Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:58

Jiná Realita PF pozastavil prodej a jedna s investory, Blazek nejak splaci a ma plan zmensit vyrobu. Ted o tom mluvili v Reporterech, neznelo to jako uplny konec, jak se pise v mediich. Podle me bude rozhodujici, zda je to nakopne k nejake zmene prodejni strategie. Nektere ceske firmy jsou trosku dinosauri...

no a u toho Blazka vidim vetsi problem, nekde jsem cetla o velkych propadech firem zamerenych na formalni modu a myslim, ze tohle se opravdu muze zmenit, kolik lidi se treba vrati k obleku? Jak asi pandemie zmeni modni odvetvi (jako kazda velka zmena ve spolecnosti)?

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:58
Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:00

barbucha tak to u nás nefunguje- s těma protilátkama. Já se stejně potřebuju nabrat v rámci nějaký ty prevence.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:03

Lamicka pietro filipi uz propustil vsechny zamestnance,nevypada to moc nadejne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:03

marieu 

Nefunguje? My dostali rovnou i žádanku a máme na to myslet!

RoSa 

Hele to neni žádná novinka. Virus nezmizí a ne každej očkovanej se tomu vyhne - ale bude mít lehčí průběh. V případě, když jde vo holý životy, to je přece taky výhoda

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:04

barbucha tak to ale není, ne? Těch 50% znamená, že se nakazilo o 50% lidí míň než v té placebo skupině, jestli se nepletu. Takže kdybychom naočkovali celou populaci (blbost, vím), máme v nemocnicích polovinu pacientů. Samozřejmě hodně zjednodušeně.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:05

Lamicka doufam,ze aspon zenit se ti chlapi v obleku budou.

Ted jsem sedela v aute a dlouho cekala,a lidi,zejmena muzi,chodi obleceni strasne,vsichni v teplakach:/!a jeste hnusne vyzvejkanych.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:06

Evaeva 

Ale jo, jasně. Já jen že padesát procent svádí k úvahám a la padesát na padesát, no. A dala jsem tam smajlíka!!

Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:19

barbucha nic takovýho. Není to výzkum dynamiky tvorby protilátek?? Skoro bych ale tipla na šetřeniˇ v našem ústavu. Vždycky na tom správným místě

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:27

Lamicka já si myslím, že tato krize hodně věcí změní a dokonce si myslím, ze nemusi být vše jenom špatným směrem. Konkrétně k tomuto: kdyby se trochu zpomalil módní průmysl, planetě by se asi dost ulevilo. 

Teď jsem četla hrozně zajímavý článek o digitalizaci a co všechno je ještě potřeba udělat, co se týče organizace práce. Budu ho odemykat lidem do prace, tak to pak hodím i sem. 

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:33

Jiná Realita hm, tak to je asi s PF konec. Myslim, ze v te reportazi rikal, ze jedna s investrorem, znel optimisticky, tak to asi nedopadlo :(

Doufam, ze obleky nezmizi! Jezdim do prace metrem v 6 rano, to je teprve prehlidka. Myslela jsem, ze se Cesi v oblekani zlepsili, ale tohle me vratilo na zem. Taky ted chodim do prace volnocasove, jedu v 6 tam, tam nikdo, po praci rovnou domu, protoze kam jinam, ze... ale vidim stolete seprane dziny, nehezke boty, nepadnouci obleceni, je to fakt des bes. Zeny, muzi. 

Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:33

continuity taky to tak vnímám, mohl by to být skvělý restart ve spoustě odvětví.

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:34

continuity to budu rada, diky, videla jsem anotaci na fb, rikala jsem si, ze si to zaplatim a zapomnela na to. 

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:37

continuity marieu v ten restart modniho prumyslu doufam, ale moc tomu neverim. Musi se zmenit nakupni chovani lidi, chtit kvalitu a ne kvantitu. 

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:50

S tím Isoprinosenem se měla dělat i nějaká studie oficiální. Nemluvilo se o tom? V lécích se vůbec neorientuju, tak je to možná blbý dotaz. Ale kdyby byla šance na účinnosti proti covidu, nesnažil by se toho chytit výrobce? Já o tom léku četla jen od Berana. Naše praktická byla ochotná nám ho napsat, když jsme se na něj ptali, i když sama říkala, že není o jeho prospěšnosti přesvědčena. Nakonec ho nebereme. Znám jednoho člověka, který ho bere a covid měl - cca týden horečky, pak ještě měsíc bolest těla a hlavy.

Jiná Realita Blažek měl problémy už před covid, jestli se nepletu.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:50

Lamicka klidne si priste rekni, mam 10 clanku a nasdilim obvykle tak 5.

https://domaci.ihned.cz/c7-66868740-11rrfj-b337432aefd1307

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:51

Lamicka Přesně, to co popisuješ, není volnočasová móda, to je rezignace. :-(

continuity V restart taky doufám, zrovna včera jsem o tom vedla večer s mužem moc zajímavou debatu...

No a jinak to vypadá na respirátory v obchodech a MHD!

 Zarinya následujeme německého příkladu

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:02

continuity děkuji :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:03

Máte niekto skúsenosť s dlhodobou stratou čuchu? Jedná sa o mesiace.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:03

Garfie PES6?