Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. února 2017 15:34
Reakce na Sweet Potato:

Jestli by ze semen z těch polystyrenových rajčat vůbec něco vyrostlo.

Někdy předloni jsem měla ve velkých květináčích asi 3 keříková rajčata, samozřejmě chuť nesrovnatelná. Jenže jak jsme často pryč, nějaké větší pěstování nepřichází v úvahu, nemůžu někoho nutit, aby mi to sem chodil zalívat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. února 2017 15:49
Reakce na Dadoo:

1. odkud to pochazi? "labneh" je docela divnej nazev 

2. o co je to lepsi nez treba mozarella? jako jogurt je dobrej sam o sobe, tak me zajima proc se pinozit s dalsi upravou 

Offline Sweet Potato
Avatar
34892 příspěvků moje polička 02. února 2017 16:05
Reakce na Kokoska:

A jestli vlastně vůbec mají semena

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 02. února 2017 16:20
Reakce na barbucha:

Labneh je myslím libanonský, je to tradiční arabská úprava, variantu má snad každá blízkovýchodní země :-)

V Saudské Arábii se vyrábí dokonce z velbloudího mléka. Beduíni vyrábí i nějakou "tvrdší" verzi, která se lépe skladuje a víc vydrží. 

K mozarelle bych ho nepřirovnala, spíš k čerstvému sýru. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. února 2017 16:21
Reakce na barbucha:

Labneh je blízkovýchodní, myslím Libanon.

Mně na tom nejvíc chutná, že si ho můžu udělat pokaždé jinak, s jinou chutí. A jogurt si na chleba nenamažeš :-)

Největší úspěch jsem měla, když jsem udělala marinovanou cuketu a pak jsem to, jako předkrm, podávala právě s ní. Na lžíci, kopeček té ostré pikantní cukety a navrch bobek labnehu.

Nebo ho, méně odkapaný, dávám na můj milovaný afghánský lilek Banjan Bourani - jako omáčku Tchaka, s česnekem a mátou. 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. února 2017 16:43
Reakce na Dadoo:

Selský jogurt Holandia si mažu na opečený tousťák, když  jsem jó mlsná, dám si na to ještě černorybízový džem.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 02. února 2017 16:44
Reakce na Dadoo:

Ten lilek jsem neměla vidět!!! To je přesně typ jídla, který miluju!! A teď mě zruinuje, když se tady probíraly ceny zeleniny!!! 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. února 2017 17:05
Reakce na Garfie:

Ten lilek já miluju už roky! A dělám si ho pravidelně. A dokonce to chutná i chlapům (tedy s kusem masa, samozřejmě..)

A milují ho i mé vegedcery. Skvělé jednoduché jídlo. Lilky nikdy nepotím, není to potřeba. Navíc je kurkuma extrasuperzdravá!

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 02. února 2017 17:23
Reakce na Dadoo:

Recept ukládám, díky

Taky lilek nikdy nepotím (a houby předem nenamáčím).

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 02. února 2017 17:26

A není to o vaření, ale o jídle, i když nezdravém :-) prý má Bohemia nějakou reklamní kampaň? 

Dcera si včera koupila zlevněné!! brambůrky a byla v nich stokoruna

Moje hravé (hráčské) já by to hned běželo vyzkoušet, ale naštěstí jsem na venkově, do obchodu daleko...

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. února 2017 17:59
Reakce na Dadoo:

Jak pise Kokoska, takova Holandia je husta dost! Ta by se fakt mazat dala...  asi budu pokracovat v obycejnejch jogurtovejch zalivkach, s rozmixovanym cimkoliv... "prekapavanej" jogurt bych sice ochutnala, ale to spis necham na nejakou hospodu 

To je furt samej bulgur, samej kebab a labneh  kde zustaly halusky nebo hrachova kase?! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34892 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:01
Reakce na Jehelníček:

Ať zas nespadneš do závislosti, bacha! Jsou tam celkem myslím dva milióny.

 Kdysi dávnoměla dost dobrou akci Coca Cola, bylo to u příležitosti prvního filmu o H.Potterovi. Pod víčky byly body a velmi snadno se dalo nasbírat na Lego HP. Ale opravdu tak, že za pár týdnů jsme měli několik velkých krabic Vlak do Bradavic. Navíc muž zjstil, že v půllitrových lahvích z automatu v práci bývá víc bodů, než v dvoulitrovkách. Ovšem následky nese dodnes!

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:09
Reakce na barbucha:

No kdyz tak nutne chcete bulgur...

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:17
Reakce na Sweet Potato:

Ne ne, já jsem nudně rozumná...si nic neužiju! (i opilá jsem byla jen jednou v životě-a to ještě z neznalosti:)

Online 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:18
Reakce na barbucha:

to je vtip, zejo?

nicmene tenhle "prekapavanej jogurt" jak tomu rikate, je proste domaci lucina. http://www.delicious-blog-lucie.cz/2013/04/domaci-lucina.html

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:19
Reakce na Unnamed:

Hezká miska!

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:20
Reakce na Dadoo:

Recept vypada zajimave, nekdy zkusim. Delate ho jen s cerstvymi rajcaty, nebo i s konzervovanymi? 

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:24
Reakce na Jehelníček:

Dekuji. Jak mam rada ciste bily porcelan, tak u misek a hrnku mam krasne exemplare od Ema Mamisu z Bubence.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:26
Reakce na 711990:

Tak lucina uz zni srozumitelnejc. A lakave, tu mam rada... ze bych prece jen zkusila tu domaci? 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 02. února 2017 18:30
Reakce na Unnamed:

No kdyz tak nutne chcete bulgur...

Mmmm