Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:45
Reakce na notna:

Znám jednoho člověka, který ho bere a covid měl - cca týden horečky, pak ještě měsíc bolest těla a hlavy.

Taky mám známeho, lékař kolem 60, zdravý a fit, užíval isoprinosine a asi před týdnem byl hospitalizován, byl na tom pořád hůř klinicky i na kontrolním CT plic, dnes před napojením na ventilaci zavolal svým nejbližším aby se s nimi rozloučil, považuje to za konečnou ​ 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:46

paktofonika kromě toho, co dávala Garfie jsem ještě narazila na ústav pro ztrátu čichu a chuti. Nemá to nic společného s covidem, fungovali už před tím, spadá to pod ORL, nicméně řeší i ty stavy po covidu

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:47

mnum Ach, to je strašné :-(

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:47

Jak uvažují o respirátorech do obchodů a mhd, myslíte, že to můžou zavést i pro děti? Do obchodů se mnou nechodí, ale mhd jezdíme.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:51

MP Meri říkám že mám virozu/rýmu/jsem nachcípaná. Chřipku jsem měla jednou asi v 17 letech a dostávala jsem se z ní tak 3 týdny, hnus. U svých známých šířím osvětu ohledně toho ,,chřipkování" 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:52

žluťásek Jojo, to je samozřejmě pravděpodobnější (blbá zima) Já se ráno trochu zaradovala no, jak jsem skoro nic necejtila, ale možná to byla jen kombinace ucpanýho nosu a spreje. 

Každopádně mě pozitivně překvapil hladkej proces, zavolala jsem doktorce, během tří minut mi sestřička vystavila žádanku, odběrový místo mám o pár ulic vedle. Termín jsem si vzala na odpoledne, ale kdybych neměla v práci (online) poradu, mohla bych jít klidně za dvacet minut, termíny po dvou minutách a až do večera jich volnejch snad padesát. Tak minimálně tohle funguje perfektně, ať to tu není pořád samej hejt. 

Offline Mohučanka
Avatar
6413 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:59
Reakce na Lamicka:

Jak uvažují o respirátorech do obchodů a mhd, myslíte, že to můžou zavést i pro děti? Do obchodů se mnou nechodí, ale mhd jezdíme.

​Jo, přesně...Jako vyžadovat respirátory od dvou let...???  V tom případě by dcera rebelsky jezdila do školky s rouškou jako teď.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:01

Lamicka Kupovala jsem detsky v lete na netu, do letadla, china. Dceri sedely, ale je ji 9. Nejsem si jista, ze jsem neco takoveho nezahlidla i v DM, tam ale cena hrozna. 

Ale nepredpokladam, ze to zavedou pro maly deti.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:01

MP Meri njn Praha:) U nas v MS porad bida s nouzi.

Jsem se dnes nastvala, protoze jsem vcera rano vyfasovala povinost prihlasit dedu od muze na ockovani, dnes se to podarilo a kdyz jsem to volala tchyni, ktera me o to vcera pozadala, tak prohlasila ze by ho asi mela videt predtim prakticka, takze to mozna budu muset preobjednat nejak... Rekla bych ze uz na ne kaslu ale svedomi mi neda

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:02

Mohučanka To nasadíš na celou hlavičku.

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:04

Mohučanka mirajo našla jsem balení po 100 ks, ale odmítám to kupovat, když bude třeba pojedeme autem

Sweet Potato

Online RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:05

MP Meri já měla to kejchání milionkrát za den a vodu z nosu 1.ledna, ale přičítala jsem to předchozí zvýšené žátěži na játra + jsem vyběhla v noci vyvenčit psa na boso v crocsech... další den to bylo pryč a kovid mě teda vůbec nenapad´

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:10
Reakce na continuity:

Lamicka klidne si priste rekni, mam 10 clanku a nasdilim obvykle tak 5.

https://domaci.ihned.cz/c7-66868740-11rrfj-b337432aefd1307

​Výborný článek. Bohužel ve státním očekávám, že s prvním přechodem na PES3 si zas budu muset na 8 a půl jít sednout na značku, vytrpět tam ty zbytečný schůzky a těkání od ničeho k ničemu a práci pak udělat v klidu večer doma... Přitom v tomhle oboru je ta práce přesně na to, aby se člověk menežoval sám. Stejně musí výsledek odevzdat.

