Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:46
Reakce na Dadoo:

Nerikej mi ze jsi to nikdy neochutnala bez tech dodatecnejch prisad. Ja chci vedet, jestli to chutna stejne/podobne, a jestli to ma i stejnou/podobnou konzistenci. Na lidskej faktor v tomto pripade tedy nehledme, ty jazykovej estete se zlatejma rucickama! 

Musim se podivat jak se ta lucina vlastne vyrabi...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:54
Reakce na barbucha:

Ochutnala, jasně, a chutná mi to i čisté. Lučina je taková tvarohovitá. Labneh má konzistenci jakou si uděláš/vykapeš. Od hustšího jogurtu po pomazánkové máslo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:57
Reakce na Dadoo:

Ja to snad nekdy zkusim teda. Hustej jogurt muzu po litrech!

Offline rasaNori
Avatar
7713 příspěvků moje polička 02. února 2017 22:37

Já vám do toho nechci kecat, ale neviděli jste náhodu v pořadu Jste to co jíte ten chemický rozbor domácky dělaného jogurtu? Já jsem to viděla a nějak mně na tyhle pochoutky samodomo dost přešla chuť :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 02. února 2017 23:12
Reakce na rasaNori:

no ale to je asi něco jinýho, tohle neni doma dělanej jogurt, ve smyslu očkovanej nějakej jogurtovou kulturou, tohle je jenom osolenej a vyždímanej koupenej jogurt

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 02. února 2017 23:13
Reakce na barbucha:

jo, chutná to cca jak Lučina, nevim, proč s tim Dadoo dělá takový ofrky :-D

Offline rasaNori
Avatar
7713 příspěvků moje polička 02. února 2017 23:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Ok, beru na vědomí :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. února 2017 23:52
Reakce na Potrefenáhusa:

Neeeee! Je to mnohem lepší! 

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 03. února 2017 07:48
Reakce na Dadoo:

A čím se liší kromě názvu ten váš labneh, když nedáte žádnou příchuť,  od "domácí lučiny"? Že ve vašem je sladká smetana a v lučině zakysaná? Princip je pořád stejný,  překapaný jogurt. Nenahrazuje se původní surovina jinou, jako ve vámi zmíněném domácím tiramisu. Jen vás dráždí slovo domácí, což je váš výtvor koneckonců taky, v určité hustotě vznikne domácí pomazánkové máslo  

Online Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 03. února 2017 08:27
Reakce na rasaNori:

O tom mluvila kdysi Grossularia, jak si dělala rozbor svého domácího jogurtu. Ale taky, že dospělému to nijak neublíží, jen by to nedávala malým dětem. :-)

Jinak, když jím labneh připadám si tak trochu jako na dobrodružné dovolené, jako ve stínu Afghánských hor....zatímco u Lučiny mám takový mile domáci pocit, jako bych si prostřela na terase na chatě. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 03. února 2017 08:50
Reakce na Dadoo:

Chápu, že pro tebe, jako znalkyni, je nazývat labneh lučinou skoro ponižující. Ale myslím, že většina (ne místní) těch, co recept používají a šíří, to slovo nikdy neslyšeli. Nebo slyšeli, ale nic si pod ním nepředstaví. Takže se budou držet označení, kterému rozumí oni i ti, kterým to nabízí. Já si ráda rozšířím obzory. Ale když by mi sestřenice, kuchařka typicky česká, najednou nabízela labneh, protože to viděla někde v receptáři, přišlo by mi to kapku legrační.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 03. února 2017 09:00
Reakce na Sweet Potato:

a ja kdybych svym kamosum v berline vykladala o domaci lucine, tak by taky valili oci. je to fakt jen otazka perspektivy :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 03. února 2017 09:34
Reakce na Dadoo:

Neeeee! Je to mnohem lepší! 

Ja to doma zkusim a pak vas rozsoudim 

Ovsem delala jsem parkrat i "domaci" jogurt - vysledkem bylo zjisteni, ze je mnohem jednodussi (a stejne efektivni, pokud koupim dobrej) skocit do samosky   Zase bych se nevzdavala vsech vymozenosti moderni doby 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. února 2017 10:01

Já tomu říkám lučina a dělám to už několik let v poměru 1kg řeký jogurt z Lidlu a 2 kusy smetany ke šlehání 33% . Nechávám vykapat cca 24 hodin. Používám na chleba, do pomazánek, krémů (třeba na mrkvový dort), dělám si jí s hořkým kakem a datlovým sirupem nebo s gorgonzolou k čerstvě nakrájené zelenině. Výborné a univerzální .

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. února 2017 12:23

U nás dnes zimní oběd podle Elly. 

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 03. února 2017 12:40
Reakce na Jehelníček:

To vypadá dobře, asi se budu muset jít podívat do kuchařky, co to přesně je.

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. února 2017 13:14
Reakce na tina:

Ty chutě k sobě krásně pasujou. Akorát jsem dala vlašský ze zahrady, místo lískových, co byly v receptu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 03. února 2017 13:20
Reakce na Jehelníček:

granátový jablko do slanýho jídla je skvělý, dost se to používá na Kavkaze

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. února 2017 13:35
Reakce na Potrefenáhusa:

Moje to byla premiéra a -příjemný překvapení. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 03. února 2017 13:47
Reakce na Jehelníček:

já mám ráda jak tu lehkou kyselost, tak konzistenci, oboje v každým soustu vždycky příjemně překvapí