Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:14

barbucha ony se ty chyby vychytají. Tak to je ostatně vždy. Jenom jde o to, kolik jich je a jak moc tě zdrží/ nastvou.blby je, že tady se to testuje zrovna na nejkomplikovanější skupině. 

Já třeba strávila celým procesem uz vic než 5 hodin, musela kvůli tomu volat na infolinku (neprišlo mi potvrzení na ten první termín). A neuděláš nic. Ten chlap na infolince do toho viděl, ale už neviděl, že jeden z těch termínu je dávno zrušeny - musel na to kliknout a když se mu to neutevrelo, usoudil, že je neaktuální. další věc je, že ho nikdo z nas nerušil. Ochranu dat nekomentuji, stačí tam zavolat s rodným číslem, žádné ověření neproběhne. ( Ani teda není jak). 

V tom potvrzení zas není asi z důvodu ochrany údajů vůbec žádný identifikátor. Kdyby tam byly alespoň iniciály! Takto registrujes dva staroušky a máš k tomu celkem 4 PINy a 4 emaily a nevíš komu patří který. (V případě, že to jde dobře, jakmile se něco nepovede kvůli chybám v aplikaci, začíná to růst geometrickou řadou - mám 10 Sms a asi 16 emailu + dva, které měly přijít a neprisly). 

A pak musí existovat různé fanouskovske aplikace, aby to lidem zjednodušili. Proč to alespoň trochu nepřipraví stát?

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:19

crazydaisy úroveň nemocnice rozhoduje. mluvila jsem o víkendu s kámoškou, co dělá na JIPce. u nich (krajský špitál - ne Praha) je smrtnost z JIP 30%, v jiné menší nemocnici, kam taky obcas dochází, ale jenom uspavat: 96% (!). 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:22

continuity No, to je horší než jsem čekala.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:23

dnesni podcast vinohradska 12 shrnuje vse ohledne rezervacniho systemu, co tam bylo za chyby, co uz vychytali atd.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:33

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:35

Mě by teda zajímalo, jak je to správně s těma vakcínama. To by se měla razorblade zeptat Blatnýho. Včera říkal, že s naředěnou vakcínou už by se nemělo hýbat (cestovat, převážet atd.) protože se znehodnotí. Podle toho to proběhlo správně v Brně na BVV, kde byla máma včera, čekali, až jich bude 6, farmaceuti naředili a pak všem aplikovali. Ale potom taky v tv ukazovali, jak na zlínsku objíždí seniory a očkují je u nich doma. Jak, kdo a kde to ředí? Naředí a rozvážejí? Tím teda poruší pravidla a vakcína je znehodnocená? To by mě fakt zajímalo.

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:37

crazydaisy osobně bych řekla, že to castecne bude taky tím, že v těch malých nemocnicich léčí jenom pár pacientů, tak je statistika zkreslena. Ale stejně. Taky mě to zaskočilo. Její domovská nemocnice je zas nadprumerna. Ale třeba říkala, že pacienty intubovali až jako poslední možnost. Sice to prý pro ne bylo hrozne, ale zas jim to velice zvedá šance na preziti. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:41

crazydaisy O nehýbání nic nevím, nesmí se s ní "štěrchat", ale to s ničím co ředíš. Naředěná by měla vydržet 5 hodin. To jsem teda někde četla, ale netuším.

V očkovacím středisku není zájem očkovat (od státu), a to i když májí i ty mrazáky na -70.

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:52

Renusatko sterchat se nesmí kvůli bublinkam?

 tato obsahuje lipidové nanočástice a je to celé dost choulostivé a nestabilni. Psal někde chemik, že se to nesmí rozhodně ani přelévat ( třeba z důvodu, že se tak povede z jiné lahvicky natáhnout tech šest dávek.) - takové nápady taky byly. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 13:20

continuity Já tím, že to neočkujeme, tak netuším jaké jsou přesně důvody a ani se o to nezajímám. Někde vždycky proběhne něco v papírech, ale já přímo v očkovacím středisku ani nejsem, takže to moc nečtu.  Jen asi bude takových lidí hodně, kteří nemůžou přijet do nemocnice a bude se muset k nim. Možná je to i Moderna, ta nemá tak přísné požadavky.  Přelévání si teda neumím představit, ty lahvičky nejdou jen tak otevřít. Natáhnout zbytek z jedné a druhé si ale představit umím, obzvlášť u nás v ČR. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:16

Tak v Brněnské fakultce mají už 84 záchytů britské mutace, první už 25.12., to varování Ludwiga  nabývá docela reálných rozměrů. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:17

Zima je na ECMO, takovou karmu si ani nezaslouží.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:18

RoSa nemáš ráda žlutou nebo co?

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:31

OliveOyl Teď jsem to četla. Ten dopadl, chudák. To je mu 54 let.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:40

OliveOyl no ty blaaho. chudak teda

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:42

crazydaisy mladý, ale se stresujícím životním stylem a zdravotně zanedbaný :( ideální adept na blbej průběh.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 16:16

crazydaisy Nedávno jsem ho někde viděla mluvit a moc zdravě nevypadal. Napadlo mě, že je nemocný, i hubenější mi přišel, tak možná to nemusí být jen covid. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 16:28