Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 03:13

viktorka_od splavu Nádherná fakt, ježíš, hned bych si dala!!! Tak za rok...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 09:18

bože, ako sa ja teším na vianočku. Ale bohužiľ sa asi uspokojím s kupovanou, netrúfam si ju piecť. Zatiaľ sa odhodlávam na chleba bez hnetení

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 14:05

viktorka_od splavu https://www.youtube.com/watch?v=1NioOB_A2ok podle Stupky je to nejlepší, protože on ji plete až do konce. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 14:36

Renusatko super, děkuju

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 16:16

Dá se ještě teď upéct tvarohová štola? Nějak mám zafixovaný, že se štola musí péct hodně dopředu a nechat zaležet. Tvarohová prý je jedlá hned. Receptů je na netu dost, ale nikdy jsem to nepekla, tak bych ráda nějaký spolehlivý. Poradíte některá?

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 16:19

crazydaisy http://www.apetitonline.cz/recepty/5456-tvarohova-stola-s-rozinkami.html Ja jsem pekla tuhle a je moc dobra a dala se jist hned.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 16:34

Luna Tak zrovna na tento recept jsem se divala a právě ten dodatek mě trochu znejistěl.                                  "Štóla potřebuje rozležet, v alobalu ji dejte třeba do spíže nebo na balkon a nechte ji tam klidně několik týdnů".

Ale když říkáte, že jste ji pekla a hned jedla, tak jdu do toho. Dík.

Online whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 17:25

crazydaisy Mám vyzkoušenu tuhle, opravdu se dá jíst ihned. 

Online whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 17:27

Potrefenáhusa Dokonalej, ta kůrka  ... hned bych jej otestovala .

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 17:36

whiskas díky. Já se skoro stydím, ale co se týká pečení, tak mám jen pár osvědčených receptů. I to vánoční cukroví mi hodně let pekla mamča. Obdivuju všechny ty mladý holky tady, jaký jsou šikovný.

Online whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 18:31

crazydaisy Nemyslím, že je třeba se stydět. Raději nebudu vyprávět, ale .

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 18:38

whiskas no jo, ale vy jste ještě mládě 

Online whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:06

crazydaisy  tak to každopádně, jen poněkud přestárlé. Cukroví vždy pekla babička, pak maminka a letos dokonce převzal štafetu otec (máma byla nemocná, ale už je to na dobré cestě), tak se trochu stydím. Ale když k tomu člověk nemá vztah a navíc ho nic nenutí, tak si prostě jede svých pár oblíbených (v mém případě i jednoduchých) receptů a konečná. 

A otec kupodivu žádné "křiváky", jako mé úly, nevytvořil. Jeho cukroví je nejen vzhledné, ale i moc dobré. Mám se co učit. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:17

whiskas To je pravda, kdyby mě nic nenutilo, tak to tak řešit nemusím. Já bych uvítala, kdyby mi zase jednou někdo upekl. Jenže tchýni nemám. Moje mamka nikdy nepekla...ani vánočku, ani cukroví a dokonce za celý rok nás nepozve ani na oběd . Takže naopak jsem nucená dělat a umět vše a ještě nejen pro nás. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:25

Renusatko Tak já tchýni stále mám, ale nikdy v životě mě (nás) na oběd nepozvala ani nic neupekla. Veškeré oslavy atd. jsme pořádali my, akorát jsem bojkotovala alespoň to pečení cukroví, vánočky atd. 

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:45

Krásný vánočky tu jsou vyfocený! Já se pochlubím (doufám, že bude čím) až v neděli dopoledne... a k tomu se váže můj dotaz: Pečete a jíte vánočku teď. Na Vánoce budete péct znovu? Nebo už ne. Pro mě je vánočka spojená právě a přesne jen s Vánoci, takže 23. v noci zadělám těsto, 24. ráno upeču a podávám k pozdní snídani... a jí se během svátků. Dobrého pomálu, takže ani před ani po ji už nepeču.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:55
Reakce na Renusatko:

whiskas To je pravda, kdyby mě nic nenutilo, tak to tak řešit nemusím. Já bych uvítala, kdyby mi zase jednou někdo upekl. Jenže tchýni nemám. Moje mamka nikdy nepekla...ani vánočku, ani cukroví a dokonce za celý rok nás nepozve ani na oběd . Takže naopak jsem nucená dělat a umět vše a ještě nejen pro nás. 

​Já peču cukroví vyloženě ráda. Jen kdyby bylo víc času. Byly roky, kdy jsem chtěla zkusit všechny možné druhy a různě experimentovala a nakonec se z té palety vyprofilovalo pár nejoblíbenějších (jen 5-6) a těch se držím, to jsou stálice. Plus ta vánočka.  Já toho cukroví sice moc nesním, jen pár kousků ke kávě, ale baví mě, jak chutná okolí. 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:58

domenica s vanockou to mam stejne, poprve se ji 24. ke snidani

a cukrovi naopak kazdy rok zkousim nove recepty, ty klasicke pecou maminky

Online whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 20:15

crazydaisy Tak koukám, že recept na štólu, na který jsem dávala odkaz, je totožný s tím od Luna , alespoň jsme se shodly. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 20:18

whiskas Teď jsem ji vytáhla z trouby. Vypadá pěkně, tak snad bude i dobrá.