Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:36

milacka Jiná Realita  Magráta Za normálního stavu je mi to úplně jedno, jestli bude v neděli otevřeno nebo ne. Jenže teď jediný obchod v okolí, kde je dost narváno už místo do 22 má jen do 20. Nárůst lidí teda vidím a pokud zavře ještě v neděli, tak se tam nepohneme a vyhnout se lidem už teď je dost obtížné. Ještě odečteme dvě hodiny pro důchodce. Nelezu tam schválně, ale nakupujeme ještě tchánovi a rodičům a my jsme doma čtyři dospělí. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:36

Karja asi tak!

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:38

Zarinya A nevim, kdyz jsem tak ruzne brigadnicila, tak mi prislo, ze to dost zamestnancu i vita, ze se treba pri malych detech lepe stridali s manzelem apod. Tohle narizovani klidu mi prijde zvlastni (jako v bezne dobe myslim)'

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:39

Jiná Realita 

Hele za normálního stavu je mi to jedno, jestli bude v neděli zavřeno, ale v této situaci se toho fakt děsím.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:40

Karja jak pisu,mne to nevadi(clovek si zvykne na vsechno),nevim jak tady,ale v cechach ty prodavacky nedele,svatky chteli dost,kvuli priplatkum.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:42

razorblade nedelam ani jedno. Doufam,ze vazne nemyslis,ze to sleduju.to bych od tebe necekala.

Presto jsem nejak nikde krom vcerejska neregistrovala,ze by se novinari chytli toho skoro pokusu omezit parlament a poradne se do toho obuli.nulove informace o tom,ze krom rakouska a nemecka mame i jine hranice a na nich taky nejaka opatreni,problemy apod. Nulove informace o tom,ze situace v belgii a jinde zacina gradovat. a milion jinych podnetu.

Jen porad dokola to same.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:47

viktorka_od splavu Ja si myslim, ze treba verejnopravni media se informovani zhostila velmi dobre a profesionalne... 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:51

Jiná Realita Ale vsechny tyhle informace se na nas valej ze vsech stran, myslim, ze staci poslouchat "blbej" radiozurnal a vsechno tohle se dozvis a treba k metnarovu navrhu vysel vcera skvelej clanek na aktualne. Ja nevim co vic bys jeste chtela...

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:52

Karja Já si stejně tak nějak myslím, že prodavačky to mají jak sestry. Prostě určitý počet hodin, který se rozmístí do týdne. Volno není sobota neděle ale třeba pondělí, uterý a další týden zase jinak. Takže i jim se ten počet hodin nahustí do 6 dnů, nebudou pracovat nijak míň a ještě budou mít o dost větší počet lidí v ty jiné dny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:52

razorblade ct24 myslim fajn, takove "o nas pro nas", jinak treba o tom madarsku jsem se to dozvedela zde a par lidi se kteryma jsem se bavila o tom nic netusili

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:54

razorblade no...vcera.jak pisu.dnes uz nic.pritom tohle melo byt neco,po cem jit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:54

Renusatko presne, mne prijde ze to omezeni otviraci doby a podobne "dobro" vzdycky navrhuji lide, kteri o te praci nic nevi. osobne je mi jedno kdy nakoupim, ale provoz (cehokoliv) by si mel ridit majitel

Online continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:02

Jiná Realita v tom je problém, že je každý den strašně moc nových věcí. Jinak komentářů na to téma je hrozně moc.

viktorka_od splavu seznam zprávy, dennikn, aktuálně, forum24, irozhlas 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:19

continuity komentaru jo,ale realne novinariny ne.i ty otazky,co se kladou na brifincich,jsou uplne o nicem.nikdo se nepta na zduvodneni,plany.jen na vselijake podruznosti.

Mam pocit,ze razorblade si to bere moc osobne.ja se dojmu,ze takovy ten stredni proud novinariny pro stredni obyvatelstva moc na hlubinu nevyplouva.

Online milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:20

Renusatko Mám to jednoduchšie s nakupovaním, zavolám do menšieho obchodíka, kam chodím rada nakupovať, nadiktujem zoznam a prídem si po nákup.

Alebo online.

Do Kauflandu alebo Lídlu chodil nakupovať manžel, sobotňajšie nákupy boli už roky jeho parketou, teraz sme ich zminimalizovali. A manželovi tuším táto sobotňajšia aktivita chýba. Na rozdiel odo mňa. Mne sú sympatickejšie overené menšie kvalitné obchody s potravinami.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:22

Jiná Realita Já koukam akorat na ct24 a mám pocit, ze mám všech informaci, a dobrých, až až

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:25

Tak já jsem tedy taky ráda, že tu máme doteď Albert otevřený 7 dní v týdnu.

Sice taky teď zkrácená pracovní doba, ale ocenila jsem to i v dobách míru.

Já nejsem obecně plánovací typ a tak jsem nakupovala po troškách po cestě z práce a jak mám normálně doma toho tátu, tak bylo skvělý, že když došlo máslo na nedělní brambory k obědu, tak jsem skočila "naproti" a tu chvíli mi tu v pohodě vydržel bez průšvihu. Jinak tu nic nemáme, žádný malý obchod, večerku nebo tak něco. Takže pro to máslo leda busem do OC. 

Jestli budu muset kromě zdravotních pomůcek a léků a injekcí ještě plánovat předem jídlo na víkend, tak to už nedám. Normálně by to jistil Rohlík, ale teď bych to máslo dostala až ve středu. Já si klidně dám každý den suchej chleba, ale jemu to musím zajistit v nějaký kvalitě.

A prodavačky na tom, myslím, taky nevydělají, to spíš tu jednu sedminu zaměstnanců, co nebudou potřebovat, tak propustěj. A ostatním nahustěj směny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:28

Potrefenáhusa ja ne,ja ty pro sebe musim hledat lupou a volat pp certech a dablech.bydlim totiz u te hranice,o kterou cr asi docasne prisla.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:28

Jiná Realita Ale co bys k tomu tematu jeste chtela dalsiho? Byl navrh, k tomu se vsichni vyjadrili, oni to stahli... jako co vic bys k tomu chtela vedet? Vic fakt k tomu uz neji. A verim, ze kdyby byly, tak se o tom pise... ale jako tam uz toho vic neni. Nikdo nebude motat furt dokola jedno provareny tema, tim jen lidi otravi...

viktorka_od splavu ono zalezi co ti lidi se kterejma se o tom bavis ctou a kolik tomu venujou casu. Myslim, ťze treba kdyz budes denne nekolik hodit cist aktualne.cz, tak budes mit informaci dost

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 20:30
Reakce na Renusatko:

Karja Já si stejně tak nějak myslím, že prodavačky to mají jak sestry. Prostě určitý počet hodin, který se rozmístí do týdne. Volno není sobota neděle ale třeba pondělí, uterý a další týden zase jinak. Takže i jim se ten počet hodin nahustí do 6 dnů, nebudou pracovat nijak míň a ještě budou mít o dost větší počet lidí v ty jiné dny.

Každý supermarket to má nastavené jinak. Třeba u nás v Bille, tak tam jedou systém krátký a dlouhý týden, kdy tam je ta pokladní celou otevírací dobu od 7 do 21 hodin (teď do 20 hodin). Oproti tomu Lidl zase jede systém víc lidí na kratší úvazky a ranní a odpolední směny.

Já vím, že ty pokladní v supermarketech jsou hodně vděčný a ožehavý téma, no třeba na recepcích a pokladnách našich sportovišť se nejenže nehraje na soboty a neděle, ale v 99 % případů ani na státní svátky a nikoho to netrápí.