Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 21:40

Ounz ráno už to nebude ono... já teplý pečivo miluju. a špatně mi z toho neni:-P a takže kdy se to zakrývá tím alobalem? a uplně utěsnit?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 23:18

Chtěla jsem dát na insta svůj druhý pokojící chleba, na který jsem náležitě hrdá, a zaseklo se mi to přesně na chlebu @ounz. Takže nejen že mi nefunguje instagram, ještě k tomu mám pořád před očima naprosto nedostižný vzorek 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 05:12

Mohučanka prej nedostižnej..někdy se ig seká, když chce aktualizaci..

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 09:36

Ořechový podle Maškrtnice. Trochu mi překynul, ale chuťově je dokonalý. 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 09:45

Mám zaděláno na chleba, po delší době jsem se odhodalala... ale jen ten lemplovský bez hnětení a ze suchých kvasnic. Ale kyne jak blázen. A jdu zadělat na vánočky, letos bez předchozího tréninku, tak doufám, že to klapne.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 11:57

Lamicka podle mě i vizuálně 

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 12:27

Ounz děkuji 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 12:54

Renusatko upleteno, perfektni:-)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 13:04

viktorka_od splavu tak ta je super. Já jsem včera pekla 4, dneska ještě 2, ale fotky nemám. 

domenica Já děkuji za recept na vánočku, je to přesně to, co jsem hledala. Výborná. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 13:16

Lamicka Já vidím skvělý kus .

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 13:17

Kokoska Tak snad bude jak z katalogu 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 16:43

viktorka_od splavu Tohle jsem ještě nezkoušela,vypadá to dobře 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 17:06
Reakce na Renusatko:

domenica Já děkuji za recept na vánočku, je to přesně to, co jsem hledala. Výborná. 

​To mě moc těší.  Základ receptu pochází z velmi staré kuchařky, k tomu jsem přidala pár drobných vylepšení, co se postupem času osvědčily a tohle je výsledný tvar.

Každopádně moje letošní vánočka byla akutně ohrožena... proběhla jsem celou Letnou, než jsem natrefila na droždí. Ta radost! 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 17:47

domenica s droždím jsem teď vyčetla, že se tady u nás dají koupit dva druhy. Právě v Kuchařce pro dceru. Jedno francouzké nějaké rychlokynoucí a jedno vhodné pro naše pečení. Jen je tam tak divně napsané .....tak nechápu, které je to vhodné pro naše recepty

Co myslíte, měli byste se mít na pozoru i při výběru droždí? Ale samozřejmě. Existuje tradiční droždí a francouzské droždí (to má značku Fala). Francouzské je rychlé a obsahuje méně kvasinek, takže sice rychle naběhne, ale pak kynutí velmi rychle ustává. To se pro kynutí běžného českého pečiva vůbec nehodí. U nás spíš potřebujeme, aby těsto stále pracovalo.

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:00

Renusatko 

To správné by mělo mít jinou značku než Fala. Já teda Fala znám, ale možná se neprodává všude  Já se teda musím přiznat, používám většinou sušené...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:19

dynda To jsem tak taky myslela. Jen potom u toho receptu jsou fotky a tam je zrovna to Fala rozdělené. Což mě zmátlo. 

Už jsem si připravila na zítra sirup na svařák a ovoce. Takže díky za místní rady...jak jsem neznalec, tak mě bílý svařák ani nenapadl. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:27

rozarka bohužel to tak dobře nedopadlo:-( já měla s tou zkušební víc štěstí než rozumu, protože návod na pečení nebyl přiložen, tak jsem ji dala zkusmo na 160 a vytáhla když byla zvrchu hnědá. muž postupoval přesně podle návodu u cuketky... cituji "rozpálíme hned zkraje troubu na maximum (konvence udává 250 °C), založíme plech a pečeme takto zprudka jen nějakých 8–10 minut. Povrch krásně zhnědne."

povrch pochopitelně zčernal na uhel

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:30

viktorka_od splavu tak to je teda hodně. Já jsem dala tak na 8 minut na 220 a už to bylo tmavé dost i tak. Každá troba je jiná. Já mám teď takovou, co peče méně, ale předtím co jsem měla, tak bych to na 250 během 5 minut mohla vyhodit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:36

Renusatko když já pořád říkám, že recepty kde není psáno nic podrobnějšího jsou pro elektrickou troubu, a pro horkovzdušnou je potřeba odečíst 20 stupňů. kdysi jsem to měla v návodu ke své první horkovzdušné a potvrdilo se mi to že to tak je. ale muž vaří přesně podle receptu, vždycky, do puntíku:-) a z 99 % je to perfektní a to jedno procento... vtipný je že teď jsem koukala že tam má cuketka ještě jeden recept na vánočku a tam je 180:P ten první co jsem kopírovala mi připadá že to odněkud opsal a vůbec neozkoušel. já proto hrozně nerada vařím podle cizích receptů, když si nejsem jistá že je to ozkoušený nebo jak mi dala kamarádka recept na pařížský rohlíčky že je naprosto dokonalej a že ho dělá leta a že to doma milujou a můžou se užrat a... a pak se začnu ptát na podrobnosti a zjistím že to a) podle toho psanýho receptu vůbec nedělá b) už se jí to dva roky nepovedlo a vlastně jim to peče maminka

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 21:47

Renusatko 

To droždí Fala (které by mělo být asi to "francouzské") používám běžně a vždy v pohodě. Vlastně jsem nikdy neřešila značku a používám i jiné. Hlavně, že těsto krásně vykyne.