Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 19:46
Reakce na andulka01:

Hmm..divný.. rýma má jen štyři..

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 19:59
Reakce na Dadoo:

Rýmička? 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 20:00
Reakce na Dadoo:

rýmička

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 20:11

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:48
Reakce na Dadoo:

Ja, rýmička. A když se k tomu přidá ještě kašlíšek...

Ostatně víte proč objevili antibiotika? Aby se žena se zápalem plic mohla starat o muže s rýmičkou :-)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:25
Reakce na andulka01:

Offline černá káva
Avatar
1912 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 16:07
Reakce na andulka01:

K tomu není co dodat.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 16:07

Nemate pro me nekdo tip, jak na domaci halusky? Mam na to to sito, jednou jsem to zkousela, ale vubec se mi nevyvedly a musela jsem pro smes do obchodu. Proste jake brambory a tak, nejaky tipy. Ted mam doma brambory vhodne k dlouhodobemu uskladneni, knedliky jsou z toho dobre, tak by to snad slo. A ja na ty halusky mam hroznou chut, se zelim a trochou slaniny.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 18:17
Reakce na Karja:

Máš síto, které vypadá jako cedník? S tím mi to nešlo, ale pořídila jsem takový zařízení, jak to jenom popsat? Síto je jako dlouhý obdélník a na něj se nasazuje taková jezdicí miska z plastu. Jezdí se sem a tam a tím se těsto protlačí. Stejný těsto, ale o milion procent lepší výsledek.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 19:52
Reakce na Karja:

Tenhle je dobrý , těsto dělám ze syrových brambor, vejce, mouka, sůl. My tomu říkáme chlupaté knedlíky.

Jinak myslím, že brambory stejné jako na normální knedlíky.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 20:36
Reakce na Karja:

tak pro priste, dobre se to dela z tech pozdnich brambor. je nutne to nastrouhat na strouhadle, ktere z toho nenadela nudle, ale je ostre ze vsech stran. to se smicha s polohrubou moukou, muze se dat vajicko a sul. konzistence priblizne jako na bramboraky nebo malinko hustejsi. udelam si dve tri pokusne halusky, jestli se nerozvari a pripadne pridam mouky. 

tim co je na obrazku pod tebou si nejsem jista, obrazek na malu ukazuje pouziti s hroudou testa, ja to delam z toho cedniku a micham lzici.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 20:40
Reakce na Karja:

já jsem pro jednorázový vstup ičo vždycky potřebovala (když jsem zapomněla kartu).

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 07:12
Reakce na dynda:

Tak Betty continuity Díky všem zúčastněným. No mám síto-cedník, ale tím ten neum nebude, pasírovat mi to tam docela šlo. Ještě jsem si někde přečetla, že je dobré ty brambory nastrouhat ne na klasickém jemném struhadle, jako se střeba strouhá mrkev, ale na takových těch vystouplých bodláčcích. Tak to taky ještě zkusim, brambory mám teď dobrý, tak snad se to vyvede. Mám na halušky hroznou chuť, ale ve většině restauracích mi nejedou, buď je tam cejtit ten polotovar nebo jsou hrozně mastné.

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 07:37
Reakce na 711990:

Papuchalek je tradicni islandsky jidlo. Spolu s velrybou a nejakejma hnusama z ovcich vnitrnosti :D proste jejih predci varili z dostupnych surovin... :)

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 08:35
Reakce na razorblade:

tak proto se vsichni papuchalci tak smutne tvarej!;) nechtej bejt sezrany;)

Zdenek
Avatar
28. listopadu 2017 13:51
Reakce na Karja:

No proc tu nechavat prispevek, na ktery nikdo nereaguje, ze?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:08

Vedle se peče bábovka, tak mě napadlo zeptat se  tu na recept na klasický buchty. Nedávno jsme je doma poprvý upekli, já teda spíš sekundovala, ale i když byly dobrý, tak mi zas nepřišly tak převratný, aby se ta práce s nimi vyplatila. 

Dělali jsme je podle Florentýny a krom toho, že nám balení náplně trvalo asi 2 hodiny, to šlo dobře. Ale pamatuju si je nějak lepší (doufám, že to není sádlem, pře to tam nedám).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:12
Reakce na Zina:

já podle Florentýny vařim a peču často, protože jsem žádný rodinný poklady nepodědila, ale přijde mi, že ona má většinu jídel takovou sice poctivou klasiku, chutná to dobře, ale neni tam takový to něco vypilovaný a předáváný po generace. Možná si to tam člověk musí dodat sám?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Taky jsem nic nepodědila, máma byla profík a vařila i pekla skvěle, ale mentor byla strašnej :-). Jinak asi máte pravdu, akorát že u toho pečení se narozdíl od vaření bojím experimentovat, přidje mi, že je to mnohem větší alchymie, a taky pečeme spíš výjimečně, takže chybí zkušenosti.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:26
Reakce na razorblade:

Papuchalek je tradicni islandsky jidlo. Spolu s velrybou a nejakejma hnusama z ovcich vnitrnosti :D proste jejih predci varili z dostupnych surovin... :)

Papuchalk