. Rozhodovala jsem se mezi medovo-ořechovými řezy nebo vločkovo-banánovými košíčky s krémem a ovocem.

Nakonec jsem ale udělala mrkvové řezy (dcera je skořicová) a byly naprosto fantastické. jen jsem je nestihla vyfotit. 

Recept jsem kdysi vyrazila z jednoho napraveného žáka, který mi upekl mrkvový dort jako slib, že už nebude zlobit. Recept dám nechtěl, prevít, ale nakonec jsem ho soustředěným terorem donutila. 

Nikdy jsem nejedla lepší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:30

Bledule ježiš moc děkuju! no u něj to taky není jediný omezení plus mám ještě další strávníky kteří zas mají svý.. su z toho fakt docela zoufalá:-(

jinak jediné doporučení od lékaře je "Dieta s omezením červeného masa a vnitřností. Dostatek zeleniny a ryb." jako chápu že pediatr toho o dně asi moc neví no:-/

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:51

Ounz Hmm, ja mam v lednici ty redkvicky dvoje a uz je chroupu radsi:-D