Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:11

Jennyfor ty crocsy jsou nebrzpecny. Resila jsem podobny problem u tchyne a osvedcily se boty znacky Varomed. Najdes ve zdravotnickych potrebach. Maji ruzne sirky a ruzne specialni boty. Design teda zadna krasa.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:26

crazydaisy Tam je naštěstí velký prostor a celkem dobrá organizace, alespoň co jsem viděla. U nás teda vůbec netuším, jestli mají naši v plánu se očkovat. Taťka spíš ano, mamka po téměř smrtelné reakci na tetanus asi ne. Tchán bude mít 80 na podzim a bydlí v penzionu, tak nevím, jestli budou něco organizovat tam nebo jestli budou muset busem do Brna a MHD po Brně. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:30

Ginger Tak koukám, tam by se asi dalo vybrat. Měkká podrážka, nejlepší jsou ty lepicí pásky, to se dobře obouvá. Když klečím na zemi, rvu mu botu na nohu, tkaničky už nejde víc povolit, sám mi už neumí jít do boty naproti, lžíci si nosím vlastní s sebou, to jsou nervy, když třeba ještě v tý ordinaci už pospíchají, ať vypadnem.

Jen je to teď blbý, musela bych to vybírat přímo s ním, tam je ještě problém, že jednu nohu má větší než druhou. A když koupím na tu větší velikost, tak z tý menší to pak padá. Takhle jsem teď koupila k vánocům celkem drahý ortopedický, na jedný noze ok, na druhý ani když to zalepím co nejvíc, tak se to na noze neudrží. Doufám, že mi to někdy vezmou zpátky.

A jediný použitelný boty se rozpadly za podzimního lockdownu.

Tak snad tu obuv někdy otevřou.

edit: ale zdravotnický potřeby by mohly být otevřený? Není to na úrovni lékáren?

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:37

Jennyfor tchyne ani do obchodu nedojde. Ja jsem ji obkreslila obe  chodidla, pomerila, zkonzultovala v prodejne, kde mi objednali 2 velikosti. Ty jsem si pujcila domu a tu nesedici vratila. Zdravotni potreby Eliska. Moc te obdivuju, jak se o tatinka staras. Ja mela tchyni, v podstate lezici, asi 7 mesicu a vim, ze dalsi kolo nedam. Ta kombinace pece 24/7 a narocne prace asi byl posledni spoustec mych zdravotnich problemu.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 15:55

Tak uz se provalilo, ze nektere kraje dostavaji mene vakcin, nez mely prislibeno (podilove z celkoveho poctu vakcin) a naopak Praha "spolkla" vetsi dil. Fakt by me zajimalo, kdo tenhle cirkus organizuje. 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:04

Jos 

Přece nejlepší manažer na světě!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:27

Ginger no jo, taky cítím, že už mi energie ubývá, svou práci mám ráda, ale takhle v kombinaci už jsem na pokraji vyhoření. Kus hlavy řeší, jestli nám ještě tenhle lék vydrží týden a kde ho, ač mám recept, zase seženu, protože je to nedostatkový zboží a druhá část hlavy současně mluví s šéfem IT na jiný škole a snaží se soustředit na projekt, který spolu řešíme.

Ale tak každej máme něco, musíme to prostě přežít

Tu Elišku jsem našla, mají víc prodejen, jedna docela blízko, díky za tip.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:37

Fiction Necetla, dik! Ale sleduju hejtmana Putu a ten do vlady docela sije ohledne vakcin. Jinak ve spitale ted asi pet doktoru poz. naraz par dni po ockovani, coz sice samozrejme je nahoda, ale nemila. Ja uz to tu psala driv, ARO tu je extremne male, prostorove absolutne nedostacujici s nemoznosti vmestnat ani luzko navic. No a sestry...ty proste kriticky chybely uz pred covidem. Taky Nemecko za humny...

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:38

Z twitteru:

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:41
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:42

Sweet Potato Ach jo

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:46

Sweet Potato Jo tak já včera dělala rezervaci na 5.2. ( lepší než drátem do oka) a potvrzení přišlo na 25.2.

Dělala jsem dvě, vylučuji, že bych se uklepla 2x, navíc tu druhou jsem pečlivě kontrolovala, aby byly na stejný datum i čas. 

No a podruhé se ten PIN už použít nedá, to k těm vícenásobným registracím. Jennyfor 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:48

https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/israeli-hospital-98-of-staff-who-got-2nd-shot-have-high-level-covid-antibodies/
Tohle je teda pro nás sice zatím v nedohlednu, ale i tak dobrá zpráva. Očkovaní po 2.dávce mají mnohem víc protilátek než po nemoci.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:51

continuity Nepřišlo těch mailů víc? My si nejdřív mysleli, že nám omylem poslali potvrzení 2x, ale pak se ukázalo že jeden termín je na tu druhou dávku. Což by u vás celkem mohlo sedět - 5.2 a 25.2 přeočkování

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:55

MPLee ne přišel jenom ten jeden. ( Teda dva, ale oba stejne datum). 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 16:58

continuity No, oni už to opravili. Teď se sice můžeš zaregistrovat víckrát, dostaneš nový PIN2, ale při rezervaci začali hlídat rodný číslo, takže ti napíší, že ho smíš použít jen jednou za 365 dní. Ale napíšou to až na koneć když už si vybereš termín a odklikáš požární hydranty, že nejsi robot.

Předtím to šlo, ale někdo to včera psal do diskuse a tak už to nejde.

Jde ale tu původní rezervaci zrušit z odkazu z e-mailu, počkat asi půl hodiny a pak tě to znovu pustí na původní pin2

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 17:02

Jennyfor aha, dnes dopoledne jsem udělala novou registraci a prošlo to. Akorát mi píše, že není místo. Bude v tom za chvíli pěknej bordel. 

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 17:04

MPLee continuity takže ten vtip sedí..?



Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 17:10

continuity Já už začínám být expert, volají mi neznámý lidi, že jim na mne dal někdo z mýho okruhu mobil a chtějí pomoc s rezervací. Tak delám hot line a vidím, jak se to i mění pod rukama, furt tam na tom ještě kutěj.
Ale myslím, že už se v tom nikdo nevyzná, jestli někde vznikne validní databáze těch skutečně očkovaných, to jsem teda zvědavá.