Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. února 2017 20:04
Reakce na Ounz:

Tak to jsem ráda! 

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 03. února 2017 20:07
Reakce na Jehelníček:

Děkuju 

Offline žluťásek
Avatar
7585 příspěvků moje polička 03. února 2017 20:12
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně nějak tyhle tvarohový sladký krémy vůbec nechutnaj, pribinák k svačině by pro mě byl spíš za trest. Když jsem zpočátku ještě měla pocit, že bych měla v těhotenství jíst hrozně zdravě a posílat miminku všechno, co potřebuje, tak jsem se snažila jíst právě hodně doporučovaný tvaroh. Třeba s ovocem, rozinkama... Fakt mi to nejde, sním pár lžiček a je mi z toho šoufl. Naopak vymíchaný třeba s nakrájenou paprikou a rajčetem, trochu osolený, to jsem schopná sníst misku na posezení i bez pečiva, nejlíp jako dip k proužkům zeleniny. Já to mám s mléčnými výrobky ale takhle obecně, mnohem víc mi chutná i jogurt na slano než sladký s ovocem.

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 03. února 2017 21:25
Reakce na žluťásek:

Mně nějak tyhle tvarohový sladký krémy vůbec nechutnaj, pribinák k svačině by pro mě byl spíš za trest. Když jsem zpočátku ještě měla pocit, že bych měla v těhotenství jíst hrozně zdravě a posílat miminku všechno, co potřebuje, tak jsem se snažila jíst právě hodně doporučovaný tvaroh. Třeba s ovocem, rozinkama... Fakt mi to nejde, sním pár lžiček a je mi z toho šoufl. Naopak vymíchaný třeba s nakrájenou paprikou a rajčetem, trochu osolený, to jsem schopná sníst misku na posezení i bez pečiva, nejlíp jako dip k proužkům zeleniny. Já to mám s mléčnými výrobky ale takhle obecně, mnohem víc mi chutná i jogurt na slano než sladký s ovocem.

jo, tuhle chybu jsem taky udělala, s jabkama a tvarohem. jako s pistolí u spánku to dneska už dokážu pozřít, ale že bych si dobrovolně a s chutí dala jabko či tvaroh...

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 03. února 2017 22:11
Reakce na moora:

Potrefenáhusa Já tenhle recept znám právě jako domácí pribiňáček (u nás ostraváček), akorát bez cukru a rumu, ale potomku tam sypu granko.

P.S: moora Omlouvám se, uklikla jsem se.

Offline žluťásek
Avatar
7585 příspěvků moje polička 03. února 2017 22:40
Reakce na moora:

Snažila jsem se takhle ještě o ovesnou kaši, na MP mi ji radili proti pálení žáhy. Ale moc mi nejede, poživatelná je pro mě jen hodně oslazená a to ztrácí ten efekt proti pálení žáhy.

Teď jím, na co mám chuť a věřím, že tím miminku nijak neubližuju. Nedávno jsem dokonce poobědvala v McDonaldu, ehm Popravdě teda na kelímku džusu, zeleninovém salátu a sendviči s hovězím masem nevidím v podstatě nic špatného, ale paní, která seděla přes uličku proti mně, mi furt koukala na břicho a vypadala, že mi ten burger půjde vyrvat z ruky

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. února 2017 23:09

Myslím, že jsem dneska upekla svůj největší "propadák" a to doslova. Pokoušela jsem se o tuhle buchtu. Když jsem zavírala remosku, byl nahoře pudink dle návodu. Když jsem ji znova otevřela, bylo nahoře těsto, normálně v souvislé vrstvě, pudink se někam propad. Navíc to nějak moc vyběhlo, takže mi to shora-pečící remoska připálila. Tak jsem okrájela největší škody, zamaskovala to smetanou a jsem fakt zvědavá, jestli to bude aspoň jedlý. Mně bylo teda hned podezřelý péct uvařenej pudink. Příště na to kašlu a naleju ho na pečený těsto, však ztuhne.

Offline Myrtila
Avatar
2911 příspěvků moje polička 04. února 2017 06:02
Reakce na coralline:

Jestli mate chut na buchtu s pudinkem, doporucuju drobenkove testo. Ted nemam po ruce recept, priblizne je to takove mnozstvi drobenky, aby 2/3 pokryly dno plechu, na to pudink, libovolne ovoce a zbyla tretina drobenky.  Drobenku sladim podle toho, jak moc kysele mam to ovoce.  Pri peceni se vsechny vrstvy diky tomu podinku spoji a docela to i drzi pohromade. A chutna uplne bozsky 

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 04. února 2017 08:45
Reakce na žluťásek:

Šiši tyhle militantní lidi 'jánejlípvímcojeproostatnídobré' to jsou fakt k zulíbání..jeden mac ještě nikoho nezabil. Pokud si to člověk dá občas a nejí to třikrát denně, tak pohoda..

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 04. února 2017 08:50
Reakce na coralline:

Tuhle buchtu teď shodou okolností přinesla do práce kolegyně, bylo mi nabídnuto, tak jsem ochutnala a bylo to teda fakt dobrý. Teda ona to měla bez toho ovoce, o kterým se tam píše, jen těsto, který přelila tím pudingem a pak to upekla. Na to ta kysaná smetana a ona tam měla skořici..taky mě překvapilo, když mi říkala, že se horký puding leje na těsto a to se pak peče, výsledek byl ale dobrej, není to suchý. pekla ale na plechu

Offline žluťásek
Avatar
7585 příspěvků moje polička 04. února 2017 09:50
Reakce na Ounz:

Já mám hrozně ráda i to posuzování cizích lidí podle obsahu nákupního košíku. Nakupuje mladej pár a ve vozíku mají chipsy, párky a čokoládu. Takže je jasný, že to jsou úplný dementi, co volej Zemana, akorát se válej doma před televizí, děti nechávaj růst jako dříví v lese a místo, aby si koupili brokolici a zelí, tak skuhraj, jak je to jídlo drahý.

Že třeba pořádaj o víkendu grilovačku s kamarádama a párky si dají dvakrát do roka, to není důležitý

Když při nákupu vyskládávám zboží na pás a mám tam nějaké nezdravé věci, vždycky mě napadá, co si asi tak říkají lidi kolem, které tohle pozorování baví

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 04. února 2017 10:24
Reakce na žluťásek:

Myslim, že si nikdo neřiká nic. Ve frontě se většina lidí zabývá spíš tím, jestli koupil všechno a cizí nákupy jsou mu putna. 

Offline žluťásek
Avatar
7585 příspěvků moje polička 04. února 2017 10:28
Reakce na ice:

Takhle já taky uvažuju, ale nejednou jsem tu/nebo asi spíš na MP/ četla rozohněnou diskuzi, jak si ta tlustá holka může dovolit jíst na ulici koblihu a pak se nemůže divit, že vypadá tak, jak vypadá.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 04. února 2017 10:33
Reakce na žluťásek:

uf 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 04. února 2017 11:55
Reakce na žluťásek:

ja som si kedysi bezne davala tvaroh s cerstvym ovocim (mimo sezonu susene) ale v tehotenstve to proste nedokazem. tvaroh mi zrazu prisiel srasne hnusny a fakt mi to nejde dole krkom. manzel tvaroh nenavidi takze je jasne po kom to dieta asi bude ale je velmi zvlasne ze ked je tvaroh zamiesany v nejakom kreme v kolaci tak tam to uz tak nevadi.  a snazim sa jest zdravo. najma vela zeleniny lebo ovocie mi teraz robi kyselinu ale k tomu zaroven tolko cipsov a cokolady co som pozrala za toto obdobie som nezvykla nikdy predtym

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 04. února 2017 12:19
Reakce na ice:

Myslim, že si nikdo neřiká nic. Ve frontě se většina lidí zabývá spíš tím, jestli koupil všechno a cizí nákupy jsou mu putna. 

Veeelkej omyl, doporučuju zapátrat v historii na mp 

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 04. února 2017 12:20
Reakce na žluťásek:

Jo, no tohleto souzení mi moc 'baví' ...

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 04. února 2017 12:41

Nic nového pod sluncem. Četla jsem v nějakém časopise z konce let sedmdesátých o obezitě v USA. Respektive o honu na tlouštíky, který tam už tehdy panoval. Jak si k pylíku chipsů do košíku přihazují svazek mrkve, aby na ně ostatní nezahlíželi. Nebo nákup rozdělují do několika obchodů po menších částech. Dnes holt nakoupí online.

Offline Garfie
Avatar
23801 příspěvků moje polička 04. února 2017 12:43
Reakce na žluťásek:

ice Já vlastně pozoruju nákupy přede mnou docela ráda, ale ne nějak s pohoršením, spíš když je ten nákup něčím neobvyklý, tak uvažuju proč.  Třeba starší paní vyskládává termixy, přibináčky, koblížky....říkám si "á, přijedou vnoučátka", nebo někdo kupuje sýry a víno, tak "bude večírek, super" :-) a podobně.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 04. února 2017 13:18
Reakce na Garfie:

No to je bazvadný, já jsem minule kupovala šampaňský, kondomy a toaletní papír a říkala jsem si, co na to paní na pokladně (ta tak nějak musí vnímat co markuje), ale že by to mohli zanalyzovat i zákazníci za mnou/přede mnou mě nenapadlo  a utvrdil mě v tom zážitek, kdy jsem vyběhla pro jeden pytlíček kypřícího prášku a pán s narvaným vozejkem přede mnou flirtoval o stopéro, ale nepustil mě přd sebe, přičítala jsem to tomu, že lidi vůbec nevnímaj co druhý kupujou.

Já jsem schopná vnímat jenom množství věcí, který mě dělí od pokladní, ale co lidi kupujou nějak nevidim.