databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Dune (Eau de Toilette) Dior

Dune (Eau de Toilette)
značka: Dior
parfumér: Barbir, Nejla , Sieuzac, Jean-Louis
rok: 1991
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, bergamot, brazilské růžové dřevo, mandarinka, pivoňka
srdce: jasmín, lilie, růže, ylang ylang, chejr vonný
základ: ambra, benzoin, větvičník, pižmo, pačuli, santalové dřevo, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (12.1.2021 )

Kdyby byla Red Sonja Brazilkou,voněla by takhle,hustá hříva přirozeně jemně nakadeřených vlasů v barvě tizian, velké temné oči s tvrdě hrdým výrazem, bronzově osmahlá pleť bez jediné chybky, heboučká na dotek,sálající nezměrným žárem,divoška srdcem co úzkostlivě dbá o své ženství,vždy vyvoněná přírodními mastmi,upravená,pije freshe,maže se kvalitními krémy,nejraději obléká čistě bílé látky umně zavinuté aby zdůraznily její štíhlý pas,pevná ramena a oblé boky,mluví jazykem aymará,prahne po dobrodružství,obklopena pouští hledá svou oázu naplnění...

(suchá prašná vanilka se dřevem,šupina mandarinkového mýdla,růžově olejovitá,sluncem dohněda spálený mech,nasládlý popel sežehlých květů,omamnost,potence,klidně bych si ji spletla s odnoží Tauerových výtvorů,tedy píši o původní Dune...)

Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

Někde jsem četla, že Dune patří k oblíbeným vůním Kate Middleton a tak jsem se na zkoušku těšila, protože mi bylo jasné, že mám před sebou vůni osobitou, elegantní a přitom decentní. První závan je suchý, ano, jako vítr nad horkým pískem (i když je otázka, jestli by mě to napadlo, kdybych neznala název parfému). Pískově žlutý je i sám flakónek a v reklamě se – jak jinak – rozvaluje slečna na pláži. Suchost přetrvá, i když vůně přejde do kořenně-dřevité fáze, zůstává hladká, hřejivá, ale stále nepřehlédnutelná. Na sobě si ji dost dobře představit neumím, ale na vévodkyni klidně.

Avatar
jerry (29.5.2016 )

Rozpálený písek v poušti, rozpálený horký vzduch, sucho a nikde ani kapka vody - tak tyhle dojmy Dune opravdu vyvolává. Vše ale přebíjí poměrně hodně sladký santal.
Vintage verze: sladké dřevo s nakyslým tónem, postupně sladší květinová směs, jemně ambro-dřevitá, uhlazená, vyvolávající pocit všeobjímajícího klidu a blaženosti.

Avatar
wendulka (10.1.2016 )

V době, kdy se ještě dala sehnat v parfumériích původní verze Dune, jsem vůně tohoto typu ještě nedovedla ocenit, a když se tak stalo, nechápala jsem, kde mám v její součásné zreformulované podobě hledat tu poušť, jelikož na mně odporně čpí. Až před nedávnem se mi díky slniecku dostal do ruky vzorek a ano, tady už se dá najít.

Otevírá se směsí natrpkle svěžího bergamotu, mandarinkové kůry a sladkého růžového dřeva. Posléze se přidá mýdlový ylang s medovou vůní chejru a především palčivě dřevitý hřebíček. Ten sám o sobě ještě patřičnou atmosféru nevytváří, až když se po rozvonění přidá pryskyřičnatá ambra s tóny chypre, začne vůně dojmově připomínat dřevěnou chatrč v dunách uprostřed rozpálené pouště, kde právě někdo vaří karamel.

Vůně jde hezky do prostoru a má i dobrou výdrž. I přes ten karamel v drydownu vlastně vůbec nepůsobí sladce. Inu další příklad toho, jak u Diora vzali další mimořádnou vůni a totálně ji zabili. Nicméně tady už musím souhlasit s tím, co ve vlákně zmiňovala slniecko, pokud si za vintage verzí Dune stýskáte, mohla by vám ji na rozdíl od té současné poměrně slušně kompenzovat LP No. 9 for Ladies (Penhaligon´s).