Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 07:50
Reakce na Renusatko:

Ou, ty sovičky!!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 08:47
Reakce na Karja:

Zrovna koníků bylo asi 5 a po nazdobení jednoho, jsem naznala, že koně opravdu neumím a je jen jeden. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 08:52
Reakce na Renusatko:

to je! 

ja kazdy rok touhle dobou propadam panice, jak jsem nemozna a nesikovna.. pritom vetsinou je mi to fuk ale tyhle predvanocni pripravy jsou nejak hluboko zakoreneny

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:03

Já teda peču cukroví moc ráda. Už jsem si zvykla si to hodně ulehčovat, těsta míchám v mixéru od světlých po tmavé a to mám za chvíli hotové. Dělám to některý večer. Jedno odpoledne věnuju pečení. Jeden večer u televize udělám zdobení na vršky cukroví a jeden večer všechno slepím. Většinu receptů mám ještě od babičky. Vždycky se peklo tak nějak hromadně u ní. Poslední roky už musím sama. Někdy i pro naše a bráchu.  Moje mamka je opak, ta nepeče vůbec a nikdy ani nepekla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:06
Reakce na Renusatko:

ja celkove nevarim nijak rada, natoz peceni, to uz vubec. jo jako mala jsem mamince pomahala ale to me zahy preslo:-)) piplave rucni prace nejsou nic pro me, mne patri do ruky lopata nabo vidle;-)

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:16
Reakce na jinx:

Tak to sem prosím hoď nějaký prověřený recept, ať to zkusím...:-).

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:25

Já jsem tak celkově na vše. Mám bráchy a bratrance, takže spíš jsem byla vždycky kluk, když jsem s 8mi klukama trávila prázdniny. Jenže zase jediná vnučka, takže umím i to vaření, pečení, háčkování, vyšívání, pletení, šití. To by babička nedopustila, abych to neuměla 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:32
Reakce na 999:

Muj recept je marks spencer! Ja jsem s pecenim silne nekompatibilni 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:34
Reakce na 999:

Já peču skoro pořád to stejné...klasika perníčky, rohlíčky, slepované, pracky, marokánky a z bílků kokosky. Potom jedno slepené krémem, pro staršího syna, protože nikdo jiný to nejí. A dva nové recepty, co tak nějak po zkoušení všichni jí. Jedno kokosovo-mandlové slepované a jedno ořechové, co se slepuje ořechovou náplní. Jo a letos ještě vyškemrali mandlové hvězdičky slepené nutelou a manžel marcipánové kuličky...nepečené. 

Většinou to u nás teda sní návštěvy a rozdám to po rodině, protože u nás se to zase tak moc nejí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:48
Reakce na Renusatko:

no ja to jakztakz taky samozrejme umim, snad az na to vysivani, brrr. pro me je spis prekvapivy ze tyhle veci nekoho bavi, pro me to je nutny zlo:-) a v tehle rocni dobe se to vzdycky vic nakupi, ta zla;-)

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:57
Reakce na jinx:

Já právě taky...:-). Sem myslela, že se s něčím blejsknu před příbuznejma...:-).

Offline Gatita
Avatar
7130 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 11:14

Nedrážděte mě s tím pečením.

Máme začátek adventu, a u nás nejen, že se peklo, u nás už je cukroví sežraný. 

A já na to pečení fakt nejsem, považuji to za další nudnou domácí práci, takže nejspíš šlus:-(

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 11:59
Reakce na Gatita:

Mně to taky nebaví, ani bych to nemusela jíst, kdyby to přede mě pořád někdo nestavěl! Mně na tom nejede ta nečerstvot, jakože peču, abych to za tři týdny vybalila. I když samozřejmě vím, že to ničemu nevadí. Ale prostě si radši vyberu ze dva druhů koláče či buchty, ale z předešlého dne. A vždycky mě dostane, když někdo radí, jak se to může dát po vánocích do mrazáku, no eee. Ale u perníčků dělám výjimku, ty bych klidně sežrala i v unoru:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:12
Reakce na Karja:
no nevadi.. jsem pred par lety vyhazovala celou plesnivou krabici, nam se to doma nikdy nestalo, ale od te doby se mam na pozoru (a jelikoz jsem se prorekla tak musim pect sama;-)
Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:18
Letos jsme se dohodly s mámou, že já upeču dva druhy a ona dva druhy. Většinou jsem pekla já deset druhů a něco máma a celá rodina celé Vánoce jedla jen cukroví. Letos si chceme užít i jiné pochutiny. Plánuji tiramisu, creme brulee. Minulý víkend jsem pekla rohlíčky a perníčky. Perníčky dělám bez zdobení, ten cukr mi nechutná.
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:25
Reakce na Malvin:

U nás ty obyč cukrem zdobený nikdo nejedl, ve srovnání s ostatníma druhama holt byly trochu nezáživný, tak jsme začali dělat slepovaný povidlím a polívaný čokoládou a jak najednou taky hezky ubývají. :) 

U nás se ještě do loňskýho roku peklo i pro všelijaký známý a kamarády, bylo toho obvykle kolem 20 kg a 12 druhů, otřesná práce, letos jsme to poprvé s mamkou zrušily, tak se docela těším, že budu dělat jen pididávky a budu mít čas se tomu víc pověnovat, vyzkoušet třeba něco novýho a tak. 

Offline Gatita
Avatar
7130 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:03
Reakce na Karja:

Já mám teda cukroví moc ráda (obecně jsem na sladké), ale přesně jak píšeš, nejvíc mi chutná čerstvé. Právě proto se u nás po těch čerstvě upečených voňavých rohlíčcích hned zaprášilo. Jednu pididávku jsem teda vlastním tělem uhájila, aby zbylo mláděti na vánoční besídku, kvůli tomu jsem vlastně pekla, spousta těch akcí má to pečivo jako "vstupné", ale teda popravdě odleželé to chutná tak nějak jako pocukrovaný navlhlý prach...Přitom čerstvé byly fakt luxusní.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:15
Reakce na Gatita:

Já teda tuhle snědla asi čtyři ještě teplý perníky a úpěla pak dva dny v bolestech a křeči, nic luxusního! :D

Mně se teda zdá, že některý cukroví fakt musí chvíli ležet, linecký třeba vyloženě, nebo teda možná má někdo jinej názor, ale já ho jakoby křupavý nerada, musí trochu vstřebat tu marmeládu a cukr. Nebo meduňkový sušenky co se u nás pečou, ty po tom, co je dám do krabice, proložím lístkama meduňky navíc a po pár dnech jsou ještě voňavější a lepší. A určitě by mě ještě něco napadlo... 

Podle mě může být blbý, když se cukroví skladuje všechno dohromady, to si pak říkám, že po nějaké době musí chutnat všechno stejně, kór když člověk nepeče jen různě poslepovaný a nazdobený třený, ale chuťově diametrálně odlišný druhy.

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:16
Reakce na Renusatko:

Moc hezké!

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:39
Reakce na Karoleena:

Každý druh cukroví mám vždy v samostatné krabici. To mám od babičky, která pekla hory cukroví pro celou rodinu a známé. V rámci práce ochutnávám nejrůznější mixy cukroví i jednodruhová balení. Pokud porovnáváme ten samý druh z mixu a z jednodruhovky, tak ze samostatného balení je většinou voňavější, chutnější.