Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 16:42

OliveOyl chudák, ach jo.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 18:04

Dává vám tohle smysl? Tak oni to vylepší tak, že PIN2 dostane senior až v okamžiku, kdy se uvolní místo tam, kde si to dal jako preferované. Takže bez PIN2 se nebude ani moct přihlásit a podívat, jestli není místo jinde. A když ho dostane, musí letět k počítači a rychle se tam někam naklikat, stejně bude hledat kde je volno a když nebude reagovat rychle, tak mu to někdo vfoukne. A budou ty PINy chodit přednostně podle stáří. Takže třeba nemoc nijak nezohlední. No čím dál lepší.

Registrace na očkování už nebude závod v klikání. V pátek se systém mění

jako ok, zatím jde pořád o 400 000 lodí, ale až tohle pustí pro celou populaci, to bude nářez

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:40

Jennyfor A ti kteří už PIN2 mají, tak stejně musí hrát Kolo štěstí Já myslím, že jedno vyznamenání je málo

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 19:40

blatný zjistil, že o očkování mají větší zájem ženy. to je tak nesmírně zajímavé a nečekané, když se očkují zdravotníci (většinou ženy) a 80+ (zase většinou ženy).

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:24

Rozbor Beranovy studie na isoprinosine. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:26
Reakce na continuity:

Proč to alespoň trochu nepřipraví stát?

​Protože připravenýho nemá nic. Však ten koronáč trvá jenom rok, že jo

Ten ISIN, to je taky pocuc... dělaj to za pochodu, každej den se měněj požadavky a pravidla... několikrát pokud možno, takže když ti pošlou ráno návod jak na novej způsob, dopoledne už neplatí resp. se podle něho ani nehneš. Konečnej důsledek bude ten, že ti dříve zadávaní budou mít jiný údaje než ti pozdější (například někdo mail, někdo mobil) čímž mimo jiný certifikát někdo dostane a někdo taky ne  

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:35
Reakce na continuity:

Rozbor Beranovy studie na isoprinosine. 

​No nevim... boss, takto imunolog, na něj docela sází a brali jsme ho oba preventivně jeden denně, já od podzimu (zjevně úspěšně anžto všechno kolem nás padalo jak mouchy)... dneska jsem byla náhodou na odběru a všechny výsledky mám lepší než v září. Teda nepolykala jsem toho takovou spoustu jaká by byla nutná při léčení, ale stejně... jako nebezpečnej se nějak nejeví.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:46

continuity no ten rozbor kdyby se aplikoval na hafo dalších takových "studií", myslím že by ses dost divila.. ta jejich slavná EBM kulhá na všecky čtyři

barbucha jako já nevěřím že je to zázračný lék proti covidu, ale že je to účinná věc tak to fakt jo. plošně bych to nedoporučovala akorát kvůli autoimunitě, a to teda v domovech důchodců myslím nehrozí

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:54

A Kulveit. Ajajaj

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:58

viktorka_od splavu tak až se taková studie dostane na veřejnost, budu postovat tu. Že jsou i jiné, není žádná omluva na porušení etických principu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:59
Reakce na continuity:

A Kulveit. Ajajaj

​ten popis jak viry mutují se mi moc líbí.. a jak začal se psem 6 tak už dál odmítám číst

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:02

continuity takový plaquenil má o mnoho více nežádoucích účinků ale je to schválený běžně používaný lék, tak se prostě namátkou zkoušel, stejně jako mnohé jiné. a kupodivu pranýřují jen Berana za isoprinosine, hm.. já vidím problém v tom autorovi ne v takzvané studii, páč ta nijak nevybočuje z běžnýho standardu:P

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:05

viktorka_od splavu to ale nikdo neříká, že nefunguje. Má svoje indikace a je to schválené jako lék. Ale u toho covidu zatím nevime, nic víc a nic míň. Kdyby to udelal pořádně, tak se třeba zjistí, že to pomáhá v nějakých indikacích. Promarněna příležitost. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:08

viktorka_od splavu 

Vono to náhlý odmítání isoprinosinu skoro vypadá, že chtěj snížit poptávku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:10

continuity jasněže nevíme, ta jeho "studie" je k prdu to nerozporuju ale ten článek je prostě tendenční

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:11

viktorka_od splavu jakože se z lidí dělali pokusní králíci, aniž by se jim to řeklo? Nebo, že se ty testovací skupiny nějak udělaly baj voko? Já jsem doted myslela, že standardem jsou dvojité zaslepené studie.

Nějak se mi to nezdá. Musís mít normalne souhlas podepsaný i na vypálení bradavice, ale používání léků v neschválené indikací je na pohodu? Asi je v pořádku, že se zkouší hodně věcí. Ale představa, že stareckovi někde v DD podávají léky hlava nehlava mi nedělá úplně dobře od žaludku. Kde je pak ta hranice?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:13

continuity no.. já už to radši nebudu komentovat, jsem se zbytečně rozvášnila a nechci být až tak konkrétní

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:18

viktorka_od splavu řeší se i jiné studie, ale málokteré jsou takto veřejné propírané. Ale s tím začal Beran, ne zdravotnický dennik, takže je to spíš reakce.

Toto je zajímavé spíš kvůli tomu, že se toho chytla široká veřejnost. a ty data prostě chybí. Vzdyt i tady se to řešilo: obvodak napsal, kde to seženu? A to mi nepřijde, že jsou všechno starici nad hrobem, kde autoimunitní nemoce nehrozí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:23

continuity no furt je to na recept, takže jak řikáš "obvoďák napsal" to že jsou lidi tupý ovce a nezjistí si sami nic to je holt už smutná realita, ale za to nemůže ani lék samotný ani ten kdo to dá na vědomí

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:42

já bych byla s odsuzováním jakéhokoli léku na cokoli opatrná.

jak si čtu o těch rakovinách, tak jsem se dočetla takových smutných lékařských věcí, kdy někoho silně zesměšňovali za jeho názor na nějakou léčbu, přímo se mu vysmívala celá odborná komunita...aby se zpravidla po jeho smrti ukázalo, že měl pravdu, že se tomu ani nechce věřit.

ohledně toho, co se tvrdí o nějakém léku, nebo o tom, zda už jsou provedeny double blind studie, a tudíž se může používat, taky. typickým příkladem je inositol+ip6,kde je různých studií hodně, ale nejsou double blind. pro psy se tento přípravek používá s tím, že je na něm uvedeno, že je proti metastázám, proti nádorům, podporuje imunitu, podporuje produkci killer buněk apod. a veterináři ho doporučují. na lidském není napsáno nic, a mnozí lékaři ho považují za šarlatánství a když si ho člověk naordinuje sám, tak ho mají za naivního věřílka. 

neříkám, že to je případ berana a isoprinosine, na to nemám odbornost, abych si vůbec mohla udělat nějaký soukromý názor, ale nejde mi si při tom na tohle nevzpomenout.