Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. března 2019 10:57

coralline 

Taky doporučuju přečíst si Florentýnu, pak je vše kolem křehkého těsta jasné. Znám různé modifikace a vždycky se povede. Ale prášek do pečiva určitě ne! 

Online mitford sister
Avatar
1383 příspěvků moje polička 23. března 2019 14:20

vaříte někdo z lupení z ředkviček? já si tuhle koupila ředkvičky s takovým pěkným lupením, tak jsem si říkala, jaká je to škoda vyhodit - že to určitě půjde zpracovat a bude to určitě i dost zdravý. přípravu předpokládám stejně jako špenát a další lupení - tak jen jestli někdo nemá nějakou osvědčenou kombinaci či recept.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 23. března 2019 18:25

Zarinya dynda Já jsem tu Florentýnu i četla, jenže pak jsem se nechala napálit Apetitem, kterej tam má napsanej prášek do pečiva. Jinak myslím, že jsem byla na správný cestě. A jedlý to naštěstí je.

Myslíte, že se dá křehký těsto péct i bez zátěže (fazolí)? Často to v těch receptech není, zrovna v tom mým taky ne.

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 23. března 2019 18:57

mitford sister u nás doma jí lupení náš šnek. Vařit mu ho nemusíme

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:01

mitford sister O tom jsem neslysela a to mam kamaradku, co varila.iAle slupky z melounu, o lupeni by se asi pochlubila taky;-)

Edit.: Ale jist se da temer vsechno, kousek od nas je takovej biodomek, chystam se tam na jare na nejakou akci, kdy se bude sbirat a varit roztodivna zelen;-)))

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:13

coralline jedly to musi byt urcite,ja delam testo protkane tvarohem zamerne,jen to pak asi neni "krehke"testo.

ja bych to bez zateze nepekla,urcite to ma svuj duvod,bude to zrejme nafoukle,ale urcite ti poradi nekdo lip,ja tyhle testa moc nedelam.:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:15

mitford sister to sem jeste nevidela,ze nekdo ji lupeni od redkvicek,ale nedavno sem se docetla,ze lupeny od kedlubny jsou zdravejsi nez kedlubna,no presto zustanu jen u plodu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:16

Karja jako kuru od melounu vari ve vode a pak to ji???

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:24

Zarinya Já to nemám protkaný. Mám normálně souvislou vrstvu těsta, ale vysokou několik cm Měla bejt tenká. Myslela jsem to tak, že těsto není tvrdý/tuhý, takže jinak byl technologickej postup asi správně.

A ty slupky od melounu jsem tušim někde četla, že se nakládají

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:24

Delala jsem lilek s kuskusem a bylo to.uplne vyborny. V originale je bulgur, ale nemela jsem. Do kuskusu/bulguru prijde nakrajet nana drobno jarni cibulka, olivy, sparene rozinky, lupinky mandli, koriandr, citronova stava. Lilek se prepuli, nareze se mrizka a potre pastou z oleje a koreni (chilli, cesnek, mlety koriandr, rimsky kmin, citronova kura), pece 40 minut. Na to ten kuskus, jogurt a parada. Jeste jsem delala dva salaty, ale to nebylo nic noveho pod sluncem. Tady jsem byla prekvapena, jak vyborne se dochutil ten kuskus;-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:26

coralline jo to sem nekde videla,nakladany slupky od melounu.:-)

Tak hlavne,ze chutnalo,priste budes vedet.

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:26

Zarinya myslim, ze to uplne rozvarila a delala z toho nejakej koncentrovanej sirup nebo tak neco. Ale byl to domaci meloun, varilo se to asi tak milion casu;-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:28

Karja 

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:28

Prosím o radu. Zítra se chystám poprvé v životě péct roastbeef. Jsem zmatená a nerada bych maso zkazila  Na jakou teplotu pečete? Nacházím úplně rozdílné teploty v receptech. Například v Kuchařce pro dceru se peče tři hodiny na 100. V jiném receptu se peče na 190. Sondu do masa mám.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:29

Zarinya slupka od melounu i s kusem ty zelený duziny se i zavařuje

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:29

Zarinya Hele z kedluben jsem delala zrovna salat. Kedlubny na kosticky, pak recky jogurt, medvedi cesnek, pepr sul, mata, citronova stava dobry.... I kdyz ja mam rada kedluben I jen tak, takze mozna zbytecna prace navic:-D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:31

Potrefenáhusa tak zavarit by me asi neprekvapilo,mam pocit,ze i v recku sem videla prave duzinu se slupkou v tom sirupu,coz sem si vybavila jak to napsala coralline ,ale Karja to tak napsala,ze vari tak sem si predstavila jen vareny v hrnci

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:33

Karja no,presne taky sem delala nedavno kedlubnovy salat,ale je to zbytecnost,je dobra jen tak.:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. března 2019 19:33

Zarinya z těch nakrájenejch natí se docela často vařej zeleninový vývary, jako proč to někam nepřihodit