Asi jsem jediná, ale mě teď tenhle systém vyhovuje. Nutím lidi k zadání písemně v emailu, ne takový to Hele pocem, potřebujum, aby to místo koleček dělalo čterečky, ty víš kde.... Když to mají definovat přesně, tak se ukáže, že ty čtvrečky vlastně nepotřebujou

Jen ale tahle doba naprosto přesně ukazuje, jak jsou špatně nastavený pravomoci, odpovědnosti, workflow, jak si každý myslí, že to je práce někoho jiného. Dřív jsem obíhala, páčila informace, nutila k přesnému zadání, jak slepička s kohoutkem

Teď napíšu na nejvyšší úroveň, že pro požadovaný výsledek potřebuji tyto parametry a nastane chaos. Hážou to jeden na druhýho, nikdo nechce nýst adresnou odpovědnost, která by se dala v emailu dohledat a nejlépe, kdyby "se" to nějak udělalo.

Ale já jsem mnohem klidnější. Prostě čekám, až hlavy pomazané něco vypustí a do té doby si žíly rvát nebudu. Dřív jsem měla pocit, že to všechno musím zorganizovat zdola, naservírovat a po úspěšném zakončení se pak dívat, jak se plácají po zádech. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:19
Reakce na Garfie:

paktofonika Spojenou s covidem nebo ne? Asi bych zašla na ORL. A zkus mrknout sem.

​Ďakujem, pozriem to. 

Mha tak držím palce, nech ťa to čoskoro prejde :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:19

Evaeva takisto ďakujem za tip. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:21

Lamicka Ja tenkrat kupovala po 1ks. Kdyby to zacalo byt aktualni, zkusim dohledat a hodim sem odkaz. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:28

Jennyfor  akorat s tim rozdilem, ze me odstrihnou a tu vecerni praci musim udelat v praci

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:02

viktorka_od splavu No to jsem dělala dřív, počkala, až všichni odejdou a pak tam byla do noci. To si teď s tátou nemůžu dovolit.

Mám navíc úplně blbý podmínky k práci a ačkoliv si chodím stěžovat co měsíc - když tedy musím na pracoviště -, tak prý jsou chudáci všichni, málo místa, nejsou prachy na vybavení. Třeba ty dva monitory jsou naprosto neprůchozí, doma je mám, ale v práci můžu marně vysvětlovat, že když něco pošteluju v aplikaci, tak na druhým monitoru uvidím, co to udělalo. To je na ně prý příliš technické, tomu nerozumí. Navíc sedím v průchoďáku, za zádama mi proudí za normálních okolností davy studentů, na obrazovku mi vidí každý, GDPR hadr, v místnosti je dalších 6 lidí, co mají pořád "meetingy", když potřebuju pracovně telefonovat, musím na chodbu nebo schody, od pc se nedá. A pořád tam někdo leze a hučí, co potřebuje, s tím, že já si budu všechno přece pamatovat.

A když mi přijde host z jiný vysoký, nebo někdo z externí firmy a posedí se mnou chvilku u toho konferenčního stolečku a starýho PC all-in-one, co ani nemá pořádný periferie, tak mají oči navrh hlavy a nechápou. 

Prostě v práci dělám nenáročný přípravný práce a to, na co se potřebuju soustředit, pak až doma. Ale je to strašná ztráta času.

Takže doufám, že i po covidu to s tím HO bude průchozí, nebo budu muset vymyslet, jak dál.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:06

takže teď jako budu muset prodavačkám kupovat respirátory nebo jak? a zaplatí mi to kdo? 

sorry jako, ale na to, abych desítkám lidí kupovala stovky respirátorů, prostě nemáme. 

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:13

Jiná Realita třeba si vláda myslí, že si je lidi zase ušijou...