Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:43
Reakce na barbucha:

​No nevim... boss, takto imunolog, na něj docela sází a brali jsme ho oba preventivně jeden denně, já od podzimu (zjevně úspěšně anžto všechno kolem nás padalo jak mouchy)... dneska jsem byla náhodou na odběru a všechny výsledky mám lepší než v září. Teda nepolykala jsem toho takovou spoustu jaká by byla nutná při léčení, ale stejně... jako nebezpečnej se nějak nejeví.

​Moje kamarádka ho bere na opary a je už jediná u nich na oddělení, kdo covid neměl. A ona rozhodně není žádná přeopatrná, spíš naopak. Samá návštěva a v práci žádná přehnaná opatrnost. Může to být náhoda, ale minimálně opar už prý neměla dva roky. Předtím několikrát měsíčně. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:52

Renusatko 

Já mám opar jednou za rok, tak ještě uvidíme... jinak si myslim že na tu imunitu je to fajn věc. Sama jsem se divila, protože jinak chytnu vždycky všechno. A taky tu opatrnost nepřeháním.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 23:13

barbucha Mně kdysi pomohl na neustálý reaktivace EB viru. Furt jsem byla na hromadě, plnou hubu boláků, v krku taky, uzliny pod krkem jak švestky, záněty nosohltanu, mudr to léčila ATB a úplně naprd, plácala jsem se v tom 3 měsíce. Pak mi to donesl kamarád ortoped, už se na to nemohl dívat, brala jsem to nějakou cyklickou metodou taky asi 3 měsíce a zabralo to. Žádný vedlejší účinky a i pár let potom jsem nebyla v zimě nemocná. 

Edit: jako kdyby se to dalo nějak pokoutně sehnat, neváhám. Ale ta moje doktorka na to reagovala na podzim jak na červenej hadr. Na imunitu se mám otužovat a jíst pomeranče prej...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 23:37

Že by karma?

Rektor UK Zima leží ve vážném stavu v nemocnici, má covid

Teda nepřeju mu nic špatnýho, pevně doufám, že se z toho vyhrabe. A snad bude opatrnější s tím hlásáním přirozeného promoření.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 00:27

Jiná Realita prosimte, kde jsi ziskala tu informaci o astraseneca vakcine, respektive efektivnosti cca 50%? Tady probehlo 70%. 50 procentni ucinnost ma pry te Cinska. Pfizer dodavky maji ted na tyden zpozdeni. Astraseneca tady schvalena (zatim) neni

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 01:05

0zero7 a psala jsem o 50%? (já si to vůbec nepamatuju :( takže se vážně ptám). o té čínské vím, na jejích 50.4% v brazílii si pamatuju 100%, a pak vím, že jsem psala, že ohledně astrazenecy to zatím nevypadá tak jásavě, jak ještě před nedávnem vypadalo (a mezitím jsem nově četla další názory, že nic moc, nějaký stát doporučil přestat jí očkovat, ale mám dojem, že procenta jsem žádná nepředkládala).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 01:13

0zero7 jinak ohledně toho, že to vypadá, že by eu vůbec nemusela astrazenecu schválit, psali na slovensku. v austrálii nějací vědci předložili názor, že "není tak účinná, aby zajistila stádní imunitu". 

tak uvidíme, jak se to vyvine.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 03:22

Jiná Realita cetla jsem se zpozdenim. Tak asi 15 stranek dozadu jsi psala cca 52%. Asi tu AZ. Musela bych Se mrknout :) tak me to prave zaujalo. Myslim ze kanadani nejak zvazuji zda ji schvalit 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:35

0zero7 že jsou problémy se studii na Astra Zeneca se verejne mluvi minimálně od listopadu a už předtím proběhlo médií, že zprasili studii (části lidi podali omylem tu prvni davku polovicni). Takze nemají dost dat. Je schválena a ockuje se jí v Británii, která se rozhodla to očkovat i tak. A AZ bude pro schvalování v EU dokládat Britské data. 

S ní to imho nevypadalo úplně jasave nikdy. 

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:41

Jiná Realita jeste ještě k tomu isoprinosine, to není odsuzování léků, ale odsuzování nedbale provedené studie. Stejně jako se, i v médiích posuzuje studie na vakcínu od AstraZenecy. 

Testy léků maji přesná pravidla z dobrých důvodu. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:24

Aktualita,na idnesu pisou,ze astrazeneca ceka schvali kazdou chvili.

Ja se ale nemuzu zbavit konspiracniho dojmu,ze ji potrebuji protlacit za kazdou cenu. Levna,nemusi se chladit,je nutne zvysit kapacity a je podle vseho bezpecna.to,ze mozna neni uplne ucinna,nevadi,hlavne at je cim ockovat.konec konspiracniho pocitu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:26

Jiná Realita a není to strachem z té britské mutace? Mě v téhle situaci přijde lepší naočkovat vakcínou, která má účinnost třeba 70%, než žádnou. Samozřejmě za předpokladu, že je bezpečná. Třeba pro nerizikové skupiny mi to nepřijde jako špatná volba.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:29

Jiná Realita Taky nejsem nadsena z nevalne ucinnosti, ale i ta 50% u nerizikove populace mi prijde lepsi nez nic. Pfizeru proste nebude nikdy dost pro vsechny. Evaeva Jj, souhlasim. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:32

Evaeva 70%by bylo dobry,ja myslim,ze kdyz se mluvi o nizke ucinnosti,mysli se min.cetla jsem,ze ucinnost pres 70%mivaji vakciny "bezne',a treba ucinnost pfizeru pres 90% je spis vyjimka.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:32

Evaeva 

Tak nějak. Kdybych si mohla vybrat, jestli chci AZ za měsíc nebo ani nevím co za rok, jdu do AZ a budu doufat, že budu mezi těmi šťastnými procenty. Stejně se budeme muset chránit dál i po očkování.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:33

Jos 

Mně přijde těch 50% srovnatelnejch s hodem korunou

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:36
Reakce na Jennyfor:

barbucha Mně kdysi pomohl na neustálý reaktivace EB viru. Furt jsem byla na hromadě, plnou hubu boláků, v krku taky, uzliny pod krkem jak švestky, záněty nosohltanu, mudr to léčila ATB a úplně naprd, plácala jsem se v tom 3 měsíce. Pak mi to donesl kamarád ortoped, už se na to nemohl dívat, brala jsem to nějakou cyklickou metodou taky asi 3 měsíce a zabralo to. Žádný vedlejší účinky a i pár let potom jsem nebyla v zimě nemocná. 

Edit: jako kdyby se to dalo nějak pokoutně sehnat, neváhám. Ale ta moje doktorka na to reagovala na podzim jak na červenej hadr. Na imunitu se mám otužovat a jíst pomeranče prej...

​Nemůže ti ho napsat někdo jinej? Ta tvoje doktorka je imunolog? Už jsem tady psala, že to může předepsat i jinej doktor, akorát jedině od imunologa tam nemáš ten doplatek, no. Ale myslim že za to pětikilo to stojí i tak.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:38

Tak si rikam,co bude v tech suprmarkytech po koronaviri.

Pietro filipi zkrachoval,blazek hadam dopadne stejne,podle vseho i kara. Takova vankovka uz ma problem,tri velke prodejny prazdne.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:41

barbucha tak až na tvůj popud jsem se vopřela do toho isoprinosinu- od začátku toho preventivního podávání  jsem měla 2 kontakty s později pozitivně testovanými, potažmo nemocnými, jednoznačně byli infekční  (kafe, společnej oběd a jiný drobnosti bez respirátoru) a cajk. Nacpala jsem ho drahému- u nich měli covid všichni doktoři z oddělení a polovina sester. U nás určitě 3/4 personálu. Oba jsme zatím dobrý a teď už i po první dávce očkování.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:53

marieu 

No vidiš!

Po druhý dávce asi za 14 dní, 3 neděle byste měli jít na kontrolu protilátek, že jo - tak si při tý příležitosti nech nabrat všechno, jestli ti isoprinosine nerozhodil celej pajšl Sice o tom dost pochybuju, že by uškodil, ale aspoň se tomu strašení zatne tipec